Danes je 19 apr 2024, 16:43

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

menstrualni krči-recepti

Pozna kdo kak recept?
Preberi več : menstrualni krči-recepti | Ogledi : 15151 | Odgovori : 4 | Forum : Recepti


Palačinke s potrošnikovim nadevom

Potrebujemo mlade liste potrošnika (cikorije), surovino za palačinke, nekaj žlic skute, žlico kisle smetane, sol in poper po okusu. Očiščene mlade potrošnikove liste prevremo v slani vodi in jih grobo sesekljamo. Dodamo nekaj žlic sveže skute in žlico kisle smetane ter sol in poper po okusu. S pripravljenim nadevom namažemo spečene palačinke.
Preberi več : Palačinke s potrošnikovim nadevom | Ogledi : 3928 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Janževec

1 liter dobrega sadjevega žganja zmešamo s 1/2 litra destilirane vode, dodamo 20 dag sladkorja in 5 žlic zdrobljenega janeža. Zmes pustimo v temnem prostoru stati 1 mesec. Precedimo. Pomaga pri prebavnih motnjah in napenjanju.
Preberi več : Janževec | Ogledi : 3428 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


O Internet Zalivalčku

Pozdravljeni,

verjetno že večino od vas pozna <a href='http://www.zalivalcek.com'>Internet Zalivalčka</a>, vsaj glede na odziv in število uporabnikov.

Za tiste, ki ga še ne poznate, pa na kratko:

<a href='http://www.zalivalcek.com'>Internet Zalivalček</a> je storitev, ki z e-pošto in SMS sporočili pošilja navodila za vzgojo rastlin, ki jih imate doma.

To ni navaden opomnik, ki samo zapiska, ko je potrebno poskrbeti za rastlino. <a href='http://www.zalivalcek.com'>Internet Zalivalček</a> uporablja posebne sisteme (katere smo razvijali več kot 3 leta) in trenutne ...
Preberi več : O Internet Zalivalčku | Ogledi : 12797 | Odgovori : 0 | Forum : Internet Zalivalček


boreč in ožepek

Zanima me kaj več o teh dveh zeliščih - kje lahko dobim seme, kako se jih vzgaja, v katerih jedeh jih lahko uporabim in podobno.
Mogoče veste za kakšno zanimivo web stran s temi podatki?
Mislim da je drugo ime za boreč tudi borago, za ožepek oa ysop.
Hvala že vnaprej.
a.
Preberi več : boreč in ožepek | Ogledi : 18114 | Odgovori : 5 | Forum : Začimbne rastline


Zalivalni sistem za čas dopusta

Pozdravljeni.

A kdo ve, kako se napravi enostaven "home-made" sistem za zalivanje kaktusov za v času, ko ne bom doma? Planiram namreč dopust 2 tedna in... no na brata kot namakalni sistem se ne morem ravno zanesti. :wink:
Preberi več : Zalivalni sistem za čas dopusta | Ogledi : 39676 | Odgovori : 22 | Forum : Škropilni sistemi


Phalenopsis

Živjo,

imam 6 orhidej vrste Phalenopsis, ki vse lepo cvetijo. Vendar pa štirim od šestih v zadnjem tednu zelo hitro odpadajo cvetovi. Vsak dan se dva do trije cvetovi posušijo in odpadejo. Zdaj cvetijo že pol leta in v tem času ni odpadel niben cvet, zdaj pa v enem tednu skoraj vsi. Orhidejo so v zastekljeni terasi, ki se poleti med dnevom precej segreje. Zanima me, če je možno,da jim je prevroče?
Drugače so zdrave. ...
Preberi več : Phalenopsis | Ogledi : 4477 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


Nič cvetenja!

Imam še kar veliko kaktusov(15-20), pa mi noben noče cveteti.Izmed vseh, mi je v teh 3 letih(odkar imam kaktuse) cvetel le eden in sicer je to bela gostotrnata mamilarija kaj naj naredim, da mi bodo kaktusi začeli cveteti?
lp
Preberi več : Nič cvetenja! | Ogledi : 4904 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente


Neoporterija Setosiflora

Že več let imam Velikocvetno neoporterijo, vendar je cvetela le tedaj, ko sem jo kupil.
Vprašanje pa je sledeče:
Kako se pravilno neguje neoporterije, saj eni zatrjujejo, da jo poleti ne zalivamo in ne gnojimo, drugi ravno obratno. Potem je spet vprašanje ali je jesensko cvetoča ali spomladansko cvetoča (moja je spomladansko). V glavnem naj bi jo negovali kot mammilarije in rebucije. Ali je to res? Kako jo naj pripravim da bi zacvetela? Prilagam tudi ...
Preberi več : Neoporterija Setosiflora | Ogledi : 3401 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


vijolice

Pozdravljeni!

Tako na spletni strani Hrovatin.com, kot na forumu nisem zasledila nič o sobnih vijolicah. Zelo so mi všeč, vendar nimam z njimi prav nobenih izkušenj, zato bi začela kar na začetku:
Kako se jih razmnožuje? Prijateljica je liste dala v vodo, vendar po dveh tednih še nič ne kaže, da bi se delale koreninice!
Kakšna zemlja jim odgovarja? Kakšna svetloba in koliko se jih zaliva? Ali se jih sme pršiti?
Za odgovore se Vam ...
Preberi več : vijolice | Ogledi : 16928 | Odgovori : 8 | Forum : Cvetoče sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610