Danes je 28 mar 2024, 21:43

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Smrekov sirup

Sedaj je čas, da si naredite smrekov sirup za izkašljevanje. Tu je recept za sirup malo drugače.
Potrebujemo: 20 dag smrekovih vršičkov, 1 liter vode in 1 kg sladkorja.
Priprava: smrekove vršičke kuhamo v vodi na zmernem ognju 10 minut.
Precedimo, dodamo 1 kg sladkorja in kuhamo še 20 minut na zmernem ognju. Še topel sirup nalijemo v kozarce in dobro zapremo. Sirup hranimo v hladnem in temnem prostoru. Za zdravje si z njim lahko ...
Preberi več : Smrekov sirup | Ogledi : 27955 | Odgovori : 7 | Forum : Recepti


vzpenjalka v bloku

dober dan, v stanovanju v bloku bi rada vzgojila vzpenjalko, in sicer taksno, ki ni obcutljiva (pozimi centralno ogrevanje) in ki bi rasla na svetlem, a brez direktne soncne svetlobe. skladno s tem me predvsem zanimajo vzpenjalke, ki imajo rumene cvetove ali vsaj rumene liste. bi mi kdo znal svetovati v tej smeri? kje bi nasla taksne vzpenjalke in katere sploh pridejo v postev? najlepsa jhvala, pozdravcek,
Preberi več : vzpenjalka v bloku | Ogledi : 19981 | Odgovori : 5 | Forum : Vzpenjalke


Cortaderia

Zanima me kdaj je primerneje obrezati cortaderio-jeseni ali spomladi?
Lep pozdrav
Preberi več : Cortaderia | Ogledi : 3355 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice


haworthia in jemenska aloja

zdravo!
imam haworthio in jemensko alojo. obema so se začele spodnje vejice ali list sušiti :cry: . je prevroče, preveč vode, premalo vode.... :(

ko pa dobim digitalni fotoaparat v roke, vam pa še fotke pošljem!

lp
čebelica
Preberi več : haworthia in jemenska aloja | Ogledi : 5082 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


haworthia in jemenska aloja

zdravo!
ima haworthio in jemensko alojo. obema so se začele spodnje vejice ali list sušiti :cry: . je prevroče, preveč vode, premalo vode.... :(

ko pa dobim digitalni fotoaparat v roke, vam pa še fotke pošljem!

lp
čebelica
Preberi več : haworthia in jemenska aloja | Ogledi : 5232 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Kje lahko kupim Agrogel?

Pozdravljeni!
Izredno sem navdušena nad kristali Agrogel, ki sem jih zamešala v zemljo, ko sem sadila enoletnice v balkonska korita. Zdaj mi ni treba zalivati korit vsak dan, rože pa fantastično uspevajo, mislim, da zato, ker si vzamejo natanko toliko vode, kolikor je potrebujejo za rast, ne premalo, ne preveč.

Pred časom sem slučajno videla Agrogel v ZOO Centru Tukano v stavbi Lesnine na Brdu. Kupila sem eno vrečko za cca. 400 SIT, zadostovala je ...
Preberi več : Kje lahko kupim Agrogel? | Ogledi : 18422 | Odgovori : 3 | Forum : Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin


Notokaktusi

Sem ljubitelj notokaktusov. Dosedaj je poznanih 15 različnih vrst. Ali mi lahko kdo nevede katere so te vrste, saj bi rad imel od vsake vrste značilnega predstavnika.
Poldi
Preberi več : Notokaktusi | Ogledi : 3300 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Klivija ne cveti

Pozdravljeni!
Pred štirimi leti sem podedovala klivijo. Prvo pomlad je cvetela, a žal takrat nisem vedela, da moram cvet odrezati, preden razvije seme in sem ga seveda pustila, da se je posušil. V knjigi o sobnih rastlinah piše, da potem klivija naslednje leto ne cveti. Težava pa je v tem, da letošnjo pomlad že tretje leto zapored ni cvetela. Kaj naj naredim, da bi vsaj naslednjo pomlad cvetela? Jo morda preveč gnojim, saj ne vem, ...
Preberi več : Klivija ne cveti | Ogledi : 37482 | Odgovori : 21 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Društvo prijateljev kaktusov Slovenije

V petek 16. maja bo ob 17. uri na srednji gradbeni in ekonomski šoli v Ljubljani predavanje z diapozitivi g. Zvoneta Rovška o kaktusih in drugih sočnicah.
Več informacij o dogajanju društva na spletnih straneh društva

www.dpks-drustvo.si

LPI
Preberi več : Društvo prijateljev kaktusov Slovenije | Ogledi : 81488 | Odgovori : 165 | Forum : Kaktusi in sukulente


Nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu maju

V mesecu maju se lahko nabirajo sledeče rastline: glog (Crataegus laevigata ali monogyna)- list in cvet; brusnica (Vaccinium vitis-idaea) -list;
breza (Betula pendula) -list; bršljanasta grenkuljica (Glechoma hederacea)
-zel; krvavi mlečnik (Chelidonium majus)-zel; jagodnjak (Fragaria vesca)-list; regrat (Taraxacum officinale)-cvet,list,popki; kopriva (Urtica dioica)-list,vršički; bela mrtva kopriva (Lamium album)-zel; črni bezeg (Sambucus nigra)-mladi listi, vršički, cvetovi; malinjak (Rubus idaeus)-list;
robida (Rubus fruticosus)-list; dišeča perla (Galium odoratum)-zel; ozkolistni trpotec (Plantago lanceolata)-list; oljka (Olea sativa)-list;
Preberi več : Nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu maju | Ogledi : 6017 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610