Danes je 29 mar 2024, 08:28

Novice Novice od Rastlinjaki

Zemljevid od Rastlinjaki » Forum : Rastlinjaki

Nasveti pri izgradnji steklenikov in plastičnjakov.

Nakup rastlinjaka?

Odločil sem se,da kupim rastlinjak.

Ker zadeve nimam namena ogrevati bom nabavil plastenjak.

Zanima me kje dobiti ugodno zadevo okvirne velikosti 3 x 6-9 m in višine v slemenu najmanj 2m.

Kje te svoj rastlinjak kupili vi?
Preberi več : Nakup rastlinjaka? | Ogledi : 21015 | Odgovori : 11


Akvarijska luč

Zanima me, ali je kdo slučajno kdaj probal gojit kako rastlino pod lučmi, ki so za akvarijske rastline. Teoretično naj bi oddajale svetlobo, ki jo rastline potrebujejo...oz. ali bi sploh bilo kaj učinka (čez leto, ko ni dovolj sonca)

lp
Preberi več : Akvarijska luč | Ogledi : 12075 | Odgovori : 2


Rastlinjak za orhideje

Pozdravljeni :D
Nabavil sem si rastlinjak iz policarbonatnih plošč velikosti 2x5m v katerem nameravam prezimovati "tropske rstline" (limone, banane,avokado...) Zanima me ali bi lahko čez poletje v njem imel orhideje in katere vrste.
Hvala za odgovore :D
Preberi več : Rastlinjak za orhideje | Ogledi : 12844 | Odgovori : 2


Vrste dreves

Mi kdo lahko pomaga z kakšnim linkom, kjer bi bile
predstavljene vrste avtohtonih dreves v Sloveniji.

Hvala in lep pozdrav

p.s.ta podtema se mi je zdela najbolj primerna
Preberi več : Vrste dreves | Ogledi : 13730 | Odgovori : 2


Manjsi problem

Imam majeh problem
Sem Dijak racunalnike sole in imam za projekno nalogo izdelati sistem avtomatskega rastlinjaka.
Tak ki bo meril svetlobo, toploto, vlago v rastlinjaku in to ce se da hkrati uravnaval ceje mogoce avtomatko, ce ne pa samo javil lastniku da "je treba roze zalit".
Problem se pa pojavi, da sem racunalnicar in ne botanik al karkoli majo naziv tisti k se ukvarjajo z tem. In o gojenju rastlin ne vem nic.
zato bi ...
Preberi več : Manjsi problem | Ogledi : 15256 | Odgovori : 6


Vzdrževanje temperature, vlage, nadzor,

Zanimivo:

Vzdrževanje temperature, vlage, nadzor, alarmi, vklop črpalk, zapiranje strehe, vse z eno napravo. In vse to je mogoče z GSM telefonom ali PC-jem.

http://www.wps.si/WPS2006_feb/iLOG/html ... astlinjaki
Preberi več : Vzdrževanje temperature, vlage, nadzor, | Ogledi : 11873 | Odgovori : 1


Vecji kalilniki

Pozdravljeni,

Saj ne vem ce sem na pravem mestu ampak vseeno.

Zelel bi kaliti v vecjem obsegu kot kalim sedaj.

Kalilinki s katerimi razpolagam ne zadoscajo za redne obroke kalckov.

Sprasujem po kaksnih idejah za pripravo vecjega vec delnega kalilnika ki bi ga lahko postavil v stanovanje ali na balkon in bi v njem lahko kalil tako prsti kot na vodi.

Hvala vnaprej za kakrsen koli odgovor,
Preberi več : Vecji kalilniki | Ogledi : 11563 | Odgovori : 0


Rastlinjak za mesojedke

Žija!

Zanima me kakšen bi moral biti rastlinjak za mesojedke, pa kko bi v njem vzdrževal vlago?

Lp
Preberi več : Rastlinjak za mesojedke | Ogledi : 12643 | Odgovori : 3


materiali za rastlinjak

Lepo pozdravljeni!Mene zanima če se kdo res dobro spozna na materiale, iz katerih so narejene kritine za rastlinjake. Kupujem namreč enega hobby pa ne vem al bi dala steklo al polikarbonat. Vsak ponudnik trdi svoje. Zdaj sem se nekako navdušila za dvoplastni polikarbonat, pa se bojim, da bo prehitro potemnel. Steklo pa je drago, pa še yzlomi se. A ve mogoče kdo najugodnejšega kolk tolk dobrega ponudnika?Kupila bi tudi rabljenega pa noben ne prodaja.
Najlepša ...
Preberi več : materiali za rastlinjak | Ogledi : 14164 | Odgovori : 1


rastlinjak za kaktuse

sem bol začetnik, a me zanima, kje se v sloveniji da dobiti rastlinjak v katerem imaš lahko kaktuse, in kakšne so cene manjših rastlinjakov: 8-16 kvadratnih metrov. kakšno ogrevanje potrebuješ?
Preberi več : rastlinjak za kaktuse | Ogledi : 14110 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610