Danes je 28 mar 2024, 13:20

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Zygopetalum?

Pozdravljeni!
V merkurju sem kupila tole orhidejo.Mi lahko prosim kdo pove kaj več o njej.
Imam jo skupaj z ostalimi na okenski polici.
Pozdravček
Preberi več : Zygopetalum? | Ogledi : 2533 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


deževnica : destilirana voda

Jaz imam svoje na vzhodni okenski polici. Na radiatorju, ki ni prižgan, imam ves čas mokro brisačo in rosim ene 4x na dan (kadar grem mimo pa se spomnim). Rosit in zalivat je treba z destilirano vodo. Pa pazi, da ne bo preveč mokro, voda namreč ne sme steči v rozeto listov!!!

Zalivam oz. utapljam jih enkrat na teden (za nekaj minut jih potunkam v vodo), v destilirano vodo pa dam malo zelo razredčenega gnojila ...
Preberi več : deževnica : destilirana voda | Ogledi : 5119 | Odgovori : 12 | Forum : Orhideje


Dobil Kaktus in ne poznam imena

Lep pozdrav, sem nov na forumu, zato bi prvo vse lepo pozdravil!

No v glavnem dobil sem kaktus, in ne poznam imena prilagam pa slike

Slika

Slika

če se ne vidi slik dam še link:

http://www.moj-album.com/uredi/jani86/2438335/?os=2438360
http://www.moj-album.com/uredi/jani86/2438335/?os=2438357

Hvala že v naprej
Preberi več : Dobil Kaktus in ne poznam imena | Ogledi : 4819 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente


še eno vprašanje mam

moj bonsai na sliki. prosim da mi poveste čim več o njegovem negovanju, zalivanju!!!!!
Preberi več : še eno vprašanje mam | Ogledi : 2776 | Odgovori : 2 | Forum : Bonsaji - notranji


prosim pomagajte nojno!!!

imam bonsai liguster. potreboval bi nasvet za zalivanje ter kako ga negovati. ali potrebuje veliko svetlobe. pa še tako naprej!! prosim da mi poveste čim več o tej vrsti bonsajev. je zelo ljubek :P :P :P :P
Preberi več : prosim pomagajte nojno!!! | Ogledi : 3407 | Odgovori : 2 | Forum : Bonsaji - notranji


Izmenjave semen etc

Morda bi se lahko uvedla možnost,da bi uporabniki izmenjevali semena in podobno in bi "ponujam/iščem" seznami bili dosegljivi že preko profila posameznega uporabnika(če bi se ta kaj odločil ponuditi/iskati).

Potem bi se pa pač lahko zmenili vse po zsjih..

(to idejo sem sicer dobila na raznih tujih straneh..)
Preberi več : Izmenjave semen etc | Ogledi : 64747 | Odgovori : 73 | Forum : Predlogi za forume


orhideja.com

mene pa zanima če je že kdo kupoval orhideje s te spletne strani?
Preberi več : orhideja.com | Ogledi : 4042 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


Katera je ta orhideja

Katera je ta orhideja in kako se jo neguje?
Preberi več : Katera je ta orhideja | Ogledi : 4258 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje


POMOČ PRI PRIPENJANJU SLIKE

Prosim povejte mi, kako za :twisted: se pripne slika? tolikokrat sem že poskušala,a mi ne rata.

PROSIM
Preberi več : POMOČ PRI PRIPENJANJU SLIKE | Ogledi : 7078 | Odgovori : 12 | Forum : Pomenki


kava

živ
tole rastlino ne wem kam dat pa sm jo dal kr sm.
torej mama je nekje dobila seme kave in zadevo posadila imela jo je na okenski polici in zadeva je kar rasla sedaj je velika 20 cm ima par listov.... torej kako naj za njo skrbim da se mi ne bo posušila??
že v naprej hvala za odgovore!

heki
Preberi več : kava | Ogledi : 3030 | Odgovori : 2 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610