Danes je 18 apr 2024, 12:45

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

kanarska palma

Pozdravljeni

V Semenarni Lj. sem med kaktusi zasledila tudi KANARSKO PALMO in jo kupila, vendar pa nima nobenega drugega imena.
Prosila bi, če ima kdo kaj več podatkov o tej rastlini.

Lp Jelka
Preberi več : kanarska palma | Ogledi : 25635 | Odgovori : 28


Pachira (aquatica?)

Živjo! Prosim za nasvet glede pravilne nege Pachire. Moja se vrti v krogu: naredi nov set listov, potem pa počasi porumenijo in dobesedno preperijo (če list pogledaš proti svetlobi, je poln svetlih pikic - kot bi list prešpikal s šivanko), list postopoma zgublja zeleno barvo, edino žile ohranijo zelenilo. Potem odpadejo. Potem naredi nove. Ali je to običajno? Velika je cca 25 m, trenutno ima kar nekaj listov, vendar bledijo, spodnji (lanskoletni) pa so že ...
Preberi več : Pachira (aquatica?) | Ogledi : 5612 | Odgovori : 2


Cykas palma

Živjo! Ali mi kdo ve pomagati, kaj je narobe z mojo Cykas palmo? Premer gomolja je cca 9cm in premer listov (krošnje) cca 70 cm . Imam jo cca leto in pol in v tem času ni pognala nobenega novega lista. Zalivam jo redno, vendar pustim, da se zemlja med zalivanjem presuši. V zadnjem času je porumenelo nekaj listkov/iglic (cca 5) in se bojim, da bo palma počasi a gotovo shirala. Kakšna je pravilna nega? ...
Preberi več : Cykas palma | Ogledi : 8611 | Odgovori : 3


Uvela dracena

Avgusta sem objavila težave z draceno. Zahvaljujem se uporabnici, ki mi je dala nasvet, da draceno presadim. To sem tudi storila - listi še nekoliko odpadajo, na (še) neuvenelih vejah/pecljih rastejo novi... Ne vem, kako se bo končalo, zanima pa me, kaj narediti z vejami, s katerih je odpadlo popolnoma vse listje - jih morda porežem, odlomim, ali pustim. Bo še kdaj kaj iz njih ali so umrli? ...
Preberi več : Uvela dracena | Ogledi : 4009 | Odgovori : 1


Kakšna zemlja za Gorsko palmo

Pozdravljeni.

Zanima me, kakšna zemlja najbolj ugaja gorski palmi (Chamaedorea Elegans <- pod tem imenom sem jo kupil, če to ni gorska palma, me prosim opozorite). Trenutno je še v čisti šoti, kolikor opažam in se mi zdi, da ji ni ravno najbolj prijetno.
Preberi več : Kakšna zemlja za Gorsko palmo | Ogledi : 23205 | Odgovori : 16


Madagaskarski palmi se sušijo konci listov

Pozdravljeni.

Doma imam madagaskarsko palmo, ki mi je do nedavnega prelepo rasla. Zadnje čase pa opažam, da se na listih sušijo le konci, ne pa celi listi. Konci postanejo suhi in rjavo-črni, drugače pa list živi še naprej. To se pojavlja predvsem pri novejših listih.

V čem bi lahko bil problem?
Preberi več : Madagaskarski palmi se sušijo konci listov | Ogledi : 6342 | Odgovori : 3


Dateljnova palma

Pozdravljeni.
Iz koščic dateljnov so mi zrastle palmice , katere rastejo v vazi z drugo rastlino.visoke so že ca.40-50 cm.Sedaj bi jih rad presadil v nove vaze.Na kaj moram paziti?
Poskusil sem že enkrat prej vendar se palma ni "primila" je odmrla v novi vazici.Kdaj je najprimernejši čas za presaditev palmic v nove vaze?
Hvala
lp :)
Preberi več : Dateljnova palma | Ogledi : 56283 | Odgovori : 23


Slonova noga

LP

Moja mami ima v pisarni že kar veliko slonovo nogo, jaz pa bi jo rad nabavil za v mojo sobo, ker imam en kot, ki je prazen, in točno tja bi pasala.

Zatorej bi nekoga prosil, če mi to rastlino opiše, ker je v knjigah, ki jih imamo doma ne najdem, na internetu pa tudi ne. Tako da, če je kdo tako prijazen, bi ga lepo prosil in za odgovor se mu že za ...
Preberi več : Slonova noga | Ogledi : 37995 | Odgovori : 21


Kokosova palma

A ima kdo kaj izkušenj z vzgojo kokosove palme v loncu? Moja je kmalu po nakupu začela dobivati rjave liste in se v nekaj mesecih posušila.
Preberi več : Kokosova palma | Ogledi : 31826 | Odgovori : 4


Škrniclji

Kdaj se lahko kupijo škrniclji in kje?
Preberi več : Škrniclji | Ogledi : 6762 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610