Danes je 29 mar 2024, 16:22

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

schefflera-rjavi listi?

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Schefflero (gerda), pa so se ji začele na listih pojavljati rjave lise ( na sredi lista) in kasneje tak list odpade. Rastlina stoji na svetlem mestu in ni na prepihu, nahaja se v jedilnici ob kuhinji: Kaj je vzrok za omenjene težave: nepravilno zalivanje ali kaj drugega. Hvala!
Preberi več : schefflera-rjavi listi? | Ogledi : 10429 | Odgovori : 6 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


Fikus Benjamin

Prosim za nasvet, kako naj očistim Benjamina.
Drevesce je visoko cca 1,7 metra in zelo košato, vendar so listki postali zelo prašni, zato me zanima ali ima kdo kakšen praktičen nasvet, kako naj jih očistim.
Rada bi ga popršila z listnim loščilom, za lepšo barvo. Ali smem?

Hvala za čim več nasvetov.
Jana
Preberi več : Fikus Benjamin | Ogledi : 10628 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline


Nedelovanje strežnika

V petek nam je nevihta zagodila kar precej težav. Tarča napada je bil strežnik s forumom rastline.com.
Ker smo bili čez vel vikend odsotni, je napaka odstranjena šele danes.

Za nevšečnosti se iskreno opravičujemo, našim strežnikom pa želimo čimmanj neviht. :D

T.
Preberi več : Nedelovanje strežnika | Ogledi : 11897 | Odgovori : 0 | Forum : Arhiv novic


ZALIVANJE IN OBLIKOVANJE BONSAIEV

Imam Ficus Benjamina in Zelkova Serrata, dobivam obvestila da naj posodico z bonsajem potopim za 5 minut v vodo ne vem pa kolikokrat v tednu naj to storim. Vsak večer tudi redno prham moji rastlinici.
Gelde oblikovanja pa nimam pojma, kako se ga sploh naj lotim.
Slike so vidne na spletni strani: http://bogo.impol.si/bonsai/
Prosim za pomoč-nasvet.
Lep pozdrav !
Bogo
Preberi več : ZALIVANJE IN OBLIKOVANJE BONSAIEV | Ogledi : 6779 | Odgovori : 4 | Forum : Bonsaji - notranji


Zdravilne rastline in ščitnica

Lepo prosim, če mi lahko kdo svetuje katere rastline pomagajo pri boleznih ščitnice in na kakšen način se zdravilo pripravi.

Vnaprej hvala za vašo pomoč in lepo pozdravljeni.

Gizela
Preberi več : Zdravilne rastline in ščitnica | Ogledi : 6478 | Odgovori : 1 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


oleander in navadni slak(spenjalni)

Na zelo sončnem balkonu imam v loncu posajene oleandre in slak - posebej seveda. Na tem balkonu je sonce do približno 3 ure popoldne. Čeprav skrbim, da ima oleander vedno dovolj vlage, so mi začeli rumeneti listi samo spodaj. Na vrhu normalno raste naprej. Mi lahko kdo svetuje, kaj naj naredim. Kakšnih uši ni opaziti.

Pri slaku pa so bile spodaj na listih luknje. Se pravi, da jih je nekdo požrl. Sedaj opažam, da se ...
Preberi več : oleander in navadni slak(spenjalni) | Ogledi : 5181 | Odgovori : 0 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


Mini vrtnica

Pozdravljeni!

Mini vrtnico so mi napadle majhne gosenice, katere jejo liste; pa na listih se je pojavil kot bel prah oz. kakor da bi bila od pajka spletena mreža, ampak zelo na gosto
Ali mi lahko poveste kako bi se jih znebila oziroma kakšen insekticid lahko uporabim?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem!

Lp Petra
Preberi več : Mini vrtnica | Ogledi : 4007 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


trpotčev sirup

Potrebujemo: temen kozarec, sladkor, liste ozkolistnega trpotca.
Izdelava: trpotčeve liste naberemo in jih stolčemo, da iz njih priteče sok. V temen kozarec po plasteh damo trpotčeve liste in sladkor. Kozarec za 40 dni zakopljemo v zemljo ali postavimo v temen prostor. Skozi gosto platneno krpo sirup precedimo, ga nalijemo v manjše kozarčke, zapremo in shranimo v hladen in temen prostor (ne v hladilnik). Sirup uporabljamo 3 krat na dan po žličkah pri prehladnih obolenjih in ...
Preberi več : trpotčev sirup | Ogledi : 9612 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Citrusi - mandarina

Lep pozdrav!
Imam mandarino višine 60 cm, kateri amerikanci pravijo tudi "Kumkvat". Kupljena je bila lani, tako da jo imam eno leto. Čez zimo je prezimila na balkonu in izgubila precej listov, sedaj je odgnala nove. Presadil sem jo spomladi v mešanico zemlje in sicer: zemlje za presajanje in zemlje za kaktuse v razmerju ena proti ena. Gnojim s posebnim gnojilom za citruse oz. za mandarine. Zalivam po diagramu, ki je bil na kartončku pri ...
Preberi več : Citrusi - mandarina | Ogledi : 9052 | Odgovori : 6 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


Benjamin

Pozdravljeni!
Moj fikus benjamin je napadla nekakšna bolezen, ki je nisem še nikljer zasledila. :?: Listi so postali nekako popikani z bledimi lisami. Drugače pa mi raste normalno. Če kdo o tem kaj ve, naj prosim odgovori. :)
Preberi več : Benjamin | Ogledi : 5568 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron