Danes je 20 apr 2024, 06:47

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Bezgov sirup II

V kozarec za vlaganje dajemo menjaje plast bezgovih cvetov in plast sladkorja. Polnega zapremo ter postavimo za 40 dni na sonce. Po 40 dneh sirup precedimo ter ga shranimo za zimo.
Preberi več : Bezgov sirup II | Ogledi : 52838 | Odgovori : 10 | Forum : Recepti


monstera?

imam plezočo se rastlino, ki je zelo podobna navadni monsteri. višina, širina, cel opis se ujema. edino to je, da nima tako velikih listov. niti enega. nikjer pa ne najdem različice. nekateri pravijo, da je to nekaj drugega.
lp
Preberi več : monstera? | Ogledi : 5417 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


Helianthocereus Huascha varieteta roseiflorus

Že dolgo iščem omenjeni kaktus. Ali mi lahko poveste, kje bi ga lahko kupil. Velja samo ta varieteta.
Poldi
Preberi več : Helianthocereus Huascha varieteta roseiflorus | Ogledi : 4723 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Crassula-Money tree

Lep pozdrav vsem prisotnim
Zanima me vse o tej rastlini...kako se vzgaja, razmnožje, bolezni...
hvala za odgovor :wink:
Preberi več : Crassula-Money tree | Ogledi : 9006 | Odgovori : 5 | Forum : Kaktusi in sukulente


Cepljeni Japonski javor

Odločila sem se za nakup cepljenega japonskega javorja, ki ga nameravam imeti na balkonu. Visok je približno 1 meter - cepljen je na višini cca. 60 cm. Zanima me, v kako velik lonček ga naj posadim? Ima kakšne posebne zahteve na katere moram biti pozorna?
Preberi več : Cepljeni Japonski javor | Ogledi : 8137 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - okrasna


2 Nepoznana kaktusa

Za dva kaktusa ne vem imena. Ali mi lahko pomagate ?
Preberi več : 2 Nepoznana kaktusa | Ogledi : 6193 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Liči v lončku

ce je to sploh pravi forum za to vprašanje: za hec sem vsadila tri pečke ličija, ki so pognale majhne rastlinice. ker o tej rastlini (grmu, drevesu, ??) nič ne vem, tudi ne vem, kako naj za te poganjke skrbim. v zadnjih dneh sem imela lonček na terasi, sedaj pa ga čez noč spravim v stanovanje. zadnjič sem na listku odkrila majceno gosenico, ki je listke precej obglodala. prosim pomagajte z nasveti!!
Preberi več : Liči v lončku | Ogledi : 6782 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


fotinija

živjo, v betonsko korito na terasi sem posadila fotinijo, ali mi ve kdo kaj vec povedati o tej grmovnici, predvsem glede nege (zalivanje: koliko?). nekateri listi imajo na spodnjem delu rjave pikice, nekateri so kot bi bili obglodani, kaj bi lahko bil vzrok temu? hvala za odgovor
Preberi več : fotinija | Ogledi : 12533 | Odgovori : 4 | Forum : Grmovnice


tisa

zanima me ce kdo ve kje se dobi gospoda tuska, ki se ukvarja s tisami? vsaj kraj bi bil ze zelo dobrodosel.hvala.
Preberi več : tisa | Ogledi : 12559 | Odgovori : 1 | Forum : Akvarijske rastline


zelene sobne rastline

zanima me, če bi mi kdo lahko odgovoril, katere zelene sobne rastline so strupene ali smrtno strupene?
Preberi več : zelene sobne rastline | Ogledi : 4874 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610