Danes je 20 apr 2024, 07:47

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Kaj bi to bilo?

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in ker ste tukaj strokovnjaki, bi vas vprašal, kaj mi je zraslo v rastlinjaku.
Kolega mi je dal par sadik in rezultat je na sliki

LP

Jože
Preberi več : Kaj bi to bilo? | Ogledi : 2699 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Kalateja

Pozdravljeni!

Sem novi član vašega foruma in prav tako tudi nova ljubiteljica sobnih rastlin. Kupila sem prelepo Kalatejo pri kateri sem na spodnji strani listov opazila bele lise na teh lisah pa so črne pikice. Prebrala sem ogromno člankov o razno raznih škodljivcih ampak nekako nobena bolezen ni ustrezala opisu.
Prosim za pomoč in hvala vnaprej za vaše odgovore.

Lep pozdrav,
Preberi več : Kalateja | Ogledi : 3672 | Odgovori : 4 | Forum : Zelene sobne rastline


Kalifornijski črvi:

Kalifornijski črvi:

Je sedaj še pravi čas za naseliti črve v nov kompostni kup?

hvala in dob'r dan
Preberi več : Kalifornijski črvi: | Ogledi : 10531 | Odgovori : 0 | Forum : Zemlja


Hokaido – milijon cvetov

Hokaido – milijon cvetov

Bučke Hokaido so letos kar lepo rodile.
Enkrat sem jih »prištucal«.
Sedaj imajo še nekaj nastavljenih malih bučkic in milijon (res ogromno!) cvetov in cvetnih poganjkov.
Je potrebno kaj obrezati, da bo hrana za tistih par bučk.
Obrezati?
Kaj?

Hvala in dob'r dan, Jože
Preberi več : Hokaido – milijon cvetov | Ogledi : 3062 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Yucca-suhi listi

Pozdravljeni,
Ker sem bolj laik pri vzgoji sobnih rastlin, bi vas prosila za pomoč. Od prijateljev sem za darilo dobila precej veliko drevo življenja-yucco. Rastlino zalivam na 14 dni, kot mi je bilo naročeno. Zalijem jo od zgoraj. Sedaj pa so se začeli notranji, novi poganjki listov "sušiti"-kot je vidno na sliki. Kaj lahko storim-preveč/premalo zalivam, kakšna bolezen, je potebno dognojiti?

Vesela bom vsakega nasveta, saj zelim, da rastlina lepo raste naprej.
Preberi več : Yucca-suhi listi | Ogledi : 2978 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


Katero pokrovno rastlino - ureditev brežine

Pozdravljeni,

Okoli hiše imam skoraj 800 m2 brežin, ki sem jih prekril s agrotekstilno folijo in jih želim zasaditi s pokrovniki rastlinami. Zaradi velike površine nakup sadik odpade, tako so v ožji izbor prišli bršljan, panešplja in zimzelen (vinca minor). Prve dve lahko dobim pri znancih, medtem ko naj bi zimzelena bilo kar nekaj po naših gozdovih (s tem ne vem kako je, ker do sedaj nanj nisem bil pozoren).

Idealna pokrovnica bi zame zahtevala ...
Preberi več : Katero pokrovno rastlino - ureditev brežine | Ogledi : 5133 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice


Keudr na vrtu!?

Keudr na vrtu!?

V bloku imam presuh keudr.
Bi se dalo na vrtu organizirati »keudr«?
V tla bi skopal jamo cca. 35x45x55 (ŠxDxV), oz do podtalnice.
V jamo bi dal neko posodo z malimi luknjicami npr. živilska plastika npr. koš od perila iz kpalnice (miši, voluhar!).
Notri bi v lesenih gajbicah shranil krampir.
Možno?

Hvala in Dob'r dan, j.
Preberi več : Keudr na vrtu!? | Ogledi : 6763 | Odgovori : 0 | Forum : Zanimivo


Neznane bučke

Iz semen za bučke patišonke Sunburst Cucurbita pepo (Royal Seeds) sem vzgojil sadike. Zdaj pa šok: namesto "krožničkov" na vseh koncih polno bučk kot je ta na priloženi sliki. Vzgojil sem le sadike patišonov in cuket, najbližje okrasne bučke so pri sosedi. Kako je to mogoče? Za kakšno bučko gre? Je užitna? :shock:
Preberi več : Neznane bučke | Ogledi : 3276 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Prošnja - raziskava za magistrsko

Pozdrav vsem skupaj! :D

Vse, ki ste polnoletni in si lahko odtrgate približno 10 minut časa, lepo vabim k sodelovanju v raziskavi za magistrsko nalogo.

Zelo na kratko o vsebini - v magistrski nalogi se ukvarjam s preverjanjem učinkovitosti komunikacije družbeno koristnih informacij na Facebooku. Konkretneje me zanima, ali je najnovejše potenciale Facebooka mogoče uspešno prenesti iz področja komercialnega marketinga (kjer je cilj dobiček) na področje ...
Preberi več : Prošnja - raziskava za magistrsko | Ogledi : 4775 | Odgovori : 0 | Forum : Pomenki


Vrsta žive meje oz Lovorikovca

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forumu zato bi prvo objavo izkoristil da pozdravim vse ljubitelje zelenja :)

Imam pa vprašanje glede lovorikovca. Prilagam sliko Lovorikovca od katerega imam namen vzeti potaknjence a ne vem če je to res pravi Lovorikovec. Zdi se mi da so listi premali in pa pretemni. Mi lahko kdo svetuje oz.pove katera rastlina je na sliki?

lovorikovec 3.jpg



Hvala ...
Preberi več : Vrsta žive meje oz Lovorikovca | Ogledi : 10996 | Odgovori : 0 | Forum : Zunanji prostori


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610