Danes je 29 mar 2024, 00:32

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Limona

Poleti sem dobil doma iz pečk vzgojeno limono.
Sedaj je tanka in visoka cca. 1 m. V cvetličnem loncu visokem cca 35 cm, zgoraj s premerom cca. 25 cm. Prezimila je v temačni kolesarnici.
O življenju limone prav nič ne vem.
Menda jo moram presaditi in obrezati da se bo odebelila in sama stala.
1. Kdaj presaditi?
2. Kako velik lonec?
3. Kakšna zemlja/gnojilo?
4. Kako obrezati?
Hvala lepa in dob'r dan, J.
Preberi več : Limona | Ogledi : 9647 | Odgovori : 0 | Forum : Sadje


Kompostnik - So palete impregnirane?

Iz palet bi naredil kompostnik.
A slišal sem da so palete z nekim strupenim sredstvom impregnirane in niso primerne ker strup prehaja v kompost od tam v solato, moja jetra ...
So res impregnirane?
Dob'r dan, J.
Preberi več : Kompostnik - So palete impregnirane? | Ogledi : 10786 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Voluhar – mreža za voluharja – kovinska pocinkana

Spoštovani,

delam mali rastlinjak. V zemljo sem skopal cca 60 cm globoko »luknjo«.
Zemlja je bogata med drugim tudi z voluharji.
Prodajalec mi je predlagal mrežo za voluharja.
Včeraj sem sestavil košaro iz pocinkane mreže za cel rastlinjak. In jo položil v luknjo.
Pa je prišel mimo nek sprehajalec in rekel.
Beseda je dala besedo. Potem pa tole:

»Pa kaj delate to svinjarijo?«
»Kako boste pa potem čez 4 leta mrežo dobili ven, ko bo ...
Preberi več : Voluhar – mreža za voluharja – kovinska pocinkana | Ogledi : 2466 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


20 cm dolge cime

Zgodnji semenski krompir mi je pognal med drugimi tudi do 20 cm dolge cime. Naj jih odtrgam ali takega posadim.
Hvala in dob'r dan, J.
Preberi več : 20 cm dolge cime | Ogledi : 2543 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Upognjen kaktus.

Pozdravljeni.

Imam kaktus, sicer ne vem kako se imenuje, ampak lepo raste. Lani je tudi cvetel. Poleti pa se je dobesedno cez noc povsem upognil, kot bi se zlomil. Zanimivo je to, da se je obrnil v nasprotno smer od svetlobe, stran od okna. Od takrat naprej sem se ga tudila obracati v vse smeri, da bi se o ravnal nazaj ampak se ne. Kljub temu raste naprej, dobiva celo nov poganjek. Samo me skrbi, ...
Preberi več : Upognjen kaktus. | Ogledi : 2469 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


KAPAR – ŠČITASTA UŠ ( COCCOIDEA )

Bolezenski znaki: medena rosa, okrogle pege na listih, sajasta plesen, beli vatasti kosmiči na vznožju bodic, beli vatasti kosmiči na koreninah, drobne bele pikice razsute po listih itd.

V notranjih prostorih s temperaturami med 18 - 24 stopinj C.se pozimi pospešeno razmnožujejo drobni insekti, znani po imenu vataste uši, koreninske uši, kaparji.
Napadajo vse dele rastlin, ker pa so izredno dobro zaščitene, jih zelo teško odstranimo in uničimo. S pomočjo sesalnega aparata v ustih odvzemajo ...
Preberi več : KAPAR – ŠČITASTA UŠ ( COCCOIDEA ) | Ogledi : 5231 | Odgovori : 0 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


PAJKOVCI PRŠICE (TETRANYCHIDAE)

V prvih spomladanskih toplih dnevih svetujem, da pazljivo, najbolje s pomočjo povečevalnega stekla, pregledate svoje rastline po dolgotrajnem zimskem počitku. Takrat se namreč tudi pajkci prebudijo iz zimskega spanja in se začnejo pospešeno razmnoževati. Bodite pozorni zlasti na spodaj navedene bolezenske znake.

Bolezenski znaki: pegavost listov, rumenenje listov, sivosrebrni listi, venenje listov, odpadanje listov, rdečkasti madeži, temnorjavi madeži

Pršice spadajo med najbolj nevarne rastlinske škodljivce, ki napadajo vse sobne rastline, kaktuse, sukulente, bonsaje in palme. ...
Preberi več : PAJKOVCI PRŠICE (TETRANYCHIDAE) | Ogledi : 2748 | Odgovori : 0 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


katero drevo je to

Ali kdo pozna


LP
Preberi več : katero drevo je to | Ogledi : 3080 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - okrasna


zanima me

V Kalii reklamirajo in prodajajo pametne opomnike za zalivanje rastlin, Plantray, po ceni 14,99 €. To je baje naprava za pozabljivce, ki meri vlažnost zemlje v katerem raste lončnica. Ko je zemlja suha nas opozori, da jo je potrebno namočiti. V stanovanju imamo okrog 20 različnih lončnic, pomeni, da moram kupiti 20 opomnikov, kar bi zneslo okrog 300 €. Razen tega so lončnice v cenovnem razredu med 5 – 10 €
Zanima me,kaj mislite vi ...
Preberi več : zanima me | Ogledi : 2647 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline


Globoka greda-ica

V zemlji sem naredil 30 cm globok in 25 cm širok jarek.
Notri sem posadil različne radiče in druge malo manj vzdržljive solate.

Vse skupaj sem pokril z u profilom kopalit stekla. Izoliral sem ga z 4 cm stiroporom in pustil malo (2 cm) režo za svetlobo.

Vlaga bo prišla od strani. Temperatura spodaj bo malo višja.

Katere sorte "zeli" bi še lahko čez zimo jedel iz takega jarka?

hvala in dob'r dan, Jože
Preberi več : Globoka greda-ica | Ogledi : 3726 | Odgovori : 0 | Forum : Zimski vrtovi


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron