Danes je 18 nov 2017, 15:39

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

IME rože na sliki-ali morda kdo pozna?

Danes sm v cvetličarni kupila tole rožo,vendar sem pozabila vprašati za njeno ime.Prodajalka mi je samo rekla naj je ne nastavljam na svetlobo,ker ima raje zasenčen del sobe.Ali mi lahko morda kdo pove,kako se ta roža imenuje:
Preberi več : IME rože na sliki-ali morda kdo pozna? | Ogledi : 3143 | Odgovori : 2 | Forum : Zelene sobne rastline

bele žametnice

Dragi vsi,

ali kdo mogoče ve, kje bi dobila seme žametnic in sicer nizkih velikocvetnih ampak belih? Nizkih velikocvetnih namreč ni v prosti prodaji. Običajne rumene in oranžne imam (ima jih Semenarna Ljubljana), sem pa že leta nazaj nekje v mešani zasaditvi videla bele. Sedaj pa nikjer nič ne vedo o tem.
Preberi več : bele žametnice | Ogledi : 3014 | Odgovori : 3 | Forum : Enoletnice

ZAMIA

Pozdravljeni forumci!

Imam že leto dni staro zamio,ki mi je do nedavnega lepo uspevala.Sedaj pa mi rumenijo listi,čeprav je ne zalivam preveč,saj je zemlja čisto izsušena.Imam jo na zasenčenem prostoru dnevne sobe,vendar kot so mi povedali to ne bi smel biti problem,saj naj mi zamia bila prav zaradi svoje nezahtevnosti priporočljiva za bolj temne prostore.

Kaj je potem narobe z mojo rastlinico?Ker vem,da ste nekateri dobro podkovani na tem področju bi vam bila hvaležna za ...
Preberi več : ZAMIA | Ogledi : 33448 | Odgovori : 37 | Forum : Zelene sobne rastline

Razstava - Baumax

od 14.02.2006 ....

Upam, da kakšno za valentinovo dobimo :lol: :lol:
Preberi več : Razstava - Baumax | Ogledi : 2448 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

Fikus Benjamin

Pozdravljeni!
Veliko je že napisanega o benjaminu, ampak tega še nisem nikjer zasledila. Mojega benjamina sem selilia iz ene pisarne v drugo - sadaj ima mogoče malenkost manj svetlobe, temperatura in vlaga je približno enaka in presadila sem ga v večji lonček.
Sedaj opažam, da so se mu začeli zvijati listi - iz zunanje strani proti sredini lista.
Kaj je narobe? Drugih sprememb nisem opazila, samo listi me skrbijo.

Hvaležna bom za vsako pomoč, ker ...
Preberi več : Fikus Benjamin | Ogledi : 18226 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline

odpadli vsi listi

zanima me zakaj so draceni v roku petih dni odpadli čisto vsi lepi zeleno rdeči listi?? zdi se mi da sem rožo preveč zalivala, je lahko to razlog? kupila bom novo pa ne bi želela de se to ponovno zgodi? lp
Preberi več : odpadli vsi listi | Ogledi : 2311 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline

trn

Spet jaz z novim vprašanjem...

Zanima me kaj pomeni to, da je kaktusu iz čistega mira odpadel en veliki trn? Drugače je z njim vse ok.
Preberi več : trn | Ogledi : 1442 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente

kaj pa pesek?

Lep pozdrav!

Zanima me, če kaj uporabljate pri dekoraciji tisti parvni pesek, ki se posuje po zemlji?

Ali kaj škoduje kaktusom?
Preberi več : kaj pa pesek? | Ogledi : 5630 | Odgovori : 12 | Forum : Kaktusi in sukulente

bor-bonsai?

Lep pozdrav! Pri vzgoji bonsaiov sem še začetnik, zanima me pa, če je bor primeren. Posadil sem semena in na moje veliko začudenje je v 3 tednih zrasel že ze 5-7 cm! Sedaj sem dobil še idejo, da ga preoblikujem v bonsai :lol: Mislite da bo šlo? Hvala in LP
Preberi več : bor-bonsai? | Ogledi : 7941 | Odgovori : 5 | Forum : Bonsaji - notranji

Oboleli kaktusi

pred časom sem v dar dobila dva kaktusa( od ene osebe, kupljena v isti cvetličarni). Eden je bil že na začetku mal bolj bogi, zelo dobro se mu na steblu pozna, da je imel obdobje, ko je bil bolan in je slabo rastel. Drugi je bil čisto lep. Po 14 dnevih opazim na obeh kaktusih pikice, ki so kot plesen. In teh je veliko. Moram rečt, da kaj takega na kaktusih še nisem doživela, pa ...
Preberi več : Oboleli kaktusi | Ogledi : 2515 | Odgovori : 6 | Forum : Kaktusi in sukulente

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50655 prispevkov • Skupaj tem 6962 • Skupaj uporabnikov 9360