Danes je 29 mar 2024, 02:00

Novice Novice od Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Zemljevid od Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin » Forum : Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

sejanje - posoda s talnim ogrevanjem

Zanima me, kje v Sloveniji se da dobiti posodo s talnim ogrevanjem za sejanje sobnih rastlin? ali ima kdo izkušnje s tem?

Drugače pa me zanima, če je že kdo sejal genserijevke ali druge sobne rastline in kako?
Preberi več : sejanje - posoda s talnim ogrevanjem | Ogledi : 11006 | Odgovori : 0


glineni lončki

Po nasvetu vrtnarja že kakšni dve leti namesto plastičnih lončkov za sobne rastline (pa tudi nekatere balkonske) uporabljam glinene lončke. Kot so mi povedali, so veliko bolj primerni, saj ob zalivanju vežejo nase vodo in jo potem počasi oddajajo, poleg tega so naravni in razgradljivi, pa še lepi so. No, vsaj prvih nekaj mesecev. Po nekaj zalivanjih oziroma natančneje po namakanju loncev v vodo, ker se tako zemlja in glina najbolje napijeta, se namreč začne ...
Preberi več : glineni lončki | Ogledi : 11732 | Odgovori : 1


knjiga o sobnih rastlinah

Pozdravljeni!
Zanima me, katera knjiga o sobnih rastlinah mi lahko nudi čimveč podatkov, tako o vrstah kot tudi o vzgoji sobnih rastlin? Kar se tiče vzgoje le-teh, sem še bolj "zelena", vendar se zelo trudim.
Doma premorem celo eno knjigo, ki sem jo "podedovala", vendar pa je ta že bolj stara in v njej ne najdem toliko, kot bi pričakovala.
Zadnje čase veliko podatkov najdem na internetu, vendar si vseeno želim eno dobro knjigo.
Prosim ...
Preberi več : knjiga o sobnih rastlinah | Ogledi : 16656 | Odgovori : 8


Medij za podtaknjence

Zanima me kaj je najboljši medij za ukoreninjanje podtaknjencev?
Baje da se kamena volna najbolj obnese(še bolj v kombinaciji z vodnim hormonom)!
Me zanima kake izkušnje imate vi z drugimi mediji, razen zemlje!
lp cholt
Preberi več : Medij za podtaknjence | Ogledi : 11477 | Odgovori : 0


podtaknjenci

Ne vem točno,kam paše ta tema,ampak upam,da nisem preveč zgrešila.
No,torej...pred kratkim sem dobila odrezan del neke rastline za katero nimam pojma,kam spada oziroma,kako se imenuje in ga vtaknila v zemljo. Zdaj pa me zanima,ali je za razvoj korenin bolje pogosto zalivanje ali ne. Zemlja se namreč kar hitro posuši in ne vem, kako pogosto je treba podtaknjence zalivati.
Hvala za pomoč!
Preberi več : podtaknjenci | Ogledi : 13245 | Odgovori : 2


Mehčanje vode

Sama uporabljam postano vodo (nekaj dni), slisala sem, da se jo lahko tudi prekuhava ampak slednje je dokaj zamudno pa se elektrike gre veliko, postana pa tudi ni nevtralna oz. bazicna. Torej, ali obstajajo kaksni drugi preparati ali kaj podobnega?
Preberi več : Mehčanje vode | Ogledi : 15041 | Odgovori : 6


Info o svetlobi!

Pozdravljeni,
zanima me samo o svetlobi glede kakstusov,
namreč a je umetna svetloba enako dobra ali škodljiva
za kaktuse.
Jaz se namreč srečujem s problemom pomanjkanja naravne
svatlobe.
Preberi več : Info o svetlobi! | Ogledi : 16416 | Odgovori : 9


"Zdravstveni dom za rastline"

Ojla,

razmišlajla sem: Zakaj pri nas ni nikogar, ki bi mu lahko bolno rastlino odnesel na "zdravniški pregled" in bi ti tam postavili diagnozo?
Preberi več : "Zdravstveni dom za rastline" | Ogledi : 15087 | Odgovori : 7


Čiščenje listov z pivom

Ojla,

sedaj, ko je manj dela na vrtu in lepega vremena za sprehode, si vzamem čas za čiščenje listov mojih sobnih rastlin. Ker bo vedno manj svetlobe je fino, da so listi čisti, da nam rastlina lepše rase. Čez poletje se je na listih nabralo kar nekaj prahu, če se v stanovanju kadi, pa še toliko bolj. Rastlinam je pomembno očistiti liste z obeh strani. Enkrat sem že omenjala pivo, kot čistilno sredstvo. Z njim ...
Preberi več : Čiščenje listov z pivom | Ogledi : 26717 | Odgovori : 17


umetna svetloba

mene pa zanima kje se kupijo žarnice ki ustvarijo "umetno sonce",
pa koliko stanejo in kako se imenujejo?
hvala za odgovore

LP
Preberi več : umetna svetloba | Ogledi : 41076 | Odgovori : 25


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron