Danes je 18 dec 2014, 07:52

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Voščilo

Vsem obiskovalcem foruma želim vesele božične in novoletne praznike, v letu 2006 čisto zelene prste, njihovim rastlinicam pa dobro počutje, veselo rast ter cvetenje :D :D :D.

Muha
.
Preberi več : Voščilo | Ogledi : 3378 | Odgovori : 9 | Forum : Pomenki

Zamia

Zanima me zakaj ima črne lise po steblih? Zakaj izpade celo steblo? :?:
Preberi več : Zamia | Ogledi : 2945 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin

Sama ljuba nestrpnost

Pri meni pa vlada tako orhidejno mrtvilo! Vsa zelenjava skupaj ima samo še dva majhna bedna cvetka, vse se šele nekaj lišpa in pripravlja! No ja, saj tudi jaz ne maram zime, ampak cvetice brez cvetja so pa tud en dolgcajt! Kaj pa vaše orhideje menijo o zimi, a vam kaj cveti?
Lp, Breda
Preberi več : Sama ljuba nestrpnost | Ogledi : 2384 | Odgovori : 8 | Forum : Orhideje

Gostje

Lep pozdrav :!:

Nekaj me moti na tem forumu in to je, da gostje ne morejo objavljati sporočil... Se je že pisalo v neki temi, zakaj je toliko uporabnikov, ki imajo po en ali celo noben post :? Predvidevam, da zaradi tega. Vem, da znajo biti nekateri gosti zelo nevljudnji, kar opažam to tudi na drugih forumih. Ampak to ...
Preberi več : Gostje | Ogledi : 4595 | Odgovori : 1 | Forum : Predlogi za forume

skupno naročanje

zanima me ali je kdo za skupno naročanje semen rastlin preko interneta (mene zanimajo predvsem tropske rastline) in si nato delimo stroške in lahko tudi semena

če je kakšen interesen naj napiše predlog spletne strani :D

1 predlog: http://www.fesaja-versand.de/

(prav pa mi bi prišel tudi kakšen nasvet glede nakupovanja preko interneta : plačilo varnost ...
Preberi več : skupno naročanje | Ogledi : 8121 | Odgovori : 18 | Forum : Pomenki

kalitev ličijev

sem nov.prosim ali mi lahko poveste kako se kalijo semena ličijev.trenitno jih imam na mokri vati in na 24 stopinjah.pa kako dolgo se kalijo.imam približno 10 semen v vati.kakšna je kaljivost?
Preberi več : kalitev ličijev | Ogledi : 4032 | Odgovori : 8 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

rumene orhideje

Včeraj sem kupila dve orhidejci v akciji 500 sit v Merkurju BTC.
ena je rumena druga pa rumena z vijolčno vsebino.
Cena je več kot ugodna in imajo jih še nekaj.
Moram pa reči, da niti ne izgledajo tako slabo, kar je problem so
cvetovi uveli .

LP
Romana
Preberi več : rumene orhideje | Ogledi : 2082 | Odgovori : 4 | Forum : Orhideje

Clerodendrum ugandense

Hojla!

Ima kdo slučajno ta grm? Videla sem ga poleti v mozirskem gaju, ampak ne vem kje bi se ga dalo dobit, razen iz tujine.

Slika

http://www.flora-toskana.de/Pflanzensortiment/clerodendrum_ugandense.htm
Preberi več : Clerodendrum ugandense | Ogledi : 1653 | Odgovori : 0 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Semena iz Zadra

Pozdravljeni!

Jaz sem pa nedavno bil v Zadru. S seboj sem prinesel semena palme, ki so se nahajale na odprtem. Semena so še zelena. Kaj moram narediti, da bom lahko iz teh semen vzgojil palmo? A jih moram posušit? A jih moram dat ven iz ovoja? Kdaj se sadijo? Koliko časa kalijo? Ne vem kako se reče tej vrsti palm, vendar po Dalmaciji jih je veliko. Vse potrebne informacije.

Hvala!
Preberi več : Semena iz Zadra | Ogledi : 5466 | Odgovori : 9 | Forum : Palme

drevo življenja

sem še eden, ki nima pojma o rastlinah in bi to rad spremenil. Imam -menda zeleno sobno rastlino po imenu drevo življenja. rad bi zvedel čimveč uporabnih podatkov o njej. hvala za pomoč
Preberi več : drevo življenja | Ogledi : 2923 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50462 prispevkov • Skupaj tem 6741 • Skupaj uporabnikov 8967