Danes je 24 apr 2024, 10:24

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

orehov liker

potrebujemo: 20 še zelenih orehov, 30 dag sladkorja, sadjevo žganje.
Orehe na drobno narežemo in jih damo po plasteh s sladkorjem v kozarec. Kozarec za 40 dni postavimo na sonce, da se sladkor raztopi, nato dodamo še 1 liter sadjevca. Precedimo in dvlijemo v steklenico.
Preberi več : orehov liker | Ogledi : 14504 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Odpadanje cvetov pri potoniki.

Doma imam dve potoniki. Redno delata popke, vendar ti odpadejo, še predno zacveti. Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za nasvete!

P.S.: Pogrešam rubriko trajnice.
Preberi več : Odpadanje cvetov pri potoniki. | Ogledi : 13475 | Odgovori : 2 | Forum : Dvoletnice


Parodia Mairanana

Lep pozdrav!
Da prihaja do nepoznanih katusov so v večjem delu krive prodajalne, ki prodajajo neoznačene kaktuse, delno pa tudi mi, ki neoznačene kaktuse kupujemo. Sam ne kupujem več neoznačenih kaktusov, temveč se o željenem kaktusu predhodno pozanimam.

Torej bi se v prvi vrsti najprej zahvalil vsem, ki so mi pomagali pri tistih dveh nepoznanih kaktusih. Z veseljem pa sporočam, da je Parodia Marianana zacvetela in v dokaz prilagam sliko.
Kaktus imam stalno na vzhodni ...
Preberi več : Parodia Mairanana | Ogledi : 3880 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Agave

Zanima me vse o navadnih agavah (prinesel sem jih iz Istre) ,kakšno zemljo potrebujejo, prostor pozimi-poleti, ipd.
Preberi več : Agave | Ogledi : 8781 | Odgovori : 9 | Forum : Kaktusi in sukulente


zeliščni liker

V kozarec damo 3 zeli melise, poprove mete, janeža, materine dušice, 2 žlici zrelih plodov navadnega jagodnjaka, 1 list pelina in 1 list vinske rutice. Zeli prelijemo z 1 litrom sadjevega žganja ter postavimo za 14 dni na sonce. Po tem precedimo in dodamo 35 dag sladkorja.
Preberi več : zeliščni liker | Ogledi : 8183 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


glogov liker

Prgišče zrelih zmečkanih glogovih plodov prelijemo z litrom sadjevega žganja, dodamo nekaj listov poprove mete in zamašimo. Pustimo 8 dni na soncu. Nato odcedimo in dodamo 40 dag sladkorja.
Preberi več : glogov liker | Ogledi : 18628 | Odgovori : 10 | Forum : Recepti


recepti

Potrebujem recept za dober zeliščni liker. Pričakujem... :D
Preberi več : recepti | Ogledi : 50302 | Odgovori : 6 | Forum : Recepti


Katero zemljo za kaktuse priporočate

Moram kupiti zemljo za presajanje kaktusov. Katero mi priporočate?
:?: :roll: :?:
Preberi več : Katero zemljo za kaktuse priporočate | Ogledi : 25945 | Odgovori : 17 | Forum : Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin


Rdečelistka

Ali mi lahko kdo opiše gobo rdečelistko. Mislim, da raste takšna goba na slivah, nisem pa prepričan?
Preberi več : Rdečelistka | Ogledi : 14577 | Odgovori : 3 | Forum : Identifikacija gob


Nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu juniju

V mesecu juniju se nabirajo sledeče rastline: Arnika (Arnica montana)-cvet; Bazilika (Ocimum basilicum)-list; Črni bezeg (Sambucus nigra)-cvet; Borovnica (Vaccinium mirtilus)-plod; Češnja (Prunus avium)-plod, pecelj; Materina dušica (Thymus serpyllum)-zel; Timijan (Thymus vulgaris)-zel; Ptičja dresen (Polygonum aviculare)-zel; Navadni jagodnjak (Fragaria vesca)-list, plod; Janež (Anisum vulgare)-zel; Kamilica (Chamomilla recutita)-cvet; Velika kopriva (Urtica dioica)-list; Kozja brada (Tragopogon pratensis)-zel; Vodna kreša (Rorippa nasturtiumaquaticum)-zel; Lipa (Tilia platyphillos),Lipovec (Tilia cordata)-cvet; Melisa (Melissa officinalis)-list,zel; Poprova meta (Mentha piperita)-zel; Vrtni ognjič (Calendula officinalis)-cvet; Navadna ...
Preberi več : Nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu juniju | Ogledi : 17361 | Odgovori : 5 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610