Danes je 18 apr 2024, 14:34

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Slonova noga - prosim za nasvete!

Pozdravljeni,
moj problem je Slonova noga. Tukaj na forumu sem ze prebrala kar je bilo pisanega o tej temi ampak glede na to da sem nekaj stvari ze poskusila in da ni sprememb, vam prilagam slikico moje rozice, ki prosi za pomoc :( Kak nasvet, kaj bi lahko naredila da bi jo obdrzala v zivljenju in da bo lepa, tako kot je bila nekoc? ...
Preberi več : Slonova noga - prosim za nasvete! | Ogledi : 12258 | Odgovori : 2


dracaena massangeana

Kupil sem dracaeno massangeano in vas prosim za nasvet kako jo vzdrževati, zalivati, presajati, v kakšnem prostoru naj raste, ali tudi cveti, nasploh zanima me vse o tej roži. Že vnaprej hvala.
Lp Silvo
Preberi več : dracaena massangeana | Ogledi : 10583 | Odgovori : 1


Howea se mi suši

Moja howea je velika pribl. 180 cm, je lepo uspevala vse do prejšnjega meseca ko se je postopoma
pričela sušiti(najprej najnižji listi). poleti sem jo pogosto postavljala na dež oz. pršila z vodo. Zdaj je to težje,
poleg tega pa smo še zakurili v hiši - talno gretje. Vse ostalo (zalivanje in dodatki v vodi) so ostali enko, pa se mi vseeno suši. Ali mi lahko kdo svetuje kako jo lahko rešim? Za vsak odgovor ...
Preberi več : Howea se mi suši | Ogledi : 9423 | Odgovori : 0


Dracena marginata in gobice

Pozdravljeni!

Imam palmo vrste Dracena marginata in je do sedaj lepo uspevala. Pred nekaj dnevi so mi iz zemlje začele rasti nekakšne gobice rumene in rjave barve. Zanima me, če je to za palmo škodljivo in ali jih naj odstranim, presadim palmo? Za boljšo predstavo prilagam fotografijo.

Slika

Hvala za odgovore!!

LP, Lara
Preberi več : Dracena marginata in gobice | Ogledi : 11483 | Odgovori : 5


Madagaskarska palma

Pozdravljeni,

svojo palmico imam ze 3 leta in je do zdaj uspevala super. Pred kratkim sem se preselil in palmi dodelil novo mesto, vendar imam sonca se vedno toliko kot ga je imela v prejsnem stanovanju.
Prblem je v tem, da se ji vsi novi listi v roku nekaj dni pobarvajo v crno in tako odmrejo.

Pa se slika
http://www.2shared.com/photo/JMQOMCRj/270720101743.html

Ima kdo kaksno idejo, kaj ji manjka, oz. kaj ...
Preberi več : Madagaskarska palma | Ogledi : 10307 | Odgovori : 2


LIMONA IN MANDARINE CLEMENTINE

Sedaj je poletje in na mojem balkonu v Ilirski bistrici na južnem primorskem imam Limono in Mandarino clementino. Zanima me, če bi bilo pametno rastlino dati na sonce za cel dan ali je bolje da je samo del dneva na soncu.

V naprej se zahvaljujem za odgovor.
Preberi več : LIMONA IN MANDARINE CLEMENTINE | Ogledi : 10031 | Odgovori : 7


Palme - 3 sadike 15 -20 cm, prodam za 10€

Palme, sadike visoke 15-20 cm prodam, cena za 3 sadike je 10,00 eur. Prevzem sadik je med 26. in 30. aprilom 2010 v Strunjanu. Prosim za predhodno najavo oziroma rezervacijo prek ZS ( zasebnega sporočila ), kjer boste s povratnim odgovorom dobili tudi gsm in naslov.
Preberi več : Palme - 3 sadike 15 -20 cm, prodam za 10€ | Ogledi : 9560 | Odgovori : 0


razbarvanja listov Chamaedoree elegans

Lep pozdrav! Komaj se rešim enega problema pri rastlinah že me čaka drugi! Zato se spet obračam na vas in na vaše nasvete. Pri lepi hamedoreji se že nekaj časa na listih pojavljajo rumene lise.. kot neka razbarvanja ali rumenica. Zalivam jo 1-2x na teden, špricam z H2O vsak dan, imam jo stran od okna tako da na njo ne pripeka sonce, posajena je v substratu COMPO SANA (za palme in necvetoče rastline). Kljub temu ...
Preberi več : razbarvanja listov Chamaedoree elegans | Ogledi : 8967 | Odgovori : 0


Prosim za pomoč

Imam neke vrste palmo za katero nevem imena. Zaradi neljubih okoliščin je pristala zunaj brez zemlje in lončka (nek kreten jo je vrgel čez okno). Zunaj je bila 6ur na soncu. Začasno sem jo presadila v svežo zemljo in zalila. Ampak ne kaže na kako koli izboljšanje. Roža mi veni in ne vem kaj naj naredim.

Hvala vam za vaše odgovore

Slika
Preberi več : Prosim za pomoč | Ogledi : 9509 | Odgovori : 1


monstera

imam monstero in me zanima če lahko odrežem vrhno steblo na katerem sta dva lista....ali mi bo uspelo da mi bo to steblo ki bi ga odrezala rastlo tako kot do sedaj.......kam bi bilo najbolje ta vrhni del odrezane monstere dati da požene korenine........
ali jo naj dam v vodo........ali jo lahko kar posadim v zemljo.......
ali mi lahko negdo svetuje.......
hvala v naprej...... :?:
Preberi več : monstera | Ogledi : 9310 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610