Danes je 29 mar 2024, 16:34

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Sramežljivka - mimosa pudica

Živjo,

doma imam nekaj mesecev staro mimoso pudico, ki je kupljena. Rada bi vzgojila nove iz semen, pa sem malo zbegana. Na netu sem videla kako naj bi izgledala semena, ampak niso nič podobna mojim. Je to zato, ker niso oprašena?

Slika

Lp
Preberi več : Sramežljivka - mimosa pudica | Ogledi : 2664 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


Stožčasti bor

Pozdravljeni,

Potrebujem pomoč/nasvet kaj se dogaja z našim borom? Posadili smo ga po navodilih prodajalca, mu dodali fosfor, specialno gnojilo za iglavce, kupili BIO konjski gnoj. Redno ga zalivamo po navodilih prodajalca, vendar je bolj in bolj bogi. Kaj se z njemu dogaja in kako mu lahko pomagamo? Prilagam slike https://photos.app.goo.gl/UZ7tpnpYbJDMA9sx7
Kot je razvidno, je vrh bolj bogi od spodnjega dela.

Hvala za pomoč!
Preberi več : Stožčasti bor | Ogledi : 2720 | Odgovori : 3 | Forum : Iglavci


Palma za gorenjsko podnebje

Pozdravljeni
Ali mogoče kdo pozna sorto palme, ki bi prezimila v gorenjskem podnebju? Kje bi jo lahko kupil?
Preberi več : Palma za gorenjsko podnebje | Ogledi : 5083 | Odgovori : 0 | Forum : Palme


Prodam orhidarij

Pozdravljeni,
po dolgem premoru se oglašam, ker z orhidejami ne bavim več v takšni meri, da bi potrebovala orhidarij, zato sem se ga odločila prodati. Je narejen iz stekla, vse ostalo smo sami zmontirali. Če koga zanima mi pišite na zasebna sporočila. Dimenzije: širina in višina 1 m, globina 60 cm. V uporabi ni bil že cca 4 leta. Je kar težek, zato ga je potrebno postaviti nekam, kamor bo zdržalo njegovo težo. Za selitev ...
Preberi več : Prodam orhidarij | Ogledi : 1875 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


japonski javor Acer palmatum Garnet

Pozdravljeni

Lani sem posadil omenjen javor .Letos spomladi pa se je zgornji del posušil.Ob pregledu sem opazil luknjico na deblu in od tam naprej je rastlina odmrla.Suhi del sem odrezal.
Po parih mesecih pa sem ponovno opazil isto luknjico ponovno..KAj bi to bilo..črv,gosenica?V luknjico sem sedaj dal malo insekticida vendar se bojim,da bo vse prepozno..
ALi obstaja kakšno sredstvo,ki te škodljivce odganja?Namreč drev sem plačal preko 100€ in sedaj je od njega ostalo skoraj nič.Pa ...
Preberi več : japonski javor Acer palmatum Garnet | Ogledi : 3035 | Odgovori : 3 | Forum : Drevesa - okrasna


Nekaj na orhidejah

Pozdravljeni!
V sobi imam lepo orhidejo Phalaenopsis, ki pa je bila za prvomajske praznike teden brez vode, stanovanje je bilo prazno brez odprtih oken. Po enem tednu, ko sem se vrnil iz dopusta sem na listih orhideje, okenski polici, steni in oknu ter na tleh in pohištvu okoli orhideje zasledil majhne, ploščate rjavo rdeče pikice. Ker so res manjše je priložena slika mogoče ne lepo razvidna ampak se vidi kako izgleda. Ne verjamem da bi ...
Preberi več : Nekaj na orhidejah | Ogledi : 2583 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


Katera rastlina je to

Pozdravljene, pozdravljeni

zanima me ali kdo ve katera rastlina je na sliki.
hvala in lp
Preberi več : Katera rastlina je to | Ogledi : 2182 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


Cepiči češnja

Zdravo

Ima kdo cepiče za kakšno dobro češnjo?



lp
Preberi več : Cepiči češnja | Ogledi : 4388 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - sadna


sušenje orhidej pomoč

Ima gdo kakšno razlago kaj se dogaja orhidejam?
Hvala
Preberi več : sušenje orhidej pomoč | Ogledi : 2341 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje


Je možno vzgojiti hruško iz lesnike da bi bila brez trnov

Lani sem na pašniku našel lesniko z srednje debelimi, zelo sočnimi in sladkimi hruškami.
Zanima me če je možno iz te lesnike vzgojiti hruško da bi bila brez trnov. Mogoče z cepljenjem?

Lp
Preberi več : Je možno vzgojiti hruško iz lesnike da bi bila brez trnov | Ogledi : 2683 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - sadna


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron