Danes je 29 mar 2024, 03:35

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Potaknjenc od Phale

Pozdravljeni!
Kako naj vsadim tale vrh, ki ga imam trenutno namočenega v vodo že tri tedne.
Preberi več : Potaknjenc od Phale | Ogledi : 2750 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


zakaj mi phala dela samo liste

Pozdravljeni!
TO phalo imam skoraj štiri leta in je samo ob nakupu cvetela, sedaj pa dela samo liste in zračne korenine.Prostor na okenski polici si deli še z desetimi Phalami, ki pa cvetijo. Mi lahko prosim kdo kaj svetuje?
hvala1
Preberi več : zakaj mi phala dela samo liste | Ogledi : 5002 | Odgovori : 9 | Forum : Orhideje


novi poganjki bananovca

Zivjo,
prvič na temle forumu...mam bananovca, ki je velik cca.1m. Do zdaj je delal krasno, če izvzamem rjavenje listov na koncih - imam zelo vroče v stanovanju - 25 stopinj. Na moje veselje je pred slabim mesecem pognal 6 novih poganjkov tik ob steblu. V tem času so nekateri zrasli že 30 cm. So lepi in ne rjavijo. Osnovno veliko steblo pa odmira. Počasi rjavi, listi rumenijo in očitno propada.
Zanima me, ali ga lahko ...
Preberi več : novi poganjki bananovca | Ogledi : 5897 | Odgovori : 4 | Forum : Palme


Fižol

:roll: Zanima me koliko fižolovih semen je primerno posaditi skupaj
da jih ni preveč ali pa premalo.Kolikšna bi bila primerna razdalja med
grmički in med vrstami-mislim na visoke sorte fižola :?:
lp
Preberi več : Fižol | Ogledi : 6041 | Odgovori : 3 | Forum : Zelenjava


Kdaj sejat sončnice?

Pozdravljeni!

Zanima me, kdaj je čas za sejanje sončnic, če želim, da mi najbolj cvetijo v sredini septembra?

Mislite, da je OK, če sejem konec junija, ali je to prepozno!

Se priporočam za odgovor!
Preberi več : Kdaj sejat sončnice? | Ogledi : 6557 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


Pordenone

Zanima me, ali je kdo od vas že bil na sejmu v Pordenone v Italiji in ali se kaj splača kupiti. Zanimajo me predvsem trajnice, grmovnice, drevesa, zelenjava, ki uspevajo pri nas, pa je nimajo v naših vrtnarijah.

Lp

Caramela
Preberi več : Pordenone | Ogledi : 4919 | Odgovori : 7 | Forum : Grmovnice


Katera je ta lepotica?

Na temu forum sem nov, zato želim vse vas najprej lepo pozdraviti! :)

Zdaj pa k problemu......

Lani avgusta sva z bratom, mami za RD kupila orhidejo, katera je cvetela do decembra, potem pa........:( .....je odcvetela....

Ampak letos, v začetku februarja, je spet zacvetela...:)

Zanima me če mil lahko kdo pove ...
Preberi več : Katera je ta lepotica? | Ogledi : 2680 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


Orhideja dela novo orhidejo (rozeto)?

Hojla,

Rabim en nasvet.

Moja orhideja začenja poganjati novo orhidejo (vsaj izgleda tako), in sicer iz koreninskega dela. Ta nova, samostojna orhidejica nima svojih korenin - tako ne vidim potrebe, da bi jo ločila od matične rastline.

Ali jo moram?

Hvala za odgovore.
Preberi več : Orhideja dela novo orhidejo (rozeto)? | Ogledi : 3694 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


Škropiva

Imam eno vprašanje glede raznoraznih pripravkov proti boleznim. Ko določen del snovi v pravilnem razmerju zmešam z vodo in rastlino poškropim mi vedno veliko škropiva ostane. A ga lahko uporabim čez določen čas ali ga moram zavreči in narediti mešanico ponovno. Koliko časa lahko stoji, če sploh, ali začne njegova moč upadati?

Hvala za odgovore

LP
Petra
Preberi več : Škropiva | Ogledi : 21940 | Odgovori : 11 | Forum : Sredstva za zaščito rastlin


Kristusov trn

Živjo,
imam dve vprašanji v zvezi s Kristusovim trnom.
Lani marca sem vsadila kakih 6cm veliko steblo. Do nekje oktobra je zraslo na kakih 30 cm in je naredilo 3 majhne poganjke spodaj in 5 na vrhu. Vmes je pa kakih 10-15 cm skoraj golega stebla (samo trni). Letos bi torej rada na sredini steblo odrezala, da bi dobila 2 bolj grmasti rastlini. Ne vem, kako je s tem rezanjem, ker bom to počela prvič, ...
Preberi več : Kristusov trn | Ogledi : 4263 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron