Danes je 28 mar 2024, 10:56

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Kdo ve?

Ali mi lahko kdo pove, kako se imenuje tale trava

Slika

in na tejle sliki

Slika

v ozadju se nahaja rdeča trava, ki tudi ne vem kako se imenuje

Hvala za odgovor že vnaprej
Preberi več : Kdo ve? | Ogledi : 7701 | Odgovori : 7 | Forum : Enoletnice


Limona , pomaranča

Lep pozdrav!

Zanima me, kako je s tem , če posadim limonino ali pomarančino koščico?

Lahko pričakujem kaj pametnega?

Hvala za odgovor.!
Preberi več : Limona , pomaranča | Ogledi : 11465 | Odgovori : 8 | Forum : Drevesa - sadna


Nenavadni phal?

Zivjo

imam enega phala že kar nekaj časa in mislim, da je precej srečen. Je pa nekaj nenavadnega pri njem in sicer to, da je cvetno stbo pognal iz sredici listov, torej iz tam, kjer bi naj poganjali novi listi. In v tem letu, odkar ga imam ni pognal novih listov, kar me malo skrbi.
Me zanima ali je kdo imel že tak primer in ali je možno, da bo potem vseeno iz sredice pognal ...
Preberi več : Nenavadni phal? | Ogledi : 2757 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


mango

Zdravo, jst mam pa problem in sicer ne vem kako posaditi mango
A mogoče kdo ve
Preberi več : mango | Ogledi : 5814 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - sadna


Divji javor

Rad bi doma posadil divji javor iz gozda in bi mu nato cepil veje japonskega javorja(rdeče, modre, pisane)...pa me zdj zanima potek...kdaj ga morm izkopat, kako presadit, kdaj cepit...prosim pomoč...
ker mi je nekdo rekel naj si ogledam javor ga na spomlad presadim k sebi na vrt in jeseni cepim al nekaj takega problem je v tem ker sm pozabu kakšen je proces...
Hvala
Preberi več : Divji javor | Ogledi : 24087 | Odgovori : 18 | Forum : Zunanji bonsaji


Bolezen orhideje:Na pomoč

Moj phalaenosis je zbolel :cry: :? . Na listih se pojavljajo madeži, ki izgledajo nekako mokri in na njih je sprva kapljica tekočine, potem pa se posušijo v nekakšno krastico. Korenine izgledajo zdrave, posajen pa je v kupljen substrat, ki se zelo (pre)počasi suši. Tudi listi so drugače ok in ni videti kakšnih zajedalcev. Sumim na ...
Preberi več : Bolezen orhideje:Na pomoč | Ogledi : 3369 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


pomagajte vendar

Phalaenopsis je v lončku ta pa je na mreži pod katero je voda, ki izhlapeva.Nekajkratdnevno pa jo rosim. Sedaj je zbolela.Groza.
nA SPODNJI STRANI LISTA, KI JE ŽE MEHAK, SO ASIMETRIČNE,TEMNORUDEČE LISE,HRAPAVE (VSAJ Z LUPO JE TAKO VIDETI) KI SE NAHAJAJO SAMO PROTI KONICI LISTA, NE PO CELI POVRSINI.
Lepo vas prosim pomagajte !
Preberi več : pomagajte vendar | Ogledi : 2900 | Odgovori : 6 | Forum : Orhideje


zalivanje

Rabim pomoč :) V dar sem dobila mamilario, ki ima že cvetke. Dala sem jo na okensko polico, ki pa je nad radiatorjem. Povejte mi prosim kolikokrat na teden oz kako pogosto naj jo zaijem? ter koliko naj jo zalijem?

Hvala za odgovore :wink: :wink:
Preberi več : zalivanje | Ogledi : 5578 | Odgovori : 11 | Forum : Kaktusi in sukulente


Euphorbia lophogona ali Madagaskarski mleček

Pozdravljeni.
Doma imam to "cudo"
zanimalo bi me ce se jo da kako razmnozit?
HVala :)
Preberi več : Euphorbia lophogona ali Madagaskarski mleček | Ogledi : 3351 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


gojenje bonsaja

prvic vzgajam bonsaj in ne vem kako se ga zaliva, obrezuje, koliko svetlobe potrebuje in s čem gnoji?
hvala za odgovor!
Preberi več : gojenje bonsaja | Ogledi : 4738 | Odgovori : 2 | Forum : Bonsaji - notranji


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610