Danes je 19 apr 2024, 07:00

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

TRIXANTOCEREUS

Pred tednom dni sem kupil kaktus Trixantocereus. Prvo sem ga zalil, nato pa začasno postavil na vzhodno okensko polico v kuhinji. Mislim, da mesto ni najbolje izbrano.
Kaktus je bil precej drag, zato vas prosim, če mi svetujete kako ga zalivam, kam namestim (vzhodno okno), ali je lahko na balkonu čez poletje (vzhod) in kako je z njim pozimi. Že ko sem ga kupil je imel cvetni popek, vendar vprašanje, če se bo cvet sploh ...
Preberi več : TRIXANTOCEREUS | Ogledi : 8303 | Odgovori : 13 | Forum : Kaktusi in sukulente


Limone


Prosim za nasvet!
Imam dve drevesci limone, stare cca 8 let. Pred tremi leti sem jih malo razredčil, porezal sem vejice. Od tega časa mi ne cvetijo več, ( tu pa tam kakšen cvet ) sadežev ni, prej so pa obilno rodile. Rastejo bujno in so zdrave. Kaj je za narediti. Hvala za nasvet!
Preberi več : Limone | Ogledi : 5857 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - sadna


obrezovanje cipres

Pred tremi leti sem kupil 1m visoke ciprese (niso piramidne). ZAnima me kdaj je pravi čas za vzgojno obrezovanje (rad bi določil približno širino žive meje
Preberi več : obrezovanje cipres | Ogledi : 15778 | Odgovori : 1 | Forum : Akvarijske rastline


Zemlja ali substrat za kaktuse?

Pozdravljeni!¨

Kolikor opažam, v okoliških trgovinah ponujajo za kaktuse cvetalov substrat ali pa neko tujo zemljo.

Prvo me zanima, ali je kaka razlika med zemljo in substratom,
drugo pa, katero je bolj priporocljivo vzeti?

LP
BoGo
Preberi več : Zemlja ali substrat za kaktuse? | Ogledi : 23577 | Odgovori : 9 | Forum : Zemlja


Pušpan

Zanima me, kako lahko pomladim pušpan, kdaj je najprimernejši čas za obrezovanje, kateri je najboljši način obrezovanje in katera so najprikladnejša gnojila. Lepa hvala za odgovor Joža
Preberi več : Pušpan | Ogledi : 18288 | Odgovori : 7 | Forum : Grmovnice


Drobnjak

Lep pozdrav!
Pred mesecem dni sem kupil v samopostrežni 2 vrečki po 1 gram semena drobnjaka. Posadil sem ga v lonček za rože napolnjen z zemljo za presajanje. Sedaj je odgnal 5 cm visoko, vendar me skrbi, ker je posajen precej na gosto, zato so stebla tanka in se verjetno ne bodo mogla odebeliti. Kaj naj storim?
Poldi
Preberi več : Drobnjak | Ogledi : 5433 | Odgovori : 2 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Šentjanževo olje

Potrebujemo: kvalitetno olivno olje, cvetove šentjanževke
Priprava: v kozarec naberemo 1/3 cvetov šentjanževke, prelijemo z olivnim oljem. Kozarec za 40 dni postavimo na sonce. Precedimo in nalijemo v manjše stekleničke ali kozarčke, dobro zapremo. V naravi raste podobna rastline kot je šentjanževka. Pravilna je tista, ki med drobljenjem s prsti pusti rdeče barvilo. Šentjanževo olje lahko uporabljamo: za mazanje pred sončenjem, posebno opozorilo:če smo preveč opečeni s soncem in se namažemo s šentjanževim oljem ter ...
Preberi več : Šentjanževo olje | Ogledi : 22214 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


borovničevec

Potrebujemo: zrele borovnice, sladkor, sadjevo žganje, tropinovec ali beli rum.
Priprava: v kozarec damo po plasteh borovnice, sladkor do vrha kozarca. Kozarec zapremo in damo na sonce za 40 dni ali dokler se sladkor na soncu ne raztopi. Nato prelijemo borovnice z žganjem ali belim rumom. Pustimo stati tako dolgo, da borovnice potonejo. Takrat je borovničevec gotov.
Preberi več : borovničevec | Ogledi : 16570 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Fokus benjamin

Moram povedati, da imam, tudi jaz fikus v službi in je visok približno 2 metra. Ko se začne toplo vreme ga za celo poletje postavim ven na ne preveč sončen kraj, tako da ga zalivam sam ali pa dež.
Preberi več : Fokus benjamin | Ogledi : 3620 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Zračne korenine

Spoštovani!
Oglašam se Vam z vprašanjem o orhideji, vrste phalenopsis. Orhidejo sem dobila v začetku maja. Vsi cvetovi, razen dveh popkov so bili odprti. Kasneje sta se odprla tudi zaprta. Rastlini so sedaj vsi cvetovi že odpadli in pričel ji je rasti nov list. Ali naj stebla takoj odrežem? Zanima pa me tudi, zakaj ne izrašča zračnih korenin. Imela je dve veliki in nekaj malih. Vse male in ena velika pa so se že posušile, ...
Preberi več : Zračne korenine | Ogledi : 5242 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610