Danes je 20 apr 2024, 01:09

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

pomoc ...

Mene pa zanima kaksne zarcnice so najboljse za rast sobnih rastlin ( kot umetno sonce ) , ce se to sploh, da kje kupit ??? Hvala za odgovor ..
Preberi več : pomoc ... | Ogledi : 13398 | Odgovori : 11 | Forum : Zelene sobne rastline


Difenbahija

LP

Jaz bi pa vprašal, če je to res tako strupena rastlina, pa kolikšen ima odstotek sevanja, in če je to nevaren odstotek sevanja človeku.

Potem pa bi še vprašal, ker je pri nas doma pognala dva čudovita cveta, če se iz teh cvetov lahko kaj razvije, ali kasneje samo propadeta? :?:
Preberi več : Difenbahija | Ogledi : 17680 | Odgovori : 10 | Forum : Zelene sobne rastline


bolni kaktusi

živjo!

pred kratkim sem se navdušila nad kaktusi in podobnimi rastlinicami in jih imam sedaj že kar nekaj. zdaj pa so moji kaktusi zboleli. na njih se pojavljajo majhne bele stvarce, podobne plesni, ovalne oblike. verjetno so neke živali, ker če jih stisnem iz njih priteče rjava tekočina. pojavljajo se predvsem na vrhovih kaktusov pa tudi drugje. poleg tega se ponekod na bodicah pojavljajo majhne kapljice leplijive tekočine. ta stvar se je pojavila na polovici ...
Preberi več : bolni kaktusi | Ogledi : 30963 | Odgovori : 39 | Forum : Kaktusi in sukulente


Gnojilo za orhideje

Hay!
Zanima me, katero gnojilo je najboljše za orhideje?Mirči
Preberi več : Gnojilo za orhideje | Ogledi : 16570 | Odgovori : 17 | Forum : Orhideje


Prezimno trdna fuksija

V nekaterih časopisih sem prebral, da je v Sloveniji možno kupiti prezimne fuksije, ki celo leto ostanejo na prostem. Zanima me, če kdo ve kje se ta fuksija lahko dobi?
Preberi več : Prezimno trdna fuksija | Ogledi : 13205 | Odgovori : 3 | Forum : Grmovnice


Cikas palma

Pred leti smo imeli cikas palmo v dnevni sobi na okenski polici, kjer je bilo obilo svetlobe in toplote. Vendar nikakor se nismo mogli znebiti listnih uši. Vsako leto se je ponavljalo. Potem smo palmo preselili na dvorišče pred vhodna vrata. Od tedaj pa je kakor prerojena. Vsako zimo jo pospravimo v garažo in pomladi spet ven. Zanima me vzrok, saj berem da je to sobna rastlina.
lp
Preberi več : Cikas palma | Ogledi : 14170 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline


Ciprese za živo mejo

Rad bi sam vzgojil ciprese za živo mejo. Ali mi lahko kdo kaj uporabnega svetuje?
lp
Preberi več : Ciprese za živo mejo | Ogledi : 5086 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice


Ciprese za živo mejo

Rad bi sam vzgojil ciprese za živo mejo. Ali mi lahko kdo kaj uporabnega svetuje?
lp
Preberi več : Ciprese za živo mejo | Ogledi : 8070 | Odgovori : 4 | Forum : Grmovnice


Češnjeva juha

Potrebujemo: 15 dag češenj, 1/4 litra vode, 10 g vanilijevega pudinga, 20 g sladkorja, limonin sok.
Češnje očistimo in jim odstranimo koščice. Nato jih skuhamo in pretlačimo, dodamo pekuhan pudingov prašek, sladok in limonin sok. Dober tek!
Preberi več : Češnjeva juha | Ogledi : 4038 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Orhideja Cattleya hybrid

Pozdravljeni!
Meni je pa zelo všeč orhideja Cattleya hybrid (Snežnobela katleja) in bi si jo rada kupila.Povprašala sem že v skoraj vseh cvetličarnah v Murski Soboti, a je nimajo nikjer. :cry: Nekatere prodajalke sploh ne vedo, kakšna je ta orhideja.Če veste kje bi jo lahko kupila, mi prosim napišite. Mirči
Preberi več : Orhideja Cattleya hybrid | Ogledi : 4921 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron