Danes je 24 apr 2024, 08:59

Novice Novice od Recepti

Zemljevid od Recepti » Forum : Recepti

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Liker iz smrekovih vejic

A ve kdo liker ki se dela iz domače žganice in smrekovih vej, saj sem ga enkrat poskusil in mi je zelo všeč recepta pa nikjer dobit


lp
Preberi več : Liker iz smrekovih vejic | Ogledi : 30737 | Odgovori : 5


Naravna barvila za les

Hej!

Mogoče kdo ve za kakšno rastlino iz katere se lahko izdela naravno barvo za les? In kako se izdela ta barva.

Sicer nekaj sem že iskal po iskalnikih, a ničkaj konkretnega =/ Želim izvedeti iz prve roke =)

Lp Luka
Preberi več : Naravna barvila za les | Ogledi : 18883 | Odgovori : 7


HRUŠKOV LIKER

Pozdravljeni!
Zelo rad delam likerje,pa me zanima če ima kdo idejo kako narediti hruškov liker? Rad bi naredil takšen liker kot je original od PETOVIJE.

Hvala za pomoč!
Preberi več : HRUŠKOV LIKER | Ogledi : 32193 | Odgovori : 8


Hruškovo žganje - Viljamovka

Kako vi naredite Viljamovko? Jaz sem jo 14 dni imel zalito s citronko, kar naj bi pripomoglo k ohranitvi barve. Nato sem jo prelil s sadjevcem in postavil na temno, je to dovolj? Pričakoval sem da se bo vsebina malce potemnila vendar je bistra kot prvi dan....
Preberi več : Hruškovo žganje - Viljamovka | Ogledi : 25995 | Odgovori : 10


Orehovec - liker

Sem dobil na mail in delim z vami..... :P
1) Orehovec

15 zelenih orehov
40 dag sladkorja
1 zavitek vanilijevega sladkorja
1 limona
1 pomaranča
10 zrn kave
5-10 klinčkov(nageljnove žbice)
1-1,5 l žganja


Orehe razrežemo na četrtine,limono in pomarančo pa na koščke ali kolobarčke.To in vse ostale sestavine damo v večji kozarec,dobro zapremo ter postavimo na sonce za najmanj 4 tedne. Vmes večkrat premešamo, da se ...
Preberi več : Orehovec - liker | Ogledi : 63777 | Odgovori : 1


Figov liker

Figov liker
iz suhih ali svežih fig

1 - 2 venčka suhih fig
1 liter žganja
1/4 l vode
20 - 25 dag sladkorja


Fige drobno narežemo in jih za 3 tedne namočimo v žganje.
Vodo s sladkorjem zavremo, da se sladkor stopi.
Žganje s figami precedimo skozi gosto cedilo in primešamo ohlajeno sladko vodo ter napolnimo steklenice.
Preberi več : Figov liker | Ogledi : 19925 | Odgovori : 3


Orehi v olivnem olju

Zanima me, če kdo pozna recept za olivno olje z orehi, ki je namenjen negi kože. Zanima me koliko orehov naj dam v en liter olja. Nekateri mi svetujejo naj dam olje potem na sonce, zopet drugi pa pravijo, da bo takšno olje zasmrdelo in naj dam vse skupaj v klet.
Kakršni koli nasveti so dobrodošli.

Lep deževen pozdrav
Preberi več : Orehi v olivnem olju | Ogledi : 16814 | Odgovori : 4


PEČEN KROMPIR Z ZELIŠČNO OMAKO

Omaka s peteršiljem, baziliko in česnom

Sestavine: 8 srednje velikih krompirjev, 1 šopek peteršilja, 1 šopek bazilike, 3 stroki česna, sok polovice limone, olivno olje, 1 žemljica, sol, poper.
Pečico ogrejemo na 200 st. C. Krompirje operemo. Lupino na eni strani križno zarežemo. Potresemo jih s soljo in vsakega posebej zavijemo v alufolijo.

Naložimo jih na pekač in pečemo približno 50 minut (odvisno od velikosti krompirjev). Peteršilj, baziliko in česen nasekljamo, žemljico nasekljamo. Vse zmešamo ...
Preberi več : PEČEN KROMPIR Z ZELIŠČNO OMAKO | Ogledi : 10951 | Odgovori : 0


NARASTEK S PETERŠILJEM

Sestavine: 50 dag peteršiljevih korenin, 50 dag drobnega krompirja, 2 čebuli, 2 žlici olja, 2 dl smetane za kuhanje, 2 dl mleka, 10 dag sira, 20 dag kuhane šunke, maslo, muškatov orešek, sol, poper.

Pečico ogrejemo na 200 stopinj Celzija. Peteršiljeve korenine ostrgamo, krompir olupimo in vse narežemo na tanke rezine.Na olju popražimo nasekljano čebulo, dodamo kormpir in peteršilj, zalijemo z jušno osnovo in dušimo približno deset minut, da vsa tekočina povre.Šunko narežemo na kocke ...
Preberi več : NARASTEK S PETERŠILJEM | Ogledi : 10470 | Odgovori : 0


PREPROSTA ZELENJAVNA JUHA

Na koncu dodamo nekaj žlic smetane

Sestavine: 1 čebula, 20 dag korenja, 2 pora, 20 dag gomoljaste zelene, 20 dag kolerabe, 50 dag krompirja, 1 liter zelenjavne jušne osnove (ali vode), majaron, sol, poper.
Čebulo olupimo in nasekljamo. Korenje, kolerabo, krompir in zeleno olupimo in narežemo na kocke. Por narežemo na kolesca.
Jušno osnovo zavremo in stresemo vanjo zelenjavo. Por dodamo nekoliko pozneje. Spet zavremo in kuhamo še 15 minut. Po okusu dosolimo, popramo in ...
Preberi več : PREPROSTA ZELENJAVNA JUHA | Ogledi : 13902 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610