Danes je 19 apr 2024, 01:17

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Sesutje strežnika

Pozdravljeni,

kot ste verjetno že opazili, je bil forum Rastline.com od četrtka 4.9. do torka 9.9. nedostopen.

Podatki na disku strežnika so bili popolnoma izbrisani (sesutje diskov), varnostne kopije pa so bile na žalost samo delno uporabne.
V teh dneh smo s posebnimi metodami restavrirali del podakov iz diskov in tako vrnili forum na splet.

Že sedaj se zavedamo naslednjih napak:
<li>uporabniki, ki so se prijavili od meseca maja naprej so izbrisani, zato uporabnike naprošamo, ...
Preberi več : Sesutje strežnika | Ogledi : 12254 | Odgovori : 0 | Forum : Arhiv novic


Muholovke

Vprašanje se bo sicer zdelo malce neumno ampak vendar. Ali muholovke oz. mesojedke preživijo tudi brez "hrane", torej muh ali ostalih insektov?

LP, Urša
Preberi več : Muholovke | Ogledi : 6486 | Odgovori : 7 | Forum : Mesojede rastline


Zelena ali kačja voščenka

Hoya serpens je latinsko ime. Ima drobne listke dolžine dober centimeter. Socvetja so podobna kot pri navadni voščenki, le da so nežno zelene barve. Diši čudovito. Moja je naredila plod. Ko bo zrel, lahko dobite semena.
LPI
Preberi več : Zelena ali kačja voščenka | Ogledi : 20584 | Odgovori : 13 | Forum : Voščenke


Teloh

Živjo,
Dolga leta nazaj sem v nemških revijah Mien schöner Garten občudoval raznobarvne cvetove telohov, pri nas pa sem seveda poznal samo belocvetnega (črni teloh - Helleborus niger) in zelenocvetnega. Po vrtnarijah, predvsem v Avstriji, sem vedno iskal, če je kakšen barvast primerek. Nekaj let nazaj sem našel škrlatni teloh in ga posadil doma, potem pa spet suša. Pred dvema letoma mi je Izidor Golob poslal semena hibridov vzhodnega teloha (H. orientalis), ki sem jih ...
Preberi več : Teloh | Ogledi : 10840 | Odgovori : 8 | Forum : Trajnice


Zelenica se posušila - ćas za renovacijo.

Pozdravljeni.

Po dveh letih borbe s plevelom in sušo, sem na koncu izgubil bitko in zelenica pred našo hišo je porazna. Sklepam, da ji tudi ni preveč bila všeč šodrnata zemlja. Škropiva proti širokolistnemu plevelu so bolj slabo zalegla, ker je zraven njiva in je verjetno nanosilo semena.

Sedaj jo nameravam prekopati, temeljito prenoviti. Najprej bom odstranil vso travo in ves plevel. Kopal bom malo globje. Nekaj zemlje bom odstranil, ostalo pa presejal, na koncu ...
Preberi več : Zelenica se posušila - ćas za renovacijo. | Ogledi : 8629 | Odgovori : 6 | Forum : Zunanji prostori


Kakšna zemlja za Gorsko palmo

Pozdravljeni.

Zanima me, kakšna zemlja najbolj ugaja gorski palmi (Chamaedorea Elegans <- pod tem imenom sem jo kupil, če to ni gorska palma, me prosim opozorite). Trenutno je še v čisti šoti, kolikor opažam in se mi zdi, da ji ni ravno najbolj prijetno.
Preberi več : Kakšna zemlja za Gorsko palmo | Ogledi : 23205 | Odgovori : 16 | Forum : Palme


Opuntia Microdasys albispina

Ali ima kdo doma to prečudovito opuncijo (tista z belimi pikicami) in bi mi lahko podaril ali prodal kakšen poganjek? Hvala!

LP, Urša
Preberi več : Opuntia Microdasys albispina | Ogledi : 7739 | Odgovori : 9 | Forum : Kaktusi in sukulente


Cvetovi Echinopsisov

Med dopustovanjem sem obiskal domačijo Prežihovega Voranca v Kotljah. Pred vorančevo domačijo je zasebna hiša lastnice te domačije, pred katero stoji 1m visoka opuncija.
Ob hiši zagledam čudovite velike bele cvetove Echinopsisov. Bil sem presenečen, saj so bili kaktusi precej suhi, posajeni v korita, brez zaščite peska. Takoj sem šel " v akcijo" in z dovoljenjem lastnice uspel pridobiti 3 poganjke, ki so se mi kasneje doma že prijeli. Če je kdo velik ljubitelj teh ...
Preberi več : Cvetovi Echinopsisov | Ogledi : 6897 | Odgovori : 12 | Forum : Kaktusi in sukulente


Phalenopsis in dopust

Spoštovani!
Tokrat se obračam na vas z vprašanjem, ki verjamem, da pesti poleti mnoge! In sicer me zanima, koliko časa je lahko orhideja poleti brez vode? Ali obstaja kakšen način za vlaženje tudi, kadar nas ni doma?
Za odgovore že v naprej hvala!
Mateja
Preberi več : Phalenopsis in dopust | Ogledi : 4753 | Odgovori : 4 | Forum : Orhideje


Pregled novih sporočil ne ne dela samo meni?

Pozdravljen!

Nekajkrat sem zasledil eno majhno napakico na forumu in sicer to, da vedno ko kliknem "Nova sporočila od zadnjega obiska" mi vrne "nobena tema ne ustreza tem kriterijem" ali nekaj podobnega. Sporočila so nova od zadnjega obiska, pa se vseeno ne izpišejo. A mogoče delam kaj jaz narobe?
Preberi več : Pregled novih sporočil ne ne dela samo meni? | Ogledi : 10929 | Odgovori : 3 | Forum : Predlogi za forume


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron