Danes je 28 mar 2024, 19:38

Novice Novice od Rastlinjaki

Zemljevid od Rastlinjaki » Forum : Rastlinjaki

Nasveti pri izgradnji steklenikov in plastičnjakov.

Pod vsak paradajz 5L plastenko vode?

Na odpadu so mi podarili 5L plastenke
(od vina)

Zgoraj imajo 5 cm odprtino.
Ali naj zalivanje pripravim tako da plastenko:
- odprto postavim narobe v zemljo
ali
- odprto postavim/vkopljem (Kako globoko?) v zemljo in v dno navrtam luknje (Kako velike luknje? Koliko lukenj?)
ali
- zaprto (Je potrebno v pokrov navrtati luknje? Kako velike luknje? Koliko lukenj?) postavim/vkopljem (Kako globoko?) v zemljo in v dno navrtam luknje (Kako velike luknje? Koliko lukenj?)
ali ...
Preberi več : Pod vsak paradajz 5L plastenko vode? | Ogledi : 61766 | Odgovori : 0


Prekmurski paradajz

Zanima me kako kaj napreduje mega vrtnarjenje ki je bilo po tv za paradižnik v prekmurju
gradnja velikih rastlinjakov ogrevanih z termalno vodo?
Ve kdo kako kaj? :D
Mislim da je bil to Dejan Šumak ,Turnišče
Preberi več : Prekmurski paradajz | Ogledi : 9478 | Odgovori : 0


Odprijanje rastlinjaka glede na vreme

Torej kupil sem manjši rastlinjak s polietilensko folijo.

Sem meril in opazil, da je v deževnem vremenu razlika v temeraturi tam za 4 stopinje glede na zunanjost in notranjost.

Zanima me, ali sploh smeš v deževnem vremenu odpirati/prezračevati.

Oz. ali se podnevi sploh pozna, ali gre najbrž samo zato, da imaš višjo temeraturo ponoči.

Gledano za ta čas...
Preberi več : Odprijanje rastlinjaka glede na vreme | Ogledi : 9692 | Odgovori : 1


puščavska hiša na Dunaju

Še ena mojstrovina arhitektov avstrijskega cesarstva.

Wüstenhaus ali puščavska hiša je obnovljen rastlinjak iz leta 1904, kateri se je prvotno imenoval Sonnenuhrhaus ali hiša s sončno uro .Ime so mu dali, ker je imel na južni fasadi sončno uro. Arhitekt te mojstrovine je bil dvorski arhitekt Alphons Costudis.
Sprva je bil namenjen prezimovanju avstralskih in južnoameriških eksotičnih rastlin.
V času bombandiranja Dunaja med drugo svetovno vojno, ko je bila hiša palm uničena je pa služil ...
Preberi več : puščavska hiša na Dunaju | Ogledi : 9296 | Odgovori : 0


najlepši vodni botanični vrtovi sveta

najlepši vodni botanični vrtovi sveta-
na eni spletni strani ; za nas malo poznano za nekatere več, vendar teh 336 vrtov iz 79 dežel siji je treba ogledat- komentar ni potreben
več na
http://www.watergardenersinternational. ... /main.html
Preberi več : najlepši vodni botanični vrtovi sveta | Ogledi : 9729 | Odgovori : 0


bavarski botaničen vrt

bavarski botaničen vrt

Botanischer garten München- Nymphenburg

Tudi Nemci imajo kar nekaj smisla za botaniko, pa čeprav so nekoliko bolj na severu.

V južni pokrajini Nemčije - Bavarski v prestolnici te lepe dežele piva Münchnu se nahaja prečudovit botaničen vrt , kateri se razprostira na celotnih 22 ha zemlje- kar lepa površina, da si jo ogledaš ( letno si ogleda vrt ca 500.000 obiskovalcev ).

Zgodovina sega v leto 1809 ko je osnoval prvi botaničen ...
Preberi več : bavarski botaničen vrt | Ogledi : 9096 | Odgovori : 0


štajerski botaničen vrt

Botaničen vrt Pivola
Tudi Štajerci se lahko pohvalimo z botaničnim vrtom. Je zelo mlad in še v izgradnji. Je na obrobju južnega dela Maribora v bližini Hoč.
Osnovan je bil leta 1994 in je v lasti Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede fakultete Maribor.
Pohvali se lahko z več kot 100 let starimi drevesi in z mamutovimi drevesi, katera imajo čez 8 m obsega.
Leta 1999 so vrt uvrstili med svetovno priznane vrtove BOTANIC GARDENS ...
Preberi več : štajerski botaničen vrt | Ogledi : 9165 | Odgovori : 0


orto botanico- najstarejši botaničen vrt na svetu

orto botanico di padova

ORTO BOTANICO di PADOVA Najstarejši botaničen vrt na svetu
Res je, da pri tem botaničnem vrtu ne gre za arhitekturne fenomene gre pa za botanične dosežke.
Nastal je že v davni Beneški republiki, leta 1545, ko ga je takratni senat naročil.
Nastal je pravzaprav za vzgojo zdravilnih rastlin (Horto dei semplici ).
Gre za botaničen vrt na prostoru od 22.000 m2 in je na njem zelo malo rastlinjakov čeprav so v ...
Preberi več : orto botanico- najstarejši botaničen vrt na svetu | Ogledi : 9120 | Odgovori : 0


Presajanje v rastlinjak

Zanima me kdaj prenesete oziroma kdaj je primerno presaditi papriko in
paradižnik v neogrevan rastlinjak?
Preberi več : Presajanje v rastlinjak | Ogledi : 9262 | Odgovori : 0


termo teleskopi

termo teleskopi za rastlinjake

Termo teleskopi ali po domače temperaturno odpiranje in zapiranje zračnih loput
Kot sem že omenil jih je na trgu več kot preveč
Poglej na največjo internetno stran e-bay
Če nekaj razumeš nemško so to gäwächuaser ali bolje na
e-bay

Samo na nekaj ne pozabi nikjer v navodilih ni poudarjeno da moraš paziti v slučaju nevihte na zapiranje katero pa glede termike – temperature ni možno se pravi je treba lopute okna ...
Preberi več : termo teleskopi | Ogledi : 9333 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610