Danes je 29 mar 2024, 11:15

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Slonova noga - ali raste počasi?

Pozdravljeni!

Sem si nedavno prilastil slonovo nogo. Sicer je zelo mala, izgleda skoraj kot čebula z zelo razvejanimi listi :wink:

Iz cen večjih slonovih nog predpostavljam, da rastejo zelo počasi. Kako dolgo dobo lahko približno pričakujem, da bom videl prvo olesenelo steblo? Ali obstaja tudi kak način za čim uspešnejšo vzgojo te rastline?

Vsi napotki so dobrodošli. :)
Preberi več : Slonova noga - ali raste počasi? | Ogledi : 32260 | Odgovori : 15 | Forum : Zelene sobne rastline


Dracena - nekaj napotkov prosim

Pozdravljeni!

Pred dvema letoma sem za darilo dobil od prijateljice draceno. Mislim da je Dracena Marginata Bicolor. Finta je v tem, da je ta bila zelo mala, zdaj pa je že velika najmanj 75 CM in je še vedno eno samo steblo, pa listi so še vedno 15 cm nad zemljo. Predpostavljam, da če želim dobiti tako draceno kot jo vsi poznamo (eno steblo, nato ven dva ali trije poganjki), moram draceno odrezati. Pa me ...
Preberi več : Dracena - nekaj napotkov prosim | Ogledi : 20774 | Odgovori : 24 | Forum : Zelene sobne rastline


MLADA VOŠČENKA

Imam voščenko, staro pribl. 5 let. Čez vse leto je v prostoru, ki ni ogrevan. zanima me pa:
-Koliko je stara voščenka, ko prvič cveti?
-Ali je potrebno dati rastlino čez poletje?
-Je treba potrebna kakšna posebno vzgojo ?
Preberi več : MLADA VOŠČENKA | Ogledi : 20139 | Odgovori : 7 | Forum : Voščenke


Vande

LP

Mene pa zanimajo vande in bi si rad tudi eno nabavil. Skratka, zanima me vse o njih in bi lepo prosil, če mi kdo kaj o njih napiše, ali pa posreduje kakršenkoli vir, da bi bolje spoznal to vrsto orhidej.

Sploh pa, ker ima VANDA semo zračne korenine in se jo samo vlaži, me zanima, kje dobiva hranilne snovi (minerale... - iz zraka?!?). Pa pozimi, ko je kurjava in je bolj suh zrak, pa ...
Preberi več : Vande | Ogledi : 16812 | Odgovori : 21 | Forum : Orhideje


Hudičev jezik

Včeraj sem kupila to rastlino pa me zanima kako se jo neguje, če ma kdo kakšno sliko je dobrodošla, skratka rada bi zvedela čim več o tem kaktusu :P .
Preberi več : Hudičev jezik | Ogledi : 4937 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Kako se neguje žive kamne?

:?: Zanima me, kako se neguje žive kamne? :?: :P
Preberi več : Kako se neguje žive kamne? | Ogledi : 20760 | Odgovori : 13 | Forum : Živi kamni


Muholovka ( Dionaea muscipula )

Pozdravljeni!
Za muholovko pa me zanima naslednje: Ko "poje" muho, se čisto zapre, vendar potem čez čas (2-3 dni) se začne sušiti.Mi lahko prosim svetujete kaj je vzrok? Najlepša hvala.Mirči
Preberi več : Muholovka ( Dionaea muscipula ) | Ogledi : 105186 | Odgovori : 111 | Forum : Mesojede rastline


Eksplozija cvetja!

Pozdravljeni!

Preprosto moram povedati za ta primer. Pred nekaj cajta sem dobil kar nekaj let star kaktus od ene pokojne gospe. Bil je tisti tipičen kaktus, kot ga vidimo v mnogih starejših hišah. Kaja mi je namignila, da naj bi bil to silvestrii ali nekaj podobnega (hvala Kaja), sam se ne spoznam toliko na imena. Mislim pa da je chamacereus silvestrii. Prosim poznavalce, da potrdite ali zanikate. :) ...
Preberi več : Eksplozija cvetja! | Ogledi : 8886 | Odgovori : 12 | Forum : Kaktusi in sukulente


Kaktus

Lep pozdrav!
Tudi jaz sem ljubiteljica kaktusev in imam naslednje vprašanje: Imam kaktus (mlad), ki me je vsako leto razveseljeval s čudovitimi roza cvetovi (v mesecu aprilu), letos pa ni pokazal nobenega cveta.Mi lahko mogoče svetujete, kaj je vzrok temu? Bi ga mogoče morala presaditi? Za odgovor že vnaprej hvala! Mirči
Preberi več : Kaktus | Ogledi : 15071 | Odgovori : 12 | Forum : Kaktusi in sukulente


Dionea bolj boga

Pozdravljeni.

Sem verjetno en izmed mnogih, ki si si je dioneo prilastil pred nedavnim, saj jo ponujajo v bauhausu, Kaliji, ipd. V glavnem, že ko sem jo kupoval pred nekaj meseci je bila ravno zadnja v Kaliji in je bila bolj slabotna.

Prebral sem, da rabijo dosti svetlobe, zato sem jo dal celo na prosto. Pognala je tri šope cvetov do zdaj, tako da ji očitno ne gre tako slabo. Vendar pa se ji listi ...
Preberi več : Dionea bolj boga | Ogledi : 11022 | Odgovori : 19 | Forum : Mesojede rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610