Danes je 30 mar 2015, 11:18

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

aloe vera-priprava

zanima me kako se pripravi rastlino aloe vera za uporabo v zdravilne namene (ali se jo stisne, skuha....:))
hvala za odgovor lep pozdrav, tanja
Preberi več : aloe vera-priprava | Ogledi : 7312 | Odgovori : 3 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Bolezen bambusa

Živjo!

Imam majhen bambus, sem kupila mladega, ko je bil velik manj kot 10 cm. Sedaj ga imam že dobro leto v sobi, vedno v vodi. Vse je bilo v redu, naenkrat pa je postal čisto rumen, razen gornji del je še zelen. Kot da gnije. Zrastel je pa v tem času za kakih 15 cm. Je preveč vlage v sobi ali kaj bi lahko bil razlog?

Hvala za odgovor,

lep pozdrav.
Preberi več : Bolezen bambusa | Ogledi : 1664 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice

Je kdo doma na kmetiji?

Lep pozdrav vsem,
Imam malo nenavadno prošnjo. Sem študentka agronomije na BF v Ljubljani. Kot del študijskih obveznosti pri predmetu Ruralna sociologija moramo študentje opravit anketo z šestimi osebami, ki živijo na kmetiji. Gre za raziskavo Zaznave in izkustva slovenskih kmetov po vstopu Slovenije v EU (2005).
Ker mi zmankuje časa, in so pred vrati prazniki, ne želim hodit po hišah in ljudem težit z anketami. Zato sem se domislila elektronske poti. Vprašanj ni veliko, ...
Preberi več : Je kdo doma na kmetiji? | Ogledi : 1874 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava

kamelija

imam kamelijo, ko bi po dveh letih prvič cvetela. Čez poletje mi je lepo rastla, dobila je kar nekaj novih listov, ko pa je bila notri je dobila popke. toda še preden je cvet odprla so začeli odpadati popki in tudi listje. Zalivam jo samo z deževnico po potrebi, zakaj je kar naenkrat priušlo do takšne spremembe, čeprav je bila že nekaj časa v drugem prostoru.-
Preberi več : kamelija | Ogledi : 2210 | Odgovori : 0 | Forum : Trajnice

orhideje in fikus

Sem ljubiteljica orhidej,vendar brez strokovnega znanja, zato prosim za pomoč. Tri različne orhideje sem pripela na fikus (benjamin).Zanima me, če je ta kombinacija rastlin pametna (pršenje potrebujeta obe).
Preberi več : orhideje in fikus | Ogledi : 1366 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje

Popotnica za novo leto!

Popotnico si lahko ogledate <a href='http://www.rastline.com/voscilnica2006.html'>tukaj</a>.

rastline.com
Preberi več : Popotnica za novo leto! | Ogledi : 5493 | Odgovori : 0 | Forum : Arhiv novic

Prvič z bonsajem!

Mene zanima kako kje in gdaj se lahko obrezujee bonsaj? pa ali je res da ga je treba vsake tolko namočit v vodo?

Najlepša hvala pa lep pozdrav
Preberi več : Prvič z bonsajem! | Ogledi : 1584 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji

Limona

Za rojstni dan sem dobila približno meter velik limonovec. Po tednu dni mu je odpadlo ze 6 listov. Koliko ga zalivam, saj je v stanovanju na cca. 21 stopinjah? Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Preberi več : Limona | Ogledi : 12178 | Odgovori : 19 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Voščilo

Vsem obiskovalcem foruma želim vesele božične in novoletne praznike, v letu 2006 čisto zelene prste, njihovim rastlinicam pa dobro počutje, veselo rast ter cvetenje :D :D :D.

Muha
.
Preberi več : Voščilo | Ogledi : 3416 | Odgovori : 9 | Forum : Pomenki

Zamia

Zanima me zakaj ima črne lise po steblih? Zakaj izpade celo steblo? :?:
Preberi več : Zamia | Ogledi : 2970 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50486 prispevkov • Skupaj tem 6749 • Skupaj uporabnikov 9023