Danes je 28 mar 2024, 23:19

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

KALANHOJA

Pozdravljeni,

Ali ima kdo izkušnje z razmnoževanjem kalanhoj? Imam eno kupljeno, ki je odcvetela, nato je samo še 'divjala' v višino. Tri vrhove sem morala odlomiti in jih imam v vazi, kjer so že pognale drobne koreninice. Kdaj je pravi čas, v kakšno zemljo, ali je sploh šansa, da se bodo 'poganjki' razrasli in cveteli, ne samo naprej divjali ali vegetirali?
Hvala za nasvet!
Preberi več : KALANHOJA | Ogledi : 4706 | Odgovori : 1 | Forum : Cvetoče sobne rastline


VOLUHARJI

Pozdravljeni

Lansko leto so mi krasen pridelek bio krompirja prepolovili voluharji. Zanima me ča kdo pozna kakšno učinkovito okolju in voluharjem prijazno metodo, da se jih odstrani iz njive.

Hvala in lp
Preberi več : VOLUHARJI | Ogledi : 49954 | Odgovori : 40 | Forum : Zelenjava


Tillandsia cyanea

Pred dnevi sem v cvetličarni kupil Tillandsio cyaneo. Ker sem popoln začetnik, me zanima, kako je potrebno rastlino oskrbovati, da bo čimbolje uspevala. Prebiral sem tudi navodila na teh spletnih straneh in v nekaj stavkih bom skušal strniti svoja spoznanja, naj me nekdo popravi, če ga polomim. Tilancijo, moja je v lončku, je potrebno zalivati in tudi pršiti, zanima me, kako pogosto se jo zaliva, prši se jo menda na 3 do 4 dni in ...
Preberi več : Tillandsia cyanea | Ogledi : 16819 | Odgovori : 3 | Forum : Tilancije


Germicidna UV luč za sterilizacijo substrata

Zdravo!
Pomoje naslov vse pove :) Bi lahko za sterilizacijo substrata npr. rži uporabili germicidno uv luč, ki oddaja UVc svetlobo, ki naj bi bojda sterelizirala prostor in povzročila, da se spore gliv in bakterij ne morejo razmnoževati. Bi lahko substrat in posodico v katero bi dal substrat dal v neprodušno zaprt laminarij z UV lučjo, prižgal luč da se vse steriliza.
Bi lahko to metodo uporabili, ...
Preberi več : Germicidna UV luč za sterilizacijo substrata | Ogledi : 12389 | Odgovori : 1 | Forum : Gojenje gob


Mala guzmanija

mene pa zanima malo nasvetov kako naj negujem to rožico.

lp
Preberi več : Mala guzmanija | Ogledi : 12660 | Odgovori : 1 | Forum : Bromelije


Dracena mi propada!!

Ne vem, kaj je narobe z mojo draceno, ki je do sedaj kaki dve leti povsem lepo uspevala, zdaj zadnji mesec pa kar odpadajo listi (pred tem se posušijo oz. porjavijo) - vode ima dovolj, zalivam jo okrog enkrat tedensko, škropim je po listih ne, ker ne vem, če lahko ali ne, svetlobe pa sicer res nima pretirano, ker je na severni strani, a če je do sedaj tako lepo uspevala, mislim, da to ne ...
Preberi več : Dracena mi propada!! | Ogledi : 5104 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline


Bonsai loofhout

Pozdravljeni,

potreboval bi čimveč informacij o bonsaju vrste LOOFHOUT-katera vrsta je to v našem jeziku?

-zalivanje?
-rezanje?
-gnojenje?
-presajanje?
-škropljenje?

slika mojega drevesca

Slika


Hvala!
Preberi več : Bonsai loofhout | Ogledi : 8527 | Odgovori : 9 | Forum : Bonsaji - notranji


cambrio neki napada?

Zivjo vsem, tuki novinka!
imam čudovito cambrio, kupljeno pred cca. 1 mesecem - upam da ni samo zato še vedno tko lepa...samo...NEKAJ JO JE ZAČELO NAPADATI. Pošiljam slikce - rjave lise, ki sta zaenkrat samo 2 in pa pikice po listih. A je za to krivo premočno sonce? A jaz kaj narobe delam? Kaj ji ne odgovarja in kaj jo je pravzaprav napadlo? Mi kdo zna pomagati?
Imam jo na JV okenski polici (sonce ima ...
Preberi več : cambrio neki napada? | Ogledi : 3154 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje


kaj delam narobe z mojimi phali....

pozdravljeni!
S phali sm se okužila ko so meli v merkurju akcijo... seveda je bil phal bolan en list se je poplnoma prebarval v rumeno rdečkaste barve... po nasvetu cvetličarke sem ga odrezala...sedaj ima ed kr lep list,in dva bl boga... vglavnem en popek se mi je obarval rumeno oranžno in je odpadel prav tako mislim da sta dva cvetova zacvetela in odcvetela ostalih pet popkov je zweacvetelo in sedaj cvetijo že dobrih 14 dni-mislim... ...
Preberi več : kaj delam narobe z mojimi phali.... | Ogledi : 4076 | Odgovori : 6 | Forum : Orhideje


KAKŠNA JE TA ORHIDEJA?

helo!
V merkurju sem kupila tudi to orhidejo, ki ni imela imena. Kaj je in kako se neguje? Ne vem zakaj nimajo napisanih zraven imen.
Lep dan še naprej
Preberi več : KAKŠNA JE TA ORHIDEJA? | Ogledi : 2911 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610