Danes je 28 mar 2024, 15:42

Novice Novice od Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Zemljevid od Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin » Forum : Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

Clevergrow led luč intelligent 360w

Tole je tema za vse tiste, ki za vzgojo rastlin potrebujete umetno svetlobo... ali pa za tiste, ki se vam HID žarnice zdijo preveč potratne.

Podjetje Clevergrow iz Anglije je septembra 2014 na trg poslalo novo različico led luči imenovane Intelligent-SB. na voljo imajo 90w, 180w, 270w, 360w in 540w. od ostalih led luči se razlikujejo predvsem po strukturi ohišja ter kakovosti osvetlitve. Namreč ohišje luči je sestavljeno iz aluminija, kar omogoča boljše odvajanje toplote ...
Preberi več : Clevergrow led luč intelligent 360w | Ogledi : 18166 | Odgovori : 0


Lonci za rože

Kje se kupi/dobi srednje ali večje (od 20 cm naprej) lonce za rože, kakršne uporabljajo v vrtnarijah – mehkejše in tanjše?
Kje jih dobavljajo vrtnarije? Saj je tukaj kdo iz takega posla, ali ne?
Ali ima navadni smrtnik kakšno možnosti priti do takih loncev?
Preberi več : Lonci za rože | Ogledi : 18699 | Odgovori : 5


Glinopor

Zanima me, kje lahko kupim glinopor, ki ni samo funkcionalen ampak tudi izgleda zelo lepo (lepe srednje-rjave kroglice). Do sedaj sem imela dva različna ampak oba sta bila bolj sivo-rjava kot rjava, pa tudi kroglice niso bile preveč lepe.
Torej kje?
Preberi več : Glinopor | Ogledi : 19525 | Odgovori : 7


HIDROKULTURA LENI

Ali ve mogoče kdo, kje se da kupit vrtne lončke z vodno rezervo. Pa ne one za balkonske rastline, ampak sobne. V Merkurju sem kupila rastlino ki je že bila posajena, nimajo pa samih lončkov . Ta stvar se imenuje hidrokultura Leni.

Lep pozdrav
Preberi več : HIDROKULTURA LENI | Ogledi : 12267 | Odgovori : 5


Kje dobiti surovo glino?

Zanima me, kje bi lahko kupil surovo glino? takšno ki se jo da oblikovati in nato dati v peč...
Preberi več : Kje dobiti surovo glino? | Ogledi : 16494 | Odgovori : 6


Izdelava kalilnika [Urošev zeleni vodič]

No, ker mi je zapasalo sem se odločil, da vam napišem kratek vodič, kako doma izdelati kalilnik za tropske rastline, ki zahtevajo visoko temperaturo zemlje, da začnejo kaliti.

Kaj boste potrebovali?

- Banjico od sladoleda (sladoled prej pojejte, velikost po želji)
- Kabelski grelnik za terarije (če me spomin ne vara je moj 25W)
- Polivinil ali polivinilasto vrečko (za izdelavo pokrivala banjice)
- Palčke za ražnjiče (po možnosti takšne, ki še niso videli mesa) ...
Preberi več : Izdelava kalilnika [Urošev zeleni vodič] | Ogledi : 16596 | Odgovori : 8


ZALIVANJE SOBNIH RASTLIN V ČASU ODSOTNOSTI

Lep pozdrav!

Nujno potrebujem kakšno idejo, kako naj uredim zalivanje rož med našo 3 tedensko odsotnostjo ... problem je namreč v tem, da moramo nekatere rože zalivati vsak drugi dan in je nemogoče, da kogarkoli obremenjujemo s tem!
Zelo bi bil vesel kakšnega dobrega nasveta ali ideje kako rešiti ta problem!

Najlepša hvala in lep dan!
Preberi več : ZALIVANJE SOBNIH RASTLIN V ČASU ODSOTNOSTI | Ogledi : 12939 | Odgovori : 4


Merilci vlage za sobne rastline

Zanima me, kje je možno kupiti enostavne merilce vlage za zemljo sobnih rastlin. Lahko digitalne, električne, običajne s kazalci ali obarvanjem in mogoče takšne ki te zvočno opozorijo na izsušeno zemljo. Preko interneta sem videl marsikaj, a kaj ko ni povsod možnega naročila. Je kaj podobnega možno kupiti v Sloveniji ?


Brane
Preberi več : Merilci vlage za sobne rastline | Ogledi : 11660 | Odgovori : 0


Svetila

Predlagam temo o svetilih, žarnicah za vzgojo sobnih rastlin.
Preberi več : Svetila | Ogledi : 11883 | Odgovori : 2


DOMAČI NASVETI ZA VZGOJO RASTLIN

___________________________________
ojla!
to sem zasledila nna neki spletni strani!

Gnojila
Voda v kateri ste kuhali jajca
Z ohlajeno vodo, v kateri ste kuhali jajca, lahko zalijete vse sobne lončnice, ki bodo tako dobile zadosti mineralov.
Mleko
Kozarec mleka na teden je odlično gnojilo za sobne rastline, pa tudi za cvetoče okenske in balkonske lončnice.
Voda,v kateri ste oprali meso
Kadarkoli perete meso, zalijte s to vodo lončnice.
Sol
Vodi, s katero vsakodnevno zalivate sobne rastline, ...
Preberi več : DOMAČI NASVETI ZA VZGOJO RASTLIN | Ogledi : 12446 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron