Danes je 02 sep 2014, 15:57

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Semena iz Zadra

Pozdravljeni!

Jaz sem pa nedavno bil v Zadru. S seboj sem prinesel semena palme, ki so se nahajale na odprtem. Semena so še zelena. Kaj moram narediti, da bom lahko iz teh semen vzgojil palmo? A jih moram posušit? A jih moram dat ven iz ovoja? Kdaj se sadijo? Koliko časa kalijo? Ne vem kako se reče tej vrsti palm, vendar po Dalmaciji jih je veliko. Vse potrebne informacije.

Hvala!
Preberi več : Semena iz Zadra | Ogledi : 5380 | Odgovori : 9 | Forum : Palme

drevo življenja

sem še eden, ki nima pojma o rastlinah in bi to rad spremenil. Imam -menda zeleno sobno rastlino po imenu drevo življenja. rad bi zvedel čimveč uporabnih podatkov o njej. hvala za pomoč
Preberi več : drevo življenja | Ogledi : 2832 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline

AGAM

Pozdravljeni!

Zanima me, ali kdo pozna rastlino/ kaktus z imenom agam? Kdor ima kakršnekoli podatke, naj mi prosim sporoči.

Lep pozdrav

Cv€tka :D
Preberi več : AGAM | Ogledi : 1002 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente

Majhne bele mušice

Pozdravljeni

Na mojih mesojedkah (droserah capensis in aliciae) se pojavljajo majhne bele mušice :cry:
Me zanima kako naj jih odstranim ker jih je vse polno in mislim da so tudi v zemlji :!:

LP
Preberi več : Majhne bele mušice | Ogledi : 12090 | Odgovori : 22 | Forum : Mesojede rastline

Vzkalitev semen cold hardy palms

Imam semena

* Trachycarpus martianus "Nepal"
* Trachycarpus martinaus ( khasia hill )
* Trachycarpus latisectus
* Trachycarpus manipur
* Trachycarpus takil
* Trachycarpus fortunei

zanima me če veste kakšna temperatura ,vlažnost ,substrat je potreben za hitro vzkalitev semen, znano mi je da kalijo dolgo časa.
Preberi več : Vzkalitev semen cold hardy palms | Ogledi : 2622 | Odgovori : 1 | Forum : Palme

gloksinija

ojla!
kupila sem odcvetelo gloksinijo.mislim da po cvetenju ne propade zato sem jo vzela, ker mi je všeč in jo mislim negovati dokler ne zacveti,pač ko bo,mi ma svetovne cvetove.
nekaj sem iskala po internetu,pa nisem kaj našla o vzgoji,sam to da bi naj bla gomoljnica?!
prosim ce ve kdo kako se vzgaja bi prosila za pomoč!

hvala!
:)
Preberi več : gloksinija | Ogledi : 3173 | Odgovori : 2 | Forum : Cvetoče sobne rastline

Srečno 2006

(Upam, da še ni prekmalu)

Srečno novo leto 2006 vsem forumovcev RASTLINE.COM :wink:

SlikaSREČNO 2006Slika

Slika
Preberi več : Srečno 2006 | Ogledi : 1609 | Odgovori : 1 | Forum : Pomenki

Bele pikice na koreninah

Pozdravljeni,

po pregledu foruma nisem zasledila rešitve za mojo phal., na eni strani lončka sem na substratu, prav tako na koreninah opazila bele pikice. orhidejo imam ze eno leto in lepo skrbim zanjo, zdaj mi je začela tudi ponovno cveteti.
Prosim pomagajte mi, kajti orhideja je res lepa in zelo velika, in mi je hudo zanjo.

lp
Preberi več : Bele pikice na koreninah | Ogledi : 2529 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

Orhideje

Lep pozdrav

Orhideje obožujem ravno zaradinjihove čiste elegance. A kaj ko njihove korenine sodelujejo pri fotosintezi in je fajn če so v plastičnih prozornih lončkih. A to še ni najhuje:) Ker potrebujejo veliko vlage stojijo nad plastičnim koritcem z vodo. In zadeva nikakor ni lepa. A ima kdo kašno očem bolj prijazno rešitev? Sama jo še nisem zasledila nikjer? A tudi v pisarnah jih imajo ljudje kar nad plastičnimi koritci? ...
Preberi več : Orhideje | Ogledi : 2876 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje

Limone

Pozdravljeni
Zanima me kaj naj naredim z limonami, ker so mi začeli odpadati listi. Imam jih že 4 leto, vzgojila sem jih iz koščic in do zdaj sem jih imela čez poletje vzunaj jeseni pa jih dam noter. Letos sem jih tudi presajala, zato me tudi zanima zakaj še niso rodile in če sploh bodo.

Hvala za odgovor
Preberi več : Limone | Ogledi : 2828 | Odgovori : 1 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50427 prispevkov • Skupaj tem 6733 • Skupaj uporabnikov 8926