Danes je 24 jul 2016, 22:25

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

vzgoja delavajeve inkvarvileje

Lepo pozdravljeni, sem velika ljubiteljica cvetja.

Lansko leto sem dobila "Delavajevo inkarvilejo". Posadila sem jo v okrasno korito, tako lepo mi je cvetela celo poletje, da so mi jo kar zavidali. Toda na žalost, ko sem jo hotela prezimiti nisem imela kaj. Ali mi jo je nekaj pojedlo ali pa mi je segnila.

1. vprašanje
Zelo rada bi vedela kje pridem do nove rastlinice: Delavajeva inkarvileja.

Danes sem si pa kupila v cvetličarni Nataša v ...
Preberi več : vzgoja delavajeve inkvarvileje | Ogledi : 1852 | Odgovori : 0 | Forum : Cvetoče sobne rastline

Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu

Imam mango. Posajen iz peske...kmalu bo star 1 leto. Imam tudi malo mlajsi avokado. Tudi posajen iz peske...

Problem je v tem, da so avokadu zaceli rjavet listi...oz bols receno...listi se mu susijo. Vec ali manj ze vecina. Kmalu zatem oz zdaj se je to zacelo dogajat tud mangu. Konice nekaterih listov so ze rjave. Zakaj ravno zdaj...in kaj to je nevem.

Mogoce je problem v zemlji, mogoce je posoda premajhna in je trreba presaditi. ...
Preberi več : Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu | Ogledi : 2310 | Odgovori : 1 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

miltonia

Tule je moja najnovejša pridobitev! Čudovita je!
Preberi več : miltonia | Ogledi : 1504 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje

musice in crvicki

vrjetno se je kje ze govorilo o tej zadevi ampak ne najdem
oprostite ker sem dal vprasanje pod mesojedke, samo tukaj mislim da bom dobiv najvec pomoci, pa bojim se tudi da mi ne pojejo semen mesojedk ki sem jih posejal.

imam problem

po sobi mi povsod med rastlinam letajo majhne crne musice (podobne vinskim ampak niso). to se ni problem saj nisem opazil da bi skodovale rastlinam. problem je ker povsod kjer je vlazna ...
Preberi več : musice in crvicki | Ogledi : 1948 | Odgovori : 1 | Forum : Mesojede rastline

bolana orhideja

doma imam orhidejo ki naj bi bila zygopetalum zalivam jo 2xtedensko po malo škropim po listih pa jo vsaj 2x na dan. naenkrat pa se pojavi problem listi so začeli rumeneti in rjaveti pa ne vem kaj je z njo narobe :?:
Preberi več : bolana orhideja | Ogledi : 17333 | Odgovori : 34 | Forum : Orhideje

Buddleia davidii

Želel bi razmnožiti Buddleio davidii.
Mi lahko kdo da kakšen nasvet?
Preberi več : Buddleia davidii | Ogledi : 3972 | Odgovori : 3 | Forum : Grmovnice

bio pomaranče

zanima me, če kdo ve, kje se da dobit pomaranče, pri katerih lahko uporabiš lupino, ker niso bile škropljene?
a ja, sem iz Ljubljane, da bi bilo kul, če bi bilo v ljubljani, ali okolici.
hvala
:D
Preberi več : bio pomaranče | Ogledi : 2051 | Odgovori : 1 | Forum : Sadje

Avokado

Lep pozdrav!

Sem nova na tem forumu in imam eno vprašanje glede avokada.
S fantom sva namreč v trgovini kupila avokado, in ko sva ga pojedla, sem jaz(rada eksperimentiram in probavam), za šalo dala koščico v vodo. Po treh mesecih so mi iz koščice pognale drobne korenine. Kasneje sem ta avokado posadila v lonček v humosno zemljo. Zdaj imam avokado na radiatorju, ki je ves čas topel, ima dosti svetlobe in tudi zalivam redno. Iz ...
Preberi več : Avokado | Ogledi : 4995 | Odgovori : 2 | Forum : Palme

Pomlajevanje starih hrastov

Pozdravljeni!

Hišo imamo obdano s starimi hrasti, ki bi jih bilo potrebno pomladiti. Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem oz. če pozna kakšno primerno literaturo. Hvala in lep pozdrav, Minka.
Preberi več : Pomlajevanje starih hrastov | Ogledi : 9130 | Odgovori : 19 | Forum : Drevesa - okrasna

Majcene pošasti

Kar nekaj časa že spremljam forum, razen tem o boleznih rastlin, ker sem (kako naivno) mislila, da je mojih 7 čudovitih orhidej (3 cvetijo, ostale nastavljajo popke), zdravih. Pa me nekaj preblisne, vzamem zobotrebec in začnem praskati po zemlji in tako narahlo raziskujem. Pa odkrijem pri vseh orhidejah (še ta zadnji, katero sem kupila na prodajni razstavi Kalie) pod lubjem majčkene sivorjave živalice; pri vsaki eno ali dve (pri približno 5-10 minutnem buljenju v en ...
Preberi več : Majcene pošasti | Ogledi : 2095 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50594 prispevkov • Skupaj tem 6900 • Skupaj uporabnikov 9224