Danes je 19 apr 2024, 02:03

Novice Novice od Recepti

Zemljevid od Recepti » Forum : Recepti

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

ŠPINAČA Z MOCARELO

Špinačo obložimo z mocarelo in pokrijemo


Sestavine: 1 kg špinače, 2 dag masla, 2 stroka česna, 20 dag mocarele, olivno olje, sol, poper.
Mocarelo dobro odcedimo in narežemo na kocke. Špinačo očistimo in operemo.
Na maslu popražimo cela stroka česna, dodamo špinačo in jo zdušimo v lastnem soku. Odstavimo, česen odstranimo. Špinačo solimo in popramo, dodamo mocarelo ter pokrijemo. Počakamo nekaj minut, da se mocarelo stopi. Pokapamo z olivnim oljem in takoj postrežemo.
Preberi več : ŠPINAČA Z MOCARELO | Ogledi : 10316 | Odgovori : 0


Krompirjeva juha s korenjem

Sestavine: 1 čebula, 2 stroka česna, 50 dag krompirja, 50 dag korenja, 2 žlici masla, 1 liter zelenjavne jušne osnove, 1 dl kisle smetane, timijan, sol, poper.
Krompir in korenje olupimo in narežemo na kocke. Maslo razpustimo in popražimo nasekljano čebulo in česen.
Dodamo krompir in korenje ter pražimo še pet minut. Potresemo s timijanom in zalijemo z jušno osnovo. Zavremo in kuhamo približno 15 minut. Odstavimo in počakamo nekaj minut. Juho pretlačimo, začinimo s ...
Preberi več : Krompirjeva juha s korenjem | Ogledi : 10788 | Odgovori : 0


kaki ali zlato jabolko

Lep pozdrav!
Začela se je sezona kakijev. Ali ima morda kdo kašne dobre recepte za izdelke iz kakijev.
Hvala!
Borut
Preberi več : kaki ali zlato jabolko | Ogledi : 12963 | Odgovori : 1


ognjičeva krema

Živjo!
mene pa zanima kje dobiš vazelin za izdelavo ognjičeve kreme,in ko kremo narediš koliko časa je uporabna, če jo hraniš v hladilniku?
Preberi več : ognjičeva krema | Ogledi : 14931 | Odgovori : 0


eterično olje-smrekovo?

Zelo me zanima ali kdo pozna smrekovo ali ne vem točno kakšno eterično olje za mešanje med kamilice in nadaljno inhaliranje.Ko sem bil manjši sem bil v bolnici zaradi sinusov.Ko SEM ODHAJAL DOMOV MI JE ZDRAVNIK DAL ENO MANJŠO FLAŠKO NEKEGA ETERIČNEGA OLJA,KI SEM GA MORAL ZMEŠATI(CCA,3 KAPLJICE) MED KAMILIČNI ČAJ ,SE POKRITI GLAVO IN INHALIRATI TO OKOLI 15 MIN.nE VEM TOČNO KAKO SE JE TO IMENOVALO ZATO VAS PROSIM ZA POMOČ!lAHKO MI TUDI NAPIŠETE ...
Preberi več : eterično olje-smrekovo? | Ogledi : 14287 | Odgovori : 3


vodica po britju za moške

2 ščepca listov črnega ribeza, 2 ščepca svežih listov in cvetov krvavega mlečnika, 2 ščepca poprove mete in 2 ščepca šetraja namočite v ½ litra 70 % alkohola za 24 ur in nato precedite.
Preberi več : vodica po britju za moške | Ogledi : 11336 | Odgovori : 1


Naravna barva za lase

Prosim, če mi kdo lahko pove recept za pripravo barve za lase iz zelišč. Slišala sem, da so to ženske včasih vse same pripravljale, vendar ne najdem nobene, katera bi se spomnila, kako.
Lep pozdrav!
Preberi več : Naravna barva za lase | Ogledi : 15507 | Odgovori : 4


Recept za ognjičevo kremo z vazelinom

Povsod v literaturi in na internetu se pojavlja recept za ognjičevo kremo, katera bazira na nesoljeni svinjski masti ali na kozji masti, katero je zelo težko dobiti.

Boljši se mi zdi tale recept:

Potrebujemo:
0,75 kg vazelina
skledo za solato premera 25-30 cm
večja plastična posoda za precejanje
1 gaza
manjše posodice za kremo

1. Skledo za solato napolnimo z ognjičevimi cvetovi, zraven damo lahko še malo stebelca in nekaj lističev. Vse skupaj na drobno ...
Preberi več : Recept za ognjičevo kremo z vazelinom | Ogledi : 25015 | Odgovori : 3


Borovničevo vino in liker

OJ!

Ker je sedaj sezona borovnic rabim en dober recept za zgornje dva napitka. (pozimi ta spomnijo na tople poletne dni)

LP Miha
Preberi več : Borovničevo vino in liker | Ogledi : 18729 | Odgovori : 4


limonin liker?

ima kdo kakšen dober recept za limonin liker?
Preberi več : limonin liker? | Ogledi : 27154 | Odgovori : 11


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron