Danes je 18 apr 2024, 12:44

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Ime palme in vzgoja

Pozdravljeni

Sem lastnik palme, ki kar lepo uspeva, vendar o njej ne vem veliko. Ko sem brskal po netu mi je uspelo najti da je iz rodu Brahea (mi lahko kdo to potrdi?).

http://nostri.moj-album.com/album/11372762/

Letošnjo zimo je bila v hiši na toplem, vendar je že precej velika (cca 150 cm), korito je težko in je precej nerodna za selitev. Zanima me, če ima kdo kaj več izkušenj, predvsem kakšno ...
Preberi več : Ime palme in vzgoja | Ogledi : 20347 | Odgovori : 6


Slonova noga - Listje se sušijo

Zanima me, zakaj se mi listje sušijo. Ne sušijo se samo na konicah, ampak če se začne sušiti se začne seveda pri konici in se posuši v celoti. Liste vlažim vsakodnevno, zalivam pa 1x tedensko, ker se zemlja popolnoma izsuši, zaradi suhega zraka v prostoru. Teh posušenih listov se ne da odstraniti, ampak se še vedno dobro držijo stebla..

Mi lahko kdo pri pomaga s kakšnim nasvetom...
Preberi več : Slonova noga - Listje se sušijo | Ogledi : 18792 | Odgovori : 5


Kaljenje palm

Iz Dalmacije sem prinesel semena palm. Dal sem jih kaliti, sedaj me pa zanima ali najprej požene korenina ali steblo?

Hvala.

LP, Marin.
Preberi več : Kaljenje palm | Ogledi : 11226 | Odgovori : 1


Palma ARACEA

Pozdravljeni, spomaldi sem v Merkurju kupila palmo, kar lepo raste, septembra sem jo presadila v novo zemljo, vendar se ji sušijo listi, so se že prej, ali mi kdo lahko pomaga kaj jo muči. H :cry: vala
Preberi več : Palma ARACEA | Ogledi : 44427 | Odgovori : 23


pachira green star

Pred kratkim sem kupil to pahiro.Iskal sem po knjigah in internetu a te nisem našel.Obstaja samo pahira aquatica.Mislil sem da' green star' je je samo ena različica aquatice a vendar navodila na rastlini so prav nasprotna kot na netu.(rabi zelo malo vode, temo,..) :shock: Slika
Preberi več : pachira green star | Ogledi : 12560 | Odgovori : 2


Pandanus

Lansko leto sem si iz potovanja prinesel tri sadike te palme, a nobena ni preživela dolge poti domov. Tako sem se lotil iskanja te palme v Sloveniji in sem jo sedaj končno našel, a o njej nevem ravno veliko. Ali morda že kdo kakšno iskušnjo s to palmo (pogostost zalivanja, dognojevanje, primerna zemlja, količina soca- lega... kako ji bi lahko olajšav prilagajanje na novo stanovanje)? Palma je že kar velika in jo bom moral kmalu ...
Preberi več : Pandanus | Ogledi : 9442 | Odgovori : 2


Nov forum

Po moje je najboljše, da se vsi skupaj preselimo na nov forum in tam nadaljujemo s temami:

http://www.vrtnar.com/slo/index.php
Preberi več : Nov forum | Ogledi : 16930 | Odgovori : 21


prezimnost palm

pozdrav;
mene samo zanima če obstaja kakšna palma na dosegu roke in žepa, ki bi prezimila v celinski Sloveniji :?: :?: :?: :?:

hvala!
:oops:
Preberi več : prezimnost palm | Ogledi : 9263 | Odgovori : 6


Vzgoja krvavo rdeče stromante

Zanima me vse o vzgoji krvavo rdeče stromante in njeno latinsko ime. Kakšno zemljo potrebuje in če rabi tudi prezimovanje, pa kolikokrat na teden se jo zaliva?

Lp, Karmen
Preberi več : Vzgoja krvavo rdeče stromante | Ogledi : 10960 | Odgovori : 2


presaditev slonove noge

Sem popolni laik in svoje rastlinice zaenkrat "pedenam" po občutku, ki pa ni vedno pravi. :oops: Zato vas sedaj sprašujem ali lahko v tem času presadim SLONOVO NOGO. Koreninice namreč že kukajo skozi luknjice na dnu posode. Kako naj jo presadim, v kakšno zemljo, kakšen naj bo postopek? Prav strah me je, ker sem jeseni presadila cycas in sploh ni sprejel nove zemlje ter se v dveh ...
Preberi več : presaditev slonove noge | Ogledi : 14517 | Odgovori : 11


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610