Danes je 19 apr 2024, 21:24

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Med sočnice spada (baje)

Brighamia insignis namreč. In ker mi je všeč in ker so moje pobožne želje, da bi jo imel (ogrožena), me zanima, če kdo kaj ve o njej.

lp,

Robi
Preberi več : Med sočnice spada (baje) | Ogledi : 3941 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Se nekaj glede prezimovanja

Oj. Jaz nimam pojma o kaktusih... kupil sem si jih nekaj pred dobrim tednom komaj. nekaj sem že bral glede prezimovanja ampak mi ni vse jasno. Zanima me ali je lahko kaktus celo leto na temp okoli 20 stopinj - poleti pač več. Ali je prezimovanje nujkno potrebno...

Hvala za odgovore !
Preberi več : Se nekaj glede prezimovanja | Ogledi : 3836 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


kje so priponke ?

Vem da je malo čudno vprašanje... ampak kje so pa priponke ? kak pridem do njih. Ja sem prijavlen, in sem postiskal ž celo stran samo priponk pa še vedno ni. kam naj kliknem ? :x
Preberi več : kje so priponke ? | Ogledi : 3447 | Odgovori : 4 | Forum : Pomenki


Prezimovanje kaktusov

Živjo!

Več let imam kaktuse, in s prezimovanjem naslednje izkušnje: pred leti sem prelistala nekaj bolj 'basic' knjig in uvedla prakso, da kaktuse čez zimo dam v svetel prostor v hiši, ki je zelo dobro prezračen (na vrhu stopnišča, vendar je zavetje za kaktuse, da ni prehudega prepiha) in ima tam nekje 10-15 stopinj ter popoldansko sonce. Do sedaj so mi dobro prezimili, brez (menda odvečnih) zimskih izrastkov, 4 kaktusi pa so mi dosedaj v ...
Preberi več : Prezimovanje kaktusov | Ogledi : 15224 | Odgovori : 19 | Forum : Kaktusi in sukulente


Uvela dracena

Avgusta sem objavila težave z draceno. Zahvaljujem se uporabnici, ki mi je dala nasvet, da draceno presadim. To sem tudi storila - listi še nekoliko odpadajo, na (še) neuvenelih vejah/pecljih rastejo novi... Ne vem, kako se bo končalo, zanima pa me, kaj narediti z vejami, s katerih je odpadlo popolnoma vse listje - jih morda porežem, odlomim, ali pustim. Bo še kdaj kaj iz njih ali so umrli? ...
Preberi več : Uvela dracena | Ogledi : 4009 | Odgovori : 1 | Forum : Palme


Salvia Divinorum

Ali kdo v Sloveniji prodaja rastline ali podtaknjence?

BTW Salvia Divinorum je povsem legalna zadeva, tudi učinkovina Salvinorum ni na seznamih prepovedanih drog.
Preberi več : Salvia Divinorum | Ogledi : 80601 | Odgovori : 48 | Forum : Droge


Preimovanje mladih kaktusov?

Pozdravljeni!

Bliza se zima in s tem tudi čas za zimsko spanje kaktusov. Imam pa nekaj mladih potaknjencev, starih kak mesec ali dva. Te najverjetneje ni priporočljivo dati prezimovat. Precej izmed mladih je tudi kalanhoj. Nekako mi ne izgledajo dovolj močne, da bi prezimile, saj so kake 2 - 3 cm velike.

Drugo vprašanje pa gre Iziju: Ali tiste tri neonske žarnice, ki jih uporabljaš (FloraGlo, Triton in navadna) dajo dovolj svetlobe za kaktuse, tako ...
Preberi več : Preimovanje mladih kaktusov? | Ogledi : 3101 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Bezgovo vino

Potrebujemo: 3 kg zrelih jagod črnega bezga, 3 litre vode, 1 kg sladkorja, 3 litre lahkega rdečega vina.
Priprava: bezgove jagode in vodo kuhamo pol ure. Zmes pretlačimo skozi sito ali platneno krpo. Soku dodamo sladkor in vino. Dobro zmešamo, odstavimo na prostor, ki ima sobno temperaturo, da zavreje. Ko se vretje umiri prelijemo v čiste steklenice in steklenice zapremo. Vino hranimo v temnem in hladnem prostoru. Vino pijemo po šilčkih, pomaga za izboljšanje krvi.
Preberi več : Bezgovo vino | Ogledi : 13030 | Odgovori : 2 | Forum : Recepti


nabiranje v mesecu septembru

v mesecu septembru se nabirajo sledeče zdravilne rastline:zel bazilike, plod črnega bezga, list brusnice, zel črne detelje, plod divjega kostanja, zel ptičje dresni, list drobnjaka, storžki hmelja, seme kumine, seme janeža, zel kijastega lisičjaka, islandski lišaj, melisin list, zel mrtve koprive, ogničev cvet, zel pelina, peteršiljevo seme, zel plešca, zel njivske preslice,zel jesenske rese, list sleza, zel smetlike,
Preberi več : nabiranje v mesecu septembru | Ogledi : 4432 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


POST CRASH

Prosim, da v tej niti spročite morebitne napake, ki so posledica nedavnega sesutja strežnika!
Preberi več : POST CRASH | Ogledi : 9301 | Odgovori : 2 | Forum : Predlogi za forume


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610