Danes je 28 jul 2015, 07:47

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

AKVARIJ

V STANOVANJU IMAM NAMEN UREDITI AKVARIJ. KER SEM V STENI PREDVIDEL ODPRTINO ZANJ, GA JE POTREBNO IZDELATI PO NAROČILU. ZANIMA ME, ČE KDO PRI NAS IZDELUJE AKVARIJE PO NAROČILU :?:

LEP DAN
Preberi več : AKVARIJ | Ogledi : 8792 | Odgovori : 3 | Forum : Notranji prostori

Kakšna živa meja?

Spomladi bi rad zasadil neko živo mejo okoli parcele - cca 150 metrov. Rad bi, da bi bila:

- poceni
- trpežna
- malo vzdrževanja
- višine vsaj 1.5m
- hitro zraste na to višino

Razmišljam tudi o cipresah, vendar bi smaragdice prišle predrage. Mogoče smrekce, ki bi jih posadil cik-cak? Cenovno bi bile ugodne, ker jih imam dosti v gozdu.

Vsaka mnenja in izkušnje so dobrodošle!

lp, damo
Preberi več : Kakšna živa meja? | Ogledi : 25319 | Odgovori : 28 | Forum : Zunanji prostori

še ena glede lončkov

Lepo pozdravljeni!

Mene zanima kako imate urejeno glede lončkov za vaše ljube kaktuse: ali imate vse kaktuse npr. na eni polici v enakih lončkih, ali pa ima vsak kaktus drugačen lonček?

Meni osebno je veliko ljubše če imajo kaktusi zelo raznovrstne lončke, tako kot so tudi sami zelo zaznoliki.

pa hvala za odgovore :)
Preberi več : še ena glede lončkov | Ogledi : 4114 | Odgovori : 16 | Forum : Kaktusi in sukulente

Dracena - song of indija

Pozdravljeni,
dedek Mraz mi je prinesel zgoraj omenjeno Draceno.
Prekrasna je, vendar že opažam, da ji listje na koncu rjavijo.
Zalivam jo enkrat tedensko, ker je v centralno kurjeni sobi, dovolj svetlobe.

Kaj delam narobe, da ji listje rjavi??
Jo lahko škropim?
Preberi več : Dracena - song of indija | Ogledi : 1760 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline

Stara voščenka!

Moja voščenka že več let ni bila presajena in seveda verjetno zato tudi vsa ta leta ni cvetela. Zdaj pa me zanima ali je smiselno, da jo presadim zdaj ali počakam do pomladi; rada bi namreč, da bi mi letos cvetela po dolgem času. Dala sem jo tudi v hladnejši prostor (kot sem prebrala, da naj bi bilo potrebno čez zimo).
Preberi več : Stara voščenka! | Ogledi : 20689 | Odgovori : 17 | Forum : Voščenke

rumeni listi

pozdravljeni
Predlani tak čas sem kupila neke vrste drevo življenja, ki pa mi je na jesen
počasi začela rumenet, sedaj pa že skoraj vsak teden odrežem dva ali tri rumene liste. Drugače pa sem opazila, da je steblo prej izsušeno kot pa
prenavlažno, listi se zvijajo, prestavila pa sem jo tudi v bolj hladen prostor (tri mesece nazaj).
hvala za pomoč
Preberi več : rumeni listi | Ogledi : 2653 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline

rožiči

doma imam semena rožičev. ima morda kdo kaj iskušen s sajenjem in kako vskiljejo

če kdo potrebuje semena mi naj sporoči in mu pošljem 1 strog
Preberi več : rožiči | Ogledi : 2422 | Odgovori : 0 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Plastični lončki

Obalni ljubitelji rastlin pozor!!!

Če kdo potrebuje plastične lončke različnih velikosti za presajanje jih lahko dobi na odpadu Dinos na cesti med Koprom in Šmarjami.
Zjutraj sem bil tam in videl okrog 20 črnih vreč za smeti polnih plastičnih lončkov različnih velikosti.V eni vreči je več kot 200, mogoče 300 ali več lončkov. Vprašal sem koliko stanejo in možakar mi je rekel, da če rabim samo eno vrečo je zastonj.
Lončki so rabljeni, črni,rjavi in ...
Preberi več : Plastični lončki | Ogledi : 6021 | Odgovori : 0 | Forum : Orodje in oprema

substrati

Sem dijakinja BTŠ, smer vrtnarski tehnik. Trenutno delam seminarsko nalogo o substratih, zato bi vas prosila, če mi lahko kako pomagate z vašim znanjem ali mogoče gradivom.

Že v naprej se vam lepo zahvaljuijem.

Moja mobi: 031/681 090
Preberi več : substrati | Ogledi : 5840 | Odgovori : 1 | Forum : Zemlja

NAJ FORUMOVEC LETA

Predlagam, da izberemo proti koncu leta Najforumovca ali najforumovko leta. :D
Igra bi potekala tako, da bi bil izvoljen tisti, ki je dajal največ informacij to leto :arrow: (Seveda koristnih) Ali pa, da bi naš administrator Tomi kar naredil anketo in bi videli rezultate kdo jih ima največ :!:

Seveda ...
Preberi več : NAJ FORUMOVEC LETA | Ogledi : 6661 | Odgovori : 5 | Forum : Predlogi za forume

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50515 prispevkov • Skupaj tem 6822 • Skupaj uporabnikov 9076