Danes je 28 mar 2024, 12:34

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

recept za bezgov sirup

bezgov sirup
potrebujemo: 3 litre vode, 3 kg sladkorja, 24 bezgovih cvetov, 6 dag citronske kisline ali sok 3 limon.
Priprava: vodo in sladkor prekuhamo, tekočino ohladimo. Za 24 ur v tekočini namočimo 24 bezgovih cvetov, precedimo, vmešamo citronsko kislino ali limonin sok. Dobro premešamo, da se kislina raztopi. Vlijemo v temne steklenice, dobro zapremo in spravimo v hladen in temen prostor. Opozorilo! če ostane sirup v toplem prostoru lahko zavreje. Če se to zgodi ...
Preberi več : recept za bezgov sirup | Ogledi : 18690 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Oh, oh, oh moja Nepenthes Alata!

Pozdravljeni,

sam sem srečen lastnik mesojede rastline Nepenthes Alata. Kupil sem je septembra 2002 in jo imel celo zimo poleg okna v sobi. Na mojo največjo nesrečo so se posušile vse čašice do polovice , hkrati pa je pognala 6 novih poganjkov (skratka deluje mi precej podivjano - like me :? ). Tudi listi niso temno zelene barve, temveč svetlo zelene. Na teh novih poganjkih pa se ...
Preberi več : Oh, oh, oh moja Nepenthes Alata! | Ogledi : 5328 | Odgovori : 3 | Forum : Mesojede rastline


Kako in kaj!?

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj!

Vceraj sem kupil bonsai in ker sem popolni zacetnik me zanimajo sledece stvari:

- katero vrsto rastline imam
- koliko in kako jo je potrebno zalivati (vem da ni neke natancne mere in se to razlikuje od rastline do rastline, zato samo priblizno)
- kdaj se presaja (cas in vzroki)
- kaksen je nacin obrezovanja (prebral sem da je najbolje ce obrezujes tik ob steblu oz. veji)
- ali ...
Preberi več : Kako in kaj!? | Ogledi : 4115 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji


adenium

Prejšni mesec sem na Kanarskih otokih kupil Adenium. Rastlina je visoka cca 25 cm in bo v kratkem že cvetela. Trenutno jo imam v rastlinjaku, kjer čez dan temp. naraste na okoli 30 °C.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z gojenjem te rastline ?

Lep pozdrav;

Boštjan
Preberi več : adenium | Ogledi : 14018 | Odgovori : 1 | Forum : Bulbe


Nadaljevanje: predlog za stran za identifikacijo rastlin

Torej, tomih, naj nadaljujem najino debato tukaj.

Prilagam eno sliko, kako recimo bi okvirno izgledali screeni, kot si jih jaz predstavljam (ni nujno, da naj bi bili taki). Na levi strani je prvi screen, ko bi uporabnik vstopil na stran, na kateri si lahko identificira kaktus. Rdeci kvadratki so majhne slike, crte zraven pa so ime in kratek opis. Rumena kvadratka sta menija, ki ze sedaj obstajata. Zeleni kvadratek pa je meni, ki vsebuje iskalnik ...
Preberi več : Nadaljevanje: predlog za stran za identifikacijo rastlin | Ogledi : 15895 | Odgovori : 5 | Forum : Predlogi za forume


Drevo življenja

Lep pozdrav!

Doma imamo drevo življenja, ki je v zelo suhem in toplem prostoru. Sestavljata ga dve debli in eno se je začelo 'sušiti'. Ko potipam deblo je kot bi bil med njim in notranjim delom zrak. Na nek način kot bi se oluščil od podlage. Listi so normalne zelene barve, kvečejmu malo so se povesili. Verjetno se bo rastlina posušila!? Ali obstaja kakšna rešitev, oz bolj me zanima ali je v prostoru morda le ...
Preberi več : Drevo življenja | Ogledi : 6609 | Odgovori : 2 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


Prve kritike na spletni strani www.mojvrt.com

Veseli nas, da je forum v samo nekaj dneh zaživel in postal znan več tisočim uporabnikom po Sloveniji.

Opazili so nas tudi na spletni strani <a href='http://www.mojvrt.net' target='_blank'>www.mojvrt.net</a>, ki je prav tako zanimiv vir informacij za vrtičkarje in ljubitelje rastlin.

Članek si lahko preberete na strani <a href='http://www.mojvrt.net/vrt.html?view=novice&direct=4916&podr=&arhiv=&medij=&scope=&lev0=1&lev1=11&lev2=113' target='_blank'>novice na www.mojvrt.net</a>.

Tomi
Preberi več : Prve kritike na spletni strani www.mojvrt.com | Ogledi : 12577 | Odgovori : 0 | Forum : Arhiv novic


G(N)OJENJE BRŠLJANK OZ. VISEČIH PELARGONIJ

Za balkon ponavadi kupim eno od zgoraj naštetih rastlin. Balkon ima zahodno lego in popoldan prav lepo pripeka sonce.

Včasih vzamem kupljeno zemljo in jo pomešam s polovico zemlje z vrta, včasih pa uporabim samo kupljeno.
Zanima me, kako pogosto je potrebno gnojiti, da bodo rože obilno cvetele.
Do sedaj sem gnojila s tekočim pripravkom enkrat na teden, zadnjič pa sem po televiziji slišala nasvet neke vrtnarije, ki pravi, da je potrebno v času cvetenja ...
Preberi več : G(N)OJENJE BRŠLJANK OZ. VISEČIH PELARGONIJ | Ogledi : 26745 | Odgovori : 6 | Forum : Gnojila


Plesen v zemlji

Hvala za nasvet o posaditvi poganjka.

Imam pa še eno vprašanje. Praviš, da lepo skrbim za rastlino - trudim se, ampak ko je odcvetela in sem jo posadila v novo zemljo za orhideje (iz trgovine), se je v zemlji in po koreninah v zemlji pojavila plesen - močno bele majhne pikice povezane s plesnijo.
Enkrat sem zalila s fungicidom. Kakšnega izboljšanja ni videti.
Kaj naj storim, da bo orhideja zadovoljna? Kako močno ji ta plesen ...
Preberi več : Plesen v zemlji | Ogledi : 18029 | Odgovori : 18 | Forum : Orhideje


ARNIKA

Pozdravljeni!
Mene pa zanima,če še kje odkupujejo cvetje ARNIKE suho ali sveže.
Včasih smo kod otroci z arniko kar dobro zaslužili.
Preberi več : ARNIKA | Ogledi : 64025 | Odgovori : 43 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610