Danes je 20 apr 2024, 08:22

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

orlice

Imam manjšo količino semena orlic in če mogoče koga zanimajo sem mu ga pripravljen podariti. :)
Preberi več : orlice | Ogledi : 4106 | Odgovori : 3 | Forum : Trajnice


Madagaskarski palmi se sušijo konci listov

Pozdravljeni.

Doma imam madagaskarsko palmo, ki mi je do nedavnega prelepo rasla. Zadnje čase pa opažam, da se na listih sušijo le konci, ne pa celi listi. Konci postanejo suhi in rjavo-črni, drugače pa list živi še naprej. To se pojavlja predvsem pri novejših listih.

V čem bi lahko bil problem?
Preberi več : Madagaskarski palmi se sušijo konci listov | Ogledi : 6345 | Odgovori : 3 | Forum : Palme


Črvički v zemlji

Danes sem dobila v dar nekaj novih kaktusov in v zemlji sem opazila majhne bele črvičke, ki ob stiku z vodo "skačejo". Ta nadloga se mi je sicer pojavljala že pri ostalih rastlinah a pri kaktusih nikoli! Pri ostalih rastliicah sem se jih poskusala znebiti z insekticidom katerega imena sicer nevem, vem pa da je izdelan na rastlinski bazi. Rastlinice okužene s to nadlogo mi zelo počasi (ali sploh ne) rastejo in bojim se, da ...
Preberi več : Črvički v zemlji | Ogledi : 5552 | Odgovori : 9 | Forum : Kaktusi in sukulente


razmnoževanje monstroznih kaktusov

:lol: Monstrozni kaktusi so mi tko srčkani ... (a je kaj narobe z mano?)! Imam jih kakših 7 in bi si rada naredila varnostne kopije. Z dvema, si sta dovolj veila, sem poskusila s potaknjenci, en sam se mi je ukreninil, a na žalost čez zimo preminil ... A je kaj upanja, da jih razmnožim s potaknjenci? :oops: Ima ...
Preberi več : razmnoževanje monstroznih kaktusov | Ogledi : 3878 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Identifikacija rastlin

Dajmo malo pokramljati o najustreznejšem načinu za identifikacijo rastlin, saj je sedaj na voljo kar preveč možnosti.

Slike za identifikacijo lahko pošljete:

<li>V forumu, ki je namenjen rastlini, kjer se lahko doda tudi slika
<li>V albumu za identifikacijo rastlin
<li>V privatni zbirki

Vsak način ima svoje prednosti in pomankljivosti.
Najbolj logično je, da se slike za identifikacijo nahajajo kar v forumu, še najbolje bi bilo, da bi v vsakem forumu obstajal tudi album. (kar pomeni ...
Preberi več : Identifikacija rastlin | Ogledi : 18012 | Odgovori : 10 | Forum : Predlogi za forume


Cepljenje božičnega kaktusa na...

Pozdravljeni!

Pred nekaj časa sem v eni knjigi videl, da bi se naj dalo cepiti božični kaktusi (rhipsalidopsis s.) cepiti na drug kaktus, podobno kot tisti rdeči, pa rozani in podobni kaktusi. Efekt, ki se s tem doseže, je zelo lep, saj je bil ta kaktus cepljen na visoko steblo in je potem ko je bil razraščen vse skupaj delovalo skoraj kot kaka "palma". V glavnem zelo lep prizor.

A ima mogoče kdo izkušnje s ...
Preberi več : Cepljenje božičnega kaktusa na... | Ogledi : 5558 | Odgovori : 5 | Forum : Kaktusi in sukulente


palčke za označevanje

:lol: Obupano iščem palčke za označevanje kaktusov in sočnic (tiste bele plastične). Ali morda kdo ve, kje jih lahko kupim. Nalepke na lončkih se mi namreč ne obnesejo najbolje ... Hvala za odgovor!
Preberi več : palčke za označevanje | Ogledi : 4079 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Limona

Pozdravljeni!

Imam limono, ki je stara 5 let in ima že lepo in veliko krošnjo. Do letos je bilo z njo vse vredu. Imela je nekaj plodov letno vse do letos, ko so še plodovi vili zelo majhni so odpadli. Ali morda kdo ve zakaj?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Preberi več : Limona | Ogledi : 7206 | Odgovori : 2 | Forum : Začimbne rastline


Ta roza stvar pa je?

Ne spoznam se dobro na kaktuse in sukulente in sploh na nic kaj gre v to smer. Vseeno pa me zanima kaj je to za ena rastlina in kaj je ta roza krogla...gor:) hvala za odgovor! LP Maja
Preberi več : Ta roza stvar pa je? | Ogledi : 5401 | Odgovori : 5 | Forum : Kaktusi in sukulente


Pesek

Ali je kakšen poseben pogoj glede peska oz. kamnov s katerimi prekrijemo prst (apnenec da,ne?). Sem namreč novopečeni kaktofil in se še učim :)
Preberi več : Pesek | Ogledi : 14557 | Odgovori : 17 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610