Danes je 01 maj 2016, 04:14

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Majcene pošasti

Kar nekaj časa že spremljam forum, razen tem o boleznih rastlin, ker sem (kako naivno) mislila, da je mojih 7 čudovitih orhidej (3 cvetijo, ostale nastavljajo popke), zdravih. Pa me nekaj preblisne, vzamem zobotrebec in začnem praskati po zemlji in tako narahlo raziskujem. Pa odkrijem pri vseh orhidejah (še ta zadnji, katero sem kupila na prodajni razstavi Kalie) pod lubjem majčkene sivorjave živalice; pri vsaki eno ali dve (pri približno 5-10 minutnem buljenju v en ...
Preberi več : Majcene pošasti | Ogledi : 2083 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

katere rastline

Ker prvo leto urejam balkon s cvetjem, bi lepo prosila za nasvet. Katere rastline so še primerne za balkone, poleg pelargonij?

Vnaprej hvala za nasvete.
Preberi več : katere rastline | Ogledi : 4239 | Odgovori : 4 | Forum : Zunanji prostori

Ali morajo listi počrneti?

Listi moje dioneje niso počrneli, čeprav jo imam na hodniku kjer je 10°C, včasih malo manj, včasih malo več. Ali naj jih kljub temu porežem?
Preberi več : Ali morajo listi počrneti? | Ogledi : 3402 | Odgovori : 10 | Forum : Mesojede rastline

Echinocactus grusonii

Lep pozdrav !

V dar sem dobila grusončka, a še ni konec zime, ko je začel nekaj rjavet. Ali je to zaradi mraza (balkon +8 oC) ali je to kaka bolezen? Prilagam slikico.

Pinky-ca
Preberi več : Echinocactus grusonii | Ogledi : 1991 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente

Kakšno zemljo!

Opazila sem, da se zemlja zygopetalumov in cambrije razlikuje od zemlje v katerih rastejo phali! Predvsem se mi zdi bolj fina oz. bolj drobna. Ali moram kupiti kakšno posebno zemljo, če mislim katero od teh orhidej presaditi?
Preberi več : Kakšno zemljo! | Ogledi : 2535 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje

FIRE GLOW

Pozdrav!

Imam japonski javor Fire Glow starega 3 leta. Rada bi porezala zgornje "špice", da bi mu oblikovala krošnjo. Kdaj spomladi lahko to naredim, da ne bo prej pognal liste in koliko lahko porežem. Javorček prezimuje na zastekljenem balkonu pri +8 oC.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

Pinky-ca
Preberi več : FIRE GLOW | Ogledi : 3067 | Odgovori : 7 | Forum : Drevesa - okrasna

Katera orhideja bi bila to?

zivjo

tole lepotico sem kupila, pa je bila brez listka, ki bi mi povedal kaj za ene vrste je tole.
A jo kdo prepozna?

Tanja
Preberi več : Katera orhideja bi bila to? | Ogledi : 2340 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

cvetenje limone

Letos sem si kupil v baumaxu 1 limono in eno pomarančo (za 700 sit), ta mesec mi je začela cvetet probal sem oprašit in še čakam na rezultate. Zanima pa me ali je možno da mi čez leto ponovno zacveti (pomlad-poletje) :?: Zalivam jo na vsake 3 dni imam jo v sobi pri 18°C gnojim pa jo vsake 14 dni z tekočim gnojilom sedaj pa sem dodal ...
Preberi več : cvetenje limone | Ogledi : 3389 | Odgovori : 1 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Mesojeda rastlina za začetnika!

Katero mesojedo rastlino pripočate začetniku?

To vprašanje se večkrat zasledi na tem delu foruma!Ker sem tudi sam ljubitelj mesojedih rastlin (kasneje poimenovane mesojedke), sem se nekoč srečal s prvo mesojedko!Preden sem se odločil za nakup, se nisem preveč pozanimal, vendar je vseeno preživela!Jaz sem začel s Sarracenia Purpuea, katera je po mojem mnenju kar težka za gojit,vendar o tem več kasneje!

No sedaj pa k bistvu!Mislim, da je za začetnike primerna mesojedka, katera ne rabi ...
Preberi več : Mesojeda rastlina za začetnika! | Ogledi : 34078 | Odgovori : 27 | Forum : Mesojede rastline

Cambria

Kupila sem odcvetelo cambrio. Ker pa ne najdem nekih konkretnih navodil za vzgojo me zanima, če ima kdo izkušnje. Seveda vsak nasvet bo dober.

Hvala!
Preberi več : Cambria | Ogledi : 2318 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50579 prispevkov • Skupaj tem 6891 • Skupaj uporabnikov 9195