Danes je 23 apr 2017, 15:54

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Menjava podtaknjencev 2006

Živjo!

V tej temi bi se lahko kaj pomenili o podtaknjencih... Verjetno bo kdo imel kakšnega odveč, nekateri bi jih bili pa res zelo veseli (kot recimo jst :D ).

Lp

Maja :wink:
Preberi več : Menjava podtaknjencev 2006 | Ogledi : 4979 | Odgovori : 15 | Forum : Kaktusi in sukulente

Cambria

Živjo!

Pred štirimi dnevi sem kupila v Kaliji Cambrio. Listi so ji začeli po robovih rjaveti, okoli rjavega pa je rumen rob. Rosila sem jo vsak dan zjutraj, zalila pa je še nisem, saj naj bi bila zalita pred petimi dnevi. V substratu sem opazila 3 žive polže. Ali so orhideji škodljivi? Prosim pomagajte z nasveti, ker res ne bi rada zgubila te lepe rožice. Hvala vsem za pomoč in vse dobro!
Preberi več : Cambria | Ogledi : 3128 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

haworthia maughanii-po cvetenju

hojla
imam haworthijo ki je po enem letu končno cvetela. toliko časa ja trajalo da naredila skoraj 20 cm dolg poganjek s popki.zdaj pa je očitno začela odmirati saj izgleda kot da bi se poganjki izsuševali. kaj storiti? :?
Preberi več : haworthia maughanii-po cvetenju | Ogledi : 2089 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente

pomagajte!

Septembra lani sem dobila Phalaenopsis, ki je prva in edina orhideja, ki jo imam. Vse je bilo ok z njo, do pred tednom dni, ko so se cvetovi povesili in so se stebla začela sušiti. po mojem mnenju je bila v prehladnem prostoru oz. na prepihu (nisem prepričana). Listi so na robovih porumeneli in se zmehčali.

Sedaj sem jo prestavila, da ni na prepihu. Zanima me, kako lahko še ukrepam, da si moja orhideja opomore. ...
Preberi več : pomagajte! | Ogledi : 1430 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje

Roženkravt

Prosim obiskovalce teh strani, da mi pomgajo poiskati sliko rože roženkravt.
Preberi več : Roženkravt | Ogledi : 2828 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice

KIVI-DIVJAK

KIVI-DIVJAK?
Kdo ve kaj več o divjakih kivija? Imam kivi hayward star okoli 10 let. Prva leta je bil zanemarjen, in se je razrastel v nemogoče oblike. Bolj je podoben "lojtri" kot kiviju. tudi rodi še kar nekaj. Leta 2003 je 5cm od tal, na cepljenem delu debla izrastel zelo močan in visok divjak, ki sem ga zgoraj ukrivil vodoravno na žice brajde. Vmes sta na višini 1,5m zrastli 2 dolgi veji, ki sem jih ...
Preberi več : KIVI-DIVJAK | Ogledi : 2474 | Odgovori : 1 | Forum : Drevesa - sadna

Moji sejančki

HOJ,

Malo se moram pohvalit s svojimi sejančki. Ti ki so na slikah so stari 10 mesecev.
Ariocarpus furfuraceus

Slika

aricarpus fissuratus

Slika

različni

Slika

Sandi
Preberi več : Moji sejančki | Ogledi : 2661 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente

phalaneopsis

Ojla!
2 dni nazaj sem za rojstni dan dobila orhidejo phalaneopsis. Pred nekaj leti smo eno tako orhidejo že imeli in ko sem iskala informacije o vzgoji teh rastlin sem zasledila, da je treba orhidejo ko odcveti odrezati skoraj do zemlje. Ko sem to res storila, je rastlina umrla. Zanima me, ali je treba orhidejo res odrezati, ko odcveti ali ne. Pa če je možno, bi prosila še za čim več informacij, o zalivanju, gnojenju,... ...
Preberi več : phalaneopsis | Ogledi : 2764 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

YUCCA

Živjo,
Pred slabima dvema mesecema sem kupila yucco in sicer 3 stebla v enem loncu. V cvetličarni so mi rekli, da naj jo zalivam na 10 dni in to sem tudi storila. Vendar pa so moji yucci listi začeli rjaveti in odpadati.
Še posebej je bilo to vidno na srednjem steblu, ki pa je počasi začelo tudi odmirati (od zgoraj navzdol je postajalo mehko.
V cvetličarni so mi rekli, da naj je ne zalivam več ...
Preberi več : YUCCA | Ogledi : 2285 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline

mi kdo lahko pomaga ugotoviti katera orhideja je to?

Problem je v tem, ker sem to orhidejo dobila. Takrat je krasno cvetela s podobnimi cvetovi kot jih ima Phalenopsis, malo večjimi, v temno roza barvi. Kmalu je odcvetela in od takrat izgleda bolj klavrno, cvetela mi ni več. :(

Ko sem šla v cvetličarno vprašat, katera vrsta je, in po nasvete za vzgojo, mi je rekla da ne ve. :shock: ...
Preberi več : mi kdo lahko pomaga ugotoviti katera orhideja je to? | Ogledi : 2629 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50631 prispevkov • Skupaj tem 6932 • Skupaj uporabnikov 9303