Danes je 26 apr 2024, 01:38

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

podrast

Ob hiši (vzhodni del) imam senčno počivališče ograjeno z vinsko trto, ki je zelo gosta in daje močno senco... Na severno stran tega "počivališča" sem nasadila srebrne ciprese, ki zelo lepo rastejo in jim je senca očitno letos ugajala ob tej visoki vročini.

Ker trava ob cipresah ne raste in sem nekje zasledila, da bi lahko ob cipresah nasadila cvetoče mahovnice, ki ne samo da lepo zgledajo ampak tudi lepo dišijo, me zanima, kakšne vrste ...
Preberi več : podrast | Ogledi : 12746 | Odgovori : 1 | Forum : Akvarijske rastline


Jelena de Belder - Kovacic

Pozdravljeni,

nisem prepricana, da sem izbrala pravi del foruma, toda nisem vedela kam bi napisala naslednje stavke, morda pa manjka en splosni forum o novicah in kaj vem se cemu.

Minilo je tri tedne, odkar je preminila nasa rojakinja, strokovnjakinja iz hortikulturnega podrocja Jelena de Belder - Kovacic.
Bila je gonilna sila hortikulture in vrtnarstva. Bila je knjiga, ki je razdajala svoje znanje sirom po svetu, bila je znana v svetovnem merilu in bila je ...
Preberi več : Jelena de Belder - Kovacic | Ogledi : 4579 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice


hamamelis

Pozdarvljeni,

zelo, zelo rda bi imela Hamamelis x intermedia 'Jelena' , povprasala sem na priznani drevesnici v Belgiji, kjer vem, da jih vzgajajo, toda trenutno ni nobenega na zalogi.
Morda od vas kdo ve, kje bi ga dobila v Sloveniji.
Lahko bi ga narocila poposti iz tujine, toda inspekcije in vse to, ne da se mi ukvarjati s tem.

Za vsako info, bom zelo vesela.


LP
Preberi več : hamamelis | Ogledi : 15783 | Odgovori : 20 | Forum : Grmovnice


Cepljene mačice - obrezovanje?

Pozdravljeni.

Zanima me, kako je z obrezovanjem mačic, cepljenih na visoko steblo. Na vrtnariji so povedali, da naj obrežem vse veje po cvetenju, da bodo potem lahko pognale mlade in le te cvetejo. Gledam pa na mnogih dvoriščih, da mnogi puščajo mačice neobrezane. Jaz sem jih obrezal, vendar pa ne čisto vse (da ne bi imeli pri punci samo kol na dvorišču :wink: ). So pa že ...
Preberi več : Cepljene mačice - obrezovanje? | Ogledi : 9483 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - okrasna


Conophytum

Lep dan,

zanima me, ali ima kdo doma kaksen Conophytum, kao ravnati z njim?
So bolj zahtevni od kamenckov? Zanimajo me vase izkusnje.

Lp
Preberi več : Conophytum | Ogledi : 12667 | Odgovori : 2 | Forum : Živi kamni


kamencki

Pozdravljeni,
iz Belgije sem narocila veliko semen zivih kamenckov, sedaj bi jih rada posejala.

Zanima me, lai je moj pristop pravilen:

Zemljo za kaktuse (compo sana), bi pomesala z mivko 1:1, segrela v pecici, da bi jo razkuzila. Vse to bi dala v paltojcke z drnazo, rahlo potlacila in posejala semena, groza, kako so drobna :).
Potem bi na semena dala tanko plast prej omenjenega substrata in ...
Preberi več : kamencki | Ogledi : 19001 | Odgovori : 13 | Forum : Živi kamni


brinovo vino

10 dag tdrobljenih brinovih jagod prelijemo z 1 litrom dobrega rdečega vina. Preliv naj stoji 1 dan v toplem prostoru. Po 24 urah preliv precedimo in ga hranimo v zaprtem temnem prostoru. Brinovo vino pomaga za pospeševanje prebave.
Preberi več : brinovo vino | Ogledi : 4438 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Namaz iz marel (orjaški dežnik)

Potrebujemo: 1 žlico olivnega olja, 30 dag dežnikov, strok česna, sol, 5 dag surovega masla, poper, rumenjak trdo kuhanega jajca.
Priprava: na olju prepražimo dežnike. V multipraktiku jih nasekljamo, dodamo česen, sol in poper. Posebej penasto umešamo maslo in dodamo gobe ter rumenjak. Vse skupaj dobro premešamo.
Namaz mažemo na prepečen kruh.
Preberi več : Namaz iz marel (orjaški dežnik) | Ogledi : 15440 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti iz gob


ZAMIOCULCAS

Pozdravljeni, do zdaj sem vas samo prebirala, zdaj pa vas še jaz naprošam za odgovor.

Šef je v pisarno pridrsal eno lepo rastlino - ZAMIOCULCAS. Kaj je to za ena rastlina, obstaja kakšno slovensko ime zanjo?

In kako naj ravnamo z njo- sonce, voda? Šef je od cvetličarne do pisarne že vse pozabil. (pozabil je celo rožo, kupil jo je pred enim tednom in šele danes prinesel :shock: ...
Preberi več : ZAMIOCULCAS | Ogledi : 6934 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline


Bezgov sok iz plodov

Potrebujemo: 1 kg zrelih plodov črnega bezga, 1, 5 kg sladkorja in sok 3 limon.
Priprava: Plodove operemo in skuhamo v 1 litru vode, tako da vrejejo 15 do 20 minut. Nato precedimo in iztisnemo sok. Dobljenemu soku dodamo še sladkor in kuhamo še 15 minut, da zavreje. Pene sproti pobiramo. Na koncu dodamo še sok 3 limon, natočimo v steklenice, jih dobro zapremo in vse skupaj spravimo v temen in hladen prostor. Sok pijemo ...
Preberi več : Bezgov sok iz plodov | Ogledi : 18330 | Odgovori : 1 | Forum : Recepti


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron