Danes je 24 mar 2017, 15:58

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

kaj pa pesek?

Lep pozdrav!

Zanima me, če kaj uporabljate pri dekoraciji tisti parvni pesek, ki se posuje po zemlji?

Ali kaj škoduje kaktusom?
Preberi več : kaj pa pesek? | Ogledi : 5502 | Odgovori : 12 | Forum : Kaktusi in sukulente

bor-bonsai?

Lep pozdrav! Pri vzgoji bonsaiov sem še začetnik, zanima me pa, če je bor primeren. Posadil sem semena in na moje veliko začudenje je v 3 tednih zrasel že ze 5-7 cm! Sedaj sem dobil še idejo, da ga preoblikujem v bonsai :lol: Mislite da bo šlo? Hvala in LP
Preberi več : bor-bonsai? | Ogledi : 7132 | Odgovori : 5 | Forum : Bonsaji - notranji

Oboleli kaktusi

pred časom sem v dar dobila dva kaktusa( od ene osebe, kupljena v isti cvetličarni). Eden je bil že na začetku mal bolj bogi, zelo dobro se mu na steblu pozna, da je imel obdobje, ko je bil bolan in je slabo rastel. Drugi je bil čisto lep. Po 14 dnevih opazim na obeh kaktusih pikice, ki so kot plesen. In teh je veliko. Moram rečt, da kaj takega na kaktusih še nisem doživela, pa ...
Preberi več : Oboleli kaktusi | Ogledi : 2400 | Odgovori : 6 | Forum : Kaktusi in sukulente

poznate to rastlinico?

poznate to rastlinico?
Preberi več : poznate to rastlinico? | Ogledi : 1501 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline

Roženkravt

Tamara, najlepša hvala za prijazno obvestilo, sem že našla željene slike.
Preberi več : Roženkravt | Ogledi : 1712 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice

Menjava podtaknjencev 2006

Živjo!

V tej temi bi se lahko kaj pomenili o podtaknjencih... Verjetno bo kdo imel kakšnega odveč, nekateri bi jih bili pa res zelo veseli (kot recimo jst :D ).

Lp

Maja :wink:
Preberi več : Menjava podtaknjencev 2006 | Ogledi : 4963 | Odgovori : 15 | Forum : Kaktusi in sukulente

Cambria

Živjo!

Pred štirimi dnevi sem kupila v Kaliji Cambrio. Listi so ji začeli po robovih rjaveti, okoli rjavega pa je rumen rob. Rosila sem jo vsak dan zjutraj, zalila pa je še nisem, saj naj bi bila zalita pred petimi dnevi. V substratu sem opazila 3 žive polže. Ali so orhideji škodljivi? Prosim pomagajte z nasveti, ker res ne bi rada zgubila te lepe rožice. Hvala vsem za pomoč in vse dobro!
Preberi več : Cambria | Ogledi : 3119 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje

haworthia maughanii-po cvetenju

hojla
imam haworthijo ki je po enem letu končno cvetela. toliko časa ja trajalo da naredila skoraj 20 cm dolg poganjek s popki.zdaj pa je očitno začela odmirati saj izgleda kot da bi se poganjki izsuševali. kaj storiti? :?
Preberi več : haworthia maughanii-po cvetenju | Ogledi : 2082 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente

pomagajte!

Septembra lani sem dobila Phalaenopsis, ki je prva in edina orhideja, ki jo imam. Vse je bilo ok z njo, do pred tednom dni, ko so se cvetovi povesili in so se stebla začela sušiti. po mojem mnenju je bila v prehladnem prostoru oz. na prepihu (nisem prepričana). Listi so na robovih porumeneli in se zmehčali.

Sedaj sem jo prestavila, da ni na prepihu. Zanima me, kako lahko še ukrepam, da si moja orhideja opomore. ...
Preberi več : pomagajte! | Ogledi : 1427 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje

Roženkravt

Prosim obiskovalce teh strani, da mi pomgajo poiskati sliko rože roženkravt.
Preberi več : Roženkravt | Ogledi : 2817 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice

Prijava  •  Registriraj se!

Statistika

Skupaj 50632 prispevkov • Skupaj tem 6937 • Skupaj uporabnikov 9293