Danes je 29 mar 2024, 03:56

Novice Novice od Rastlinjaki

Zemljevid od Rastlinjaki » Forum : Rastlinjaki

Nasveti pri izgradnji steklenikov in plastičnjakov.

wilhelma- botaničen vrt

wilhelma še ena mojstovina zgodovine

Še en lepotec v starem stilu.
Wilhelma iz Stuttgarta ( v Nemčiji ) ali kot jo imenujejo Nemci Alhambra na Neckar –ju.
Nemški kralj dežele Baden- Württemberg Wilhem I. von Württemberg je leta 1837 zadal nalogo arhitektu Karl Ludwig von Zanth, da uredi in zgradi park v obstoječem kraljevskem dvoru. Arhitektura mora biti španskega stila in ime bo imela ime Wilhelma. Po nekajletnem delu je nastal park in seveda tudi ...
Preberi več : wilhelma- botaničen vrt | Ogledi : 9094 | Odgovori : 0


botanic garden belfast

kot sem že v prejšnji opisih omenil znanost in lepoto teh botaničnih vrtov še en kratek opis irkega vrta - tudi vreden ogleda

Na površini 110.000 m2 je pričel nastajati botaničen vrt mesta Belfast leta 1828. Belfast leži na severni irski in je glede na to, da je zelo severno s svojo klimo zelo spoštljiv do svojih rastlin.
Leta 1839 se je pričel graditi pokrit botaničen vrt ali kot ga imenujejo hiša palm , čudovit ...
Preberi več : botanic garden belfast | Ogledi : 8789 | Odgovori : 0


hiša metuljev

hiša metuljev ali palmen haus Burggarten
še ena mojstrovina monarhije

Tretji lepotec avstrijske monarhije na Dunaju
Palmenhaus – Burggarten ali kot ga danes imenujejo hiša metuljev je še ena mojstrovina takratne arhitekture in znanja , kajti v njem se vidi pozna arhitekturna zgodovina, barok in mladi stil.
Leta 1822 so dali izgraditi rastlinjak na prostoru dvorskega vrta. Kot zidan del so uporabili, kar steno mestnega obzidja Dunaja, ostalo pa so izdelali iz kovinske konstrukcije s ...
Preberi več : hiša metuljev | Ogledi : 9242 | Odgovori : 0


kratka zgodovina rastlinjakov oz. zimskih vrtov

ker ze nekaj let prevajam knjigo o precudovitih zimskih vrtovih in ratlinjakih lahko prispevam ed del te zgodovine


Zimski vrt, veranda, Orangerie, Conservatory…noben izmed teh izrazov ni v zahodni Evropi točno definiran. V Veliki Britaniji pretežno govorijo Conservatory, če gre za prostor v katerem se človek in rastline dobro počutijo. Greenhouse je mišljeno bolj kot lopa, katera se uporablja za skladiščenje vrtnega orodja in vzgajanje rastlin. Angleži so skorajda izbrisali iz slovarja besedo ¨veranda¨ napram ...
Preberi več : kratka zgodovina rastlinjakov oz. zimskih vrtov | Ogledi : 9092 | Odgovori : 0


eden project- največji pokriti botaničen vrt na svetu

eden project kot so ga imenovali angleški arhitekti je največji - moderen- botaničen vrt na svetu. nahaje se v angleškem mestu Cornwall kateri ima
dobre klimatske pogoje glede neposrednega morja.

Ta moderna mojstrovina nima stare arhitekture je pa zase zelo zanimiva, saj je konstrukcija samonosilna v sistemu satovja
dolžina ca 240 m- širina 110 m in celih 55m višine
tudi to si je vredno ogledat
več na
www.edenproject.com
Preberi več : eden project- največji pokriti botaničen vrt na svetu | Ogledi : 9365 | Odgovori : 2


rastlinjak ali botaničen vrt- Palmenhaus res pravi spomenik

glede na to da smo na temo rastlinjakv nekaj rekli se pa ne da izogniti enemu najlepših botaničnih vrtov- rastlinjaku -hiše palm- Palmenhaus na Dunaju
da ne bi preveč " nakladal" je to zame ena najlepših mojstrovin arhitekture saj na 3000m2 površine - celih 113 m dolžine in 28 m višine vidiš to kar danes nismo v stanju narediti.
Kot informacijo je vtem vrtu 600 ton kovanega železa,120 ton litoželeznih elementov; 45.000 kosov dvoslojnega stekla ...
Preberi več : rastlinjak ali botaničen vrt- Palmenhaus res pravi spomenik | Ogledi : 8717 | Odgovori : 1


Ratlinjak-mogoče dostopen vsakemu žepu

Pozdravljeni
sem nov na forumu,- kaj me je prineslo sem?
Pred dvema letoma sem se preselil na deželo in sem videl,da je v naravi najlepše , pričel sem gojiti nekatere rastline, katere so dobile potrebo po rastlinjaku. In tako sem pričel pred pol leta razvijati in načrtovati rastlinjak kateri bi bil dostopen za vsak žep- kvaliteten, masiven, funkcionalen in ugoden.
Glede na to, da že 15 let izdelujem in projektiram zimske vrtove mislim, da mi ...
Preberi več : Ratlinjak-mogoče dostopen vsakemu žepu | Ogledi : 41972 | Odgovori : 17


Rastlinjak podjetja RAR Novi

Zdravo!

Zanima me, če ima kdo doma postavljen rastlinjak podjetja Rar Novi in kako je z rastlinjakom zadovoljen?
Kako se odnese pozimi, kako poleti??

Zanimam se za rastlinjak narejen ali iz polikarbonata ali stekla. Folija ne pride v poštev!

Hvala!

Lp, t.
Preberi več : Rastlinjak podjetja RAR Novi | Ogledi : 9752 | Odgovori : 0


prvo sajenje?

Pozdravljeni!
Jaz sem nova na forumu.Mi smo si tudi nabavili mini rastlinjak (plastični iz Živeksa 2x3m).Ker še sploh nimam izkušenj z rastlinjakom bi vas prosila za nasvete kako začeti z sejanjem in sajenjem in predvsem kaj????
Že vnaprej hvala lepa!

LP
Preberi več : prvo sajenje? | Ogledi : 9676 | Odgovori : 1


Rastlinjak - ponovno

Letos še ne bom razmišljala o kakšnem profi rastlinjaku, morda le o kakšnem "mini" ali "prehodnem". Sprašujem, v kakšne namene je možno uporabiti tovrsten rastlinjak" - bi torej bil tudi za predčasno saditev paradižnika, paprike...itd.


Hvala za vaše izkušnje


http://www.mercator.si/_files/49227/tehnika-4-2-1.pdf
Preberi več : Rastlinjak - ponovno | Ogledi : 25072 | Odgovori : 20


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron