Danes je 28 mar 2024, 16:44

Novice Novice od Recepti

Zemljevid od Recepti » Forum : Recepti

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Ognjičevo mazilo – kozji loj

Ognjičevo mazilo – kozji loj
Pri pripravi ognjičevega mazila imam sledeče dileme:

1.
Kozji loj pred segrevanjem narezati ali dobro zmiksati.
Navdušen sem bil nad miksanjem ampak pri miksanju se zmešajo tudi morebitni ostanki beljakovin itd..
Po rezanju pa nastanejo ocvirki, ki jih enostavno odcedimo.

2.
Ognjičeve cvetove zmiksamo:
Ali uporabiti tudi dele zelene košarice cveta del stebelca in listov ali samo izključno rumen cvet.

3.
Ali ima dodan čebelji vosek tudi zdravilen učinek ali ...
Preberi več : Ognjičevo mazilo – kozji loj | Ogledi : 71188 | Odgovori : 0


Z naravo do zdravilnih rastlin

Trobentice, Marjetice, Vijolice, Regrat, lapuh in Pljučnik. Vse to nam v tem letnem času narava nudi za okusne čaje, zato sem se odločila o tem napisati članek. Vesela bom če si ga ogledate. Najdete ga na : http://Mojpogled.net

marec 17, 2014 - Rosvita Horvat - Rosi - Narava in okolje -Z NARAVO DO ZDRAVILNIH RASTLIN


Kupujete čaje? Želela sem napisati uvodni članek ki bi vas popeljal v naravo do zdravilnih rastlin, ki jih uporabljamo za ...
Preberi več : Z naravo do zdravilnih rastlin | Ogledi : 8267 | Odgovori : 0


zeliščno milo

Rada bi izdelala zeliščno milo, zato bi prosila za recepte za izdelavo čimbolj naravnih zeliščnih mil, s čim manj kupljenih stvarmi.
Preberi več : zeliščno milo | Ogledi : 10574 | Odgovori : 1


Mesna polivka s Kiwanom

Za hitro pripravljeno lahko kosilo.

Potrebujemo: pusto puranje meso; sol; poper; malo belega vina;
1 plod Kiwana, malo sladke smetane

Puranje meso, narezano na majhne koščke popečemo na maslu ali olju; začinimo s poprom in soljo; dodamo malo belega vina in dušimo do mehkega. Dodamo še izdolbeno sredico Kiwana, za zgostitev malo sladke (lahko tudi kisle) smetane in le še dobro premešamo.

Polivko postrežemo s kuhanim ali dušenim rižem.
Preberi več : Mesna polivka s Kiwanom | Ogledi : 10298 | Odgovori : 0


Prigrizek s Tamarillom

Prigrizek je primeren za lahko večerjico.

Potrebujemo: - nekaj plodov Tamarilla, nekaj rezin kozjega sira,
sol in poper

Tamarille na enem koncu zarežemo v kožico v obliki X-a. Na hitro jih potopimo v vrelo vodo, ohladimo in olupimo.
Prerežemo jih na pol, malo posolimo in popopramo ter na vrh vsake polovice nadevamo po rezino kozjega (ali kakšnega drugega krepkega) sira.
Popečemo v pečici, toliko, da se sir malo zapeče in še toplo serviramo.
Preberi več : Prigrizek s Tamarillom | Ogledi : 9671 | Odgovori : 0


Najprimernejši čas nabiranja storžkov

Zanima me, kdaj je najboljši čas za nabiranje ruševih in borovih storžkov za namakanje v žganju? Spomladi? Takrat ko smrekove vršičke?
Preberi več : Najprimernejši čas nabiranja storžkov | Ogledi : 15804 | Odgovori : 8


Regratovo in šipkovo vino

Ali je kdo že poskusil iz omenjenih rastlin izdelati vino? Predvsem me matra količina in vrsta kvasovk, ki so potrebne za vretje. Če ima kdo kaj več podatkov se priporočam ;)

lp
pikc
Preberi več : Regratovo in šipkovo vino | Ogledi : 16231 | Odgovori : 10


V kakšne stekleničke shranjujete nalivke, sirupe?

Zanima me kje kupujete (lahko mi pošljete tudi na ZS) in kakšne stekleničke kupujete? Ali vas izgled toliko ne skrbi in, kot jaz, uporabljate navadne kozarce od marmelade ;)?

Slikice so tudi dobrodošle!

Lp
pikc
Preberi več : V kakšne stekleničke shranjujete nalivke, sirupe? | Ogledi : 13701 | Odgovori : 10


TRAVARICA-postopek izdelave

Pozdravljeni!
Imam vso opremo za žganjekuo, pa bi rad enkrat skuhal travarico.
Zanima me če ima kdo recept zanjo in po kakšnem postopku se dela.
Preberi več : TRAVARICA-postopek izdelave | Ogledi : 37449 | Odgovori : 4


Zavitek z bučkami

Bila sem izzvana, da vam posredujem recept, po katerem pripravljam bučni zavitek. Preizkusila sem že raznorazne recepte, vendar se mi zdi priprava po spodnjem receptu najenostavnejša ter najhitrejša, zavitek pa zelo tekne:

1 zavitek Sveže vlečeno testo, sušeno (6 listov = 500g),
Bučke ali buče - količina po želji (pri meni trenutno bučke Marrow),
1/2 kg Skute,
1/2 l Kisla smetana,
2 - 3 Jajca,
Sol in sladkor (po okusu),
Razne arome (po okusu)

Bučke ...
Preberi več : Zavitek z bučkami | Ogledi : 17393 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610