Danes je 28 mar 2024, 12:16

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Lupinus

vsako leto posejem lupinus,ampak ko so visoki kakih 10cm,se kar posušijo..najprej zastanejo v rasti..potem pa je kmalu konec. Kako se jih sploh goji? :(
Preberi več : Lupinus | Ogledi : 11189 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


Kaj ste že posejali?

Kaj ste letos že posejali? (zaželene tudi slikice,če jih imate ;) )

Jaz:

-paprika šorokšar(vzkalila 1) in še ena paradižnikaste oblike..top boy ali nekaj takega.. (še nič skalilo :-( )
-čili de arbol (vzkalila šele 2.. )
-jajčevci (dobro kalili)
-Lupinusi-ene 4 so zunaj
-zelene-niso kalile,bom sejala še enkrat
-orlice
Preberi več : Kaj ste že posejali? | Ogledi : 22301 | Odgovori : 45 | Forum : Zelenjava


Koliko ste stari?

Zanima me,koliko so povprečno stari "rastlinoljubi" na tem forumu ;)

Jaz 24.
Preberi več : Koliko ste stari? | Ogledi : 99024 | Odgovori : 176 | Forum : Pomenki


KAKTUS??

POZDRAVLJENI!

ZANIMA ME KAKO JE IME MOJEMU KAKTUSU,IN PA ALI GA JE PTREBNO PRESADITI.STAR JE DVE LETI IN PO VIDEZU MU NIC NE MANJKA..
HVALA.
Preberi več : KAKTUS?? | Ogledi : 3136 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Citrus

Doma imam staro limono približno 5 let.
Ko pride čas cvetenja, mi limona odvrže skoraj vse liste, nato limona zacveti v polnem stanju. Tudi kakšen plod naredi, toda ta plod ni večji od oreha in odpade. Zelo rada bi ohranila to limono, in kupila kakšno novo, toda nimam dobrih izkušenj, saj mi noče obroditi. :(
To limono gnojim s specialnim gnojilom za citruse (AGROLIT). Presadim jo vsako ...
Preberi več : Citrus | Ogledi : 8583 | Odgovori : 9 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


Razmnoževanje

Ligustrum oval. Aureum, Acer palmatum, Ulmus carp. Wredei
Na kakšen način in kdaj?
Preberi več : Razmnoževanje | Ogledi : 6236 | Odgovori : 2 | Forum : Grmovnice


Kirschlorber - prunus lauroceasus

Kako namnožiti to grmovnico?Preko poganjkov ali kako?V kakšno zemljo jih vsadim in kdaj je najbolj primeren čas?
Preberi več : Kirschlorber - prunus lauroceasus | Ogledi : 2191 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice


Cornus Alba

Zanima me kako razmnožiti grmovnico Cornus ALBA - Hartriegel?
Preberi več : Cornus Alba | Ogledi : 2672 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice


Nekaj mojih lepotičk

Pri nas vse cveti!
Preberi več : Nekaj mojih lepotičk | Ogledi : 3743 | Odgovori : 8 | Forum : Orhideje


KRASULA

Pozdravljeni,
Dobila sem opešano krasulo (majhno, a staro rastlino - povešeno, z olesenelim deblom). Zdi se mi je škoda, pa bi odlomila veje in jih presadila, če se da 'pridelati' zdrave nove rastline. Ali ima kdo izkušnje s tem (kdaj, v kakšno zemljo, koliko zalivati, kako je s svetlobo)?
Hvala za nasvet!
Preberi več : KRASULA | Ogledi : 11678 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610