Danes je 25 apr 2024, 16:14

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

palma Chamaerops excelsa bolezni?

Živijo :)
doma imam dve palmi Chamaerops excelsa, ki sta že kar precej stari. do zdaj sta uspevali super sedaj pa so listi začeli rumeneti in sem ter tja se pojavljajo rjave pikice. Ali kdo ve kaj ni lahko bilo narobe saj me zelo skrbi da bosta odmrli :cry:
že vnaprej hvala
Preberi več : palma Chamaerops excelsa bolezni? | Ogledi : 10239 | Odgovori : 2


Katera palma je to?

Pozdravljeni,

najprej me zanima katera palma je to?
251120121688.jpg


Rastlino sem dobila septembra. Postavljena je v svetlem prostoru, kjer pa ni direktnega sonca. Dokler se ni pričela kurilna sezona (talno gretje) je bilo z njo vse v redu. Prostor ima okoli 22 - 23°C. Sedaj pa so se začeli listi sušiti. Škropim jo 2-3 krat na dan, saj predvidevam, da je zato kriv suh zrak. Imam prav?
251120121689.jpg ...
Preberi več : Katera palma je to? | Ogledi : 9642 | Odgovori : 1


Pahljačasti cikas

Imam Pahljačasti cikas. Čez leto sem ga imela na balkonu, na vzhodni strani in mu je zelo odgovarjalo. Potem pa ga je precej namočilo jesensko deževje, shladilo se je in sem ga umaknila v hišo. skoraj mesec dni ga nisem zalila, pa je bil še vedno čisto moker. ko sem ga presadila, sem v gomolju odkrila luknjo. nekaj dni po presaditvi je močno zaudarjalo po gnoju, gnilobi, potem pa so listi začeli rumeneti in se ...
Preberi več : Pahljačasti cikas | Ogledi : 9162 | Odgovori : 0


Ime palme

Lepo pozdravljeni,

Zanima me ime palme, ki je na sliki. Že nekaj časa iščem ime in kako se jo vzgaja, presaja, ....
Preberi več : Ime palme | Ogledi : 10885 | Odgovori : 9


avokadova palma

Pozdravljeni, doma imam veliko svežih avokadovih pečk, ali jih je treba namočiti v vodo da vzklijejo? Sem slišal , da jih je treba v hladilnik dati??? Pomagajte mi prosim? Je pa imela moja babica 3 metre visoko avokadovo palmo, stebelce je imela zelo tanko in je rastla izjemno hitro, ker je podivjala jo je vrgla stran. :? Škoda a ne?
Preberi več : avokadova palma | Ogledi : 10716 | Odgovori : 5


PALMA RAVENALA IN PALMERA BOTELA

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima mogoče gdo izkušnje z palmamo Ravenala in Palmera botela. Zanima me kakšne pogoje potrebuje za rast in kako jo naj posadim. V španiji sma namreč kupila seme, upam da bo kaj vzklilo.

Lep pozdrav!
Preberi več : PALMA RAVENALA IN PALMERA BOTELA | Ogledi : 9112 | Odgovori : 0


Datelj ne raste

Zdravo

Iz Tunizije sem prinesel par semen. Eno seme sm dal v terari in mi je pognalo.
Pred začetkom poletja sem jo presadil v večjo vazo in ji dal zemjo ki je namenjna hišnim palmam ( tako je rekel prodajalec iz agrarije ). Kupil sem tudi gnojilo ki je namenjeno za palme.

Ugl. pama se mi ne zdi da raste pravilno oz. kot da bi ji kaj pomankovalo. Vem da rastejo počasi, ampak zdj sem ...
Preberi več : Datelj ne raste | Ogledi : 10629 | Odgovori : 2


!!NUUJNOOO!!

ŽIVJO, VEM , DA JE TEMA,.. VSE NAROBE,.APAK NUJNO POTREBUJEM NASVER,KAKO NAJ JAZ NA TEM FOROMU OBJAVIM MOJO FOTOJRAFIJE IZ SPLETNE STRANI MOJ ALBUM,... PROSIIM ZA POMOČ!!
Preberi več : !!NUUJNOOO!! | Ogledi : 9149 | Odgovori : 0


BANANOVEC!!!

hei!!

doma imam bananovec visok malo manj kot meter IN oB njem sta še dva mala. pred kakim mesecom so začeli listi črneti, nato smo odšli na morje za 2 tredna in ko smo pršli domov je bilo na njem vsak list črn in tudi tisti mali ki se še razvijajo so postali črni, ali mi umira?? +bananovec raste na vrtu, v polsončni legi,bolana pa je le odrasla rastlina. ...
Preberi več : BANANOVEC!!! | Ogledi : 10923 | Odgovori : 3


Areca palma ali Kentija?

Mi lahko pomaga kdo definirat, katera je spodnja rožica? Sicer jo imam že dolgo, vendar nikoli nisem vedela, za katero od teh gre...ju sploh ne ločim :oops:
Slika

Sicer je kar zadovoljna, občasno se kak list posuši, pa konice, ki se dotikajo tal, postanejo suhe. Na slikah na netu vidim, da so listi zelo visoko, tudi pri moji so bili, ko je bila nova. Z leti pa ...
Preberi več : Areca palma ali Kentija? | Ogledi : 12414 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610