Danes je 13 feb 2016, 06:27

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

cvetenje limone

Letos sem si kupil v baumaxu 1 limono in eno pomarančo (za 700 sit), ta mesec mi je začela cvetet probal sem oprašit in še čakam na rezultate. Zanima pa me ali je možno da mi čez leto ponovno zacveti (pomlad-poletje) :?: Zalivam jo na vsake 3 dni imam jo v sobi pri 18°C gnojim pa jo vsake 14 dni z tekočim gnojilom sedaj pa sem dodal ...
Preberi več : cvetenje limone | Ogledi : 3335 | Odgovori : 1 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Mesojeda rastlina za začetnika!

Katero mesojedo rastlino pripočate začetniku?

To vprašanje se večkrat zasledi na tem delu foruma!Ker sem tudi sam ljubitelj mesojedih rastlin (kasneje poimenovane mesojedke), sem se nekoč srečal s prvo mesojedko!Preden sem se odločil za nakup, se nisem preveč pozanimal, vendar je vseeno preživela!Jaz sem začel s Sarracenia Purpuea, katera je po mojem mnenju kar težka za gojit,vendar o tem več kasneje!

No sedaj pa k bistvu!Mislim, da je za začetnike primerna mesojedka, katera ne rabi ...
Preberi več : Mesojeda rastlina za začetnika! | Ogledi : 29982 | Odgovori : 27 | Forum : Mesojede rastline

Cambria

Kupila sem odcvetelo cambrio. Ker pa ne najdem nekih konkretnih navodil za vzgojo me zanima, če ima kdo izkušnje. Seveda vsak nasvet bo dober.

Hvala!
Preberi več : Cambria | Ogledi : 2299 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje

Vanda

Danes sem šla v Obi po ene vijake in ugotovila, da imajo odcvetele (bile so lila in vijolično modre) vande v steklenih kozarcih po 3.695 SIT. So videti zelo v redu in prav dobro pri življenju, če bi se še komu sline pocedile. Jaz sem jasno prišla domov z vando in brez šraufov :lol:.
Lp, Breda
Preberi več : Vanda | Ogledi : 2993 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

sobna lipa

Pozdravljeni ob mojem prvem postu :D

torej... imam sobno lipo, ki mi raste kot nora.. očitno ji v mojem stanovanju odgovarja in ratuje čedalje večja. Rad bi jo malce obrezal in razmnožil in "potalal" tistim, ki bi radi imeli sobno lipo pa se bojim da jo bom ubil če bom kaj "prčkaril" okrog nje.

Ima kdo izkušnje s to rastlino?

lp,Grega
Preberi več : sobna lipa | Ogledi : 3965 | Odgovori : 6 | Forum : Zelene sobne rastline

ANKETA

Pozdravljeni!!

Sem učenec 4. letnika Biotehniške šole v Mariboru, smer vrtnarski tehnik, in vas prosim če bi si vzeli nekaj časa za anketo, ki jo moramo opravit za projektno nalogo! Prau bi mi prišla vsaka anketa, ki bi mi jo poslali. Odgovori ne rabijo bit v celih stavkih, lahko napišete kar na kratko!

Za rešene ankete se vam že vnaprej zahvaljujem!!

LP

-----Ankete lahko pošlete na moj email:krepfl.matej@gmail.com, ali pa jih rešite prek foruma, lahko ...
Preberi več : ANKETA | Ogledi : 4206 | Odgovori : 12 | Forum : Zelene sobne rastline

Anketa

Pozdravljeni!!

Sem učenec 4. letnika Biotehniške šole v Mariboru, smer vrtnarski tehnik, in vas prosim če bi si vzeli nekaj časa za anketo, ki jo moramo opravit za projektno nalogo! Prau bi mi prišla vsaka anketa, ki bi mi jo poslali. Odgovori ne rabijo bit v celih stavkih, lahko napišete kar na kratko!

Za rešene ankete se vam že vnaprej zahvaljujem!!

LP
Matej

------Ankete lahko pošlete na moj email (krepfl.matej@gmail.com), ...
Preberi več : Anketa | Ogledi : 1660 | Odgovori : 0 | Forum : Cvetoče sobne rastline

Presajanje!

Pred časom sem kupila dve odcveteni orhideji. Ker sem opazila, da je zemlja zelo slaba sem se odločila, da ju presadim skupaj v glinasti lonček (dovolj velik za obe dve).
Zanima me ali moram na kaj paziti, ko sadim več orhidej skupaj (iste vrste seveda)?
Preberi več : Presajanje! | Ogledi : 3848 | Odgovori : 14 | Forum : Orhideje

Eno vprašanje

Lep pozdrav!

En kaktus mi je začel gniti, predvidevam da zaradi preveč zalivanja.( Zdaj pozimi, ko mi radiator kuri pod polico s kaktusi, nikoli ne vem kako naj zalivam da bo prav. )

Zanima me, če obstaja kakšna možnost da bo prišel k sebi, če ga neham zalivat. ?

Lepo prosim za odgovore/nasvete.
Preberi več : Eno vprašanje | Ogledi : 2184 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente

Najdražja zelenjava

Zdravo zanima me katera je najdražja zelenjava na trgu? Recimo rukola?
Preberi več : Najdražja zelenjava | Ogledi : 3203 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50556 prispevkov • Skupaj tem 6885 • Skupaj uporabnikov 9148