Danes je 26 apr 2015, 13:28

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

neznana orhideja

pred 1 mesecem sem dobil to rastlino (naj bi bila orhideja) bila je v zelo slabem stanju, nato sem kupil gnojilo in jo 1x na teden zalival in presadil, sedaj si je že opomobla in me zanima če morda veste katera vrsta je in kako se pravilno neguje, zanima pa me tudi po kolikem času lahko pričakejem cvet

Hvala za odgovore
Preberi več : neznana orhideja | Ogledi : 2425 | Odgovori : 4 | Forum : Orhideje

Moj ponos

Moram se malo pobahat!
:lol:

Nikoli si nisem mogla mislit, da te ena roža, ki tiho raste (če maš srečo) na okenski polici lahko tako zelo osreči.

Pred tremi dnevi se je zgodilo!
Preberi več : Moj ponos | Ogledi : 2145 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

Golliwoog-Callisia repens

Ali pozna kdo to rastlino:
Slika
(http://www.vogelforen.de/showthread.php ... ost1011516)
Ime: Golliwoog-Callisia repens
Ima kdo slučajno kakšno odveč oz. ali kdo ve kje bi jo lahko dobila? Rabila bi jo za želvjo hrano :wink: .
Preberi več : Golliwoog-Callisia repens | Ogledi : 9129 | Odgovori : 14 | Forum : Zelene sobne rastline

prosim, pomoč!

V začetku decembra sem dobila velik in zdrav bonsaj (vrste ne morem ugotoviti, noben se mi ne zdi podoben - sem že brskala po raznih knjigah in ugotovila le, da tisti, ki imajo odrezani vrh (moj), niso pravi bonsaji?); odkar ga imam, mu odpadajo listi - ker sem bila popolna začetnica, sem seveda mnogo prebrala, da bi mu zagotovila ugodne pogoje (mislim, da jih sedaj tudi ima), odšla sem tudi v cvetličarno, kjer je uspeval, ...
Preberi več : prosim, pomoč! | Ogledi : 3628 | Odgovori : 4 | Forum : Bonsaji - notranji

kamelija

v zvezi s kamelijo me zanima kakšne izkušnje imate s podtaknjenci.
po enem tednu so vejice še vedno zelene in voskasto sijoče, kar pa ne drži za jasmin, ki se je posušil
sem še čisto nov v teh vodah :oops:

lp vsem in srečno novo leto!
Preberi več : kamelija | Ogledi : 2090 | Odgovori : 0 | Forum : Trajnice

aloe vera-priprava

zanima me kako se pripravi rastlino aloe vera za uporabo v zdravilne namene (ali se jo stisne, skuha....:))
hvala za odgovor lep pozdrav, tanja
Preberi več : aloe vera-priprava | Ogledi : 7385 | Odgovori : 3 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Bolezen bambusa

Živjo!

Imam majhen bambus, sem kupila mladega, ko je bil velik manj kot 10 cm. Sedaj ga imam že dobro leto v sobi, vedno v vodi. Vse je bilo v redu, naenkrat pa je postal čisto rumen, razen gornji del je še zelen. Kot da gnije. Zrastel je pa v tem času za kakih 15 cm. Je preveč vlage v sobi ali kaj bi lahko bil razlog?

Hvala za odgovor,

lep pozdrav.
Preberi več : Bolezen bambusa | Ogledi : 1670 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice

Je kdo doma na kmetiji?

Lep pozdrav vsem,
Imam malo nenavadno prošnjo. Sem študentka agronomije na BF v Ljubljani. Kot del študijskih obveznosti pri predmetu Ruralna sociologija moramo študentje opravit anketo z šestimi osebami, ki živijo na kmetiji. Gre za raziskavo Zaznave in izkustva slovenskih kmetov po vstopu Slovenije v EU (2005).
Ker mi zmankuje časa, in so pred vrati prazniki, ne želim hodit po hišah in ljudem težit z anketami. Zato sem se domislila elektronske poti. Vprašanj ni veliko, ...
Preberi več : Je kdo doma na kmetiji? | Ogledi : 1886 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava

kamelija

imam kamelijo, ko bi po dveh letih prvič cvetela. Čez poletje mi je lepo rastla, dobila je kar nekaj novih listov, ko pa je bila notri je dobila popke. toda še preden je cvet odprla so začeli odpadati popki in tudi listje. Zalivam jo samo z deževnico po potrebi, zakaj je kar naenkrat priušlo do takšne spremembe, čeprav je bila že nekaj časa v drugem prostoru.-
Preberi več : kamelija | Ogledi : 2217 | Odgovori : 0 | Forum : Trajnice

orhideje in fikus

Sem ljubiteljica orhidej,vendar brez strokovnega znanja, zato prosim za pomoč. Tri različne orhideje sem pripela na fikus (benjamin).Zanima me, če je ta kombinacija rastlin pametna (pršenje potrebujeta obe).
Preberi več : orhideje in fikus | Ogledi : 1374 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50492 prispevkov • Skupaj tem 6754 • Skupaj uporabnikov 9033