Danes je 29 mar 2024, 03:44

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

P: Več vrst kaktusov

Sem ljubitelj in zbiratelj kaktusov že od otroških let in na voljo imam okrog 40 različnih vrst kaktusov. Ker so nekateri stari že kar nekaj let in tudi zelo veliki vzamejo veliko prostora bi jih rad prodal. Če koga zanima nakup lahko pošljem slike na ZS. Cene po dogovoru.
Preberi več : P: Več vrst kaktusov | Ogledi : 8354 | Odgovori : 0 | Forum : Prodam


Zelene rastline pozimi

Zelene rastline pozimi
V dnevnem časopisju sem zasledil polno dognanj raznih strokovnjakov, kako z lončnicami pozimi. Vsi pa bistveno zamolčijo sledeča dejstva:
V zimskem času v večini stanovanjskih prostorov niso doseženi optimalni pogoji za zimsko rast.
Premalo je naravne svetlobe in toplote, da bi se uspešno izvajal proces fotosinteze, ki s svojimi asimilacijskimi barvili in sončno svetlobo proizvaja hranila, sprejema iz zraka ogljikov dioksid in ga pretvarja v kisik. Upočasnjen proces se lahko odvija samo ...
Preberi več : Zelene rastline pozimi | Ogledi : 3697 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


kako uničiti Paulonijo

Ojla,


pred približno 5 leti sem na dvorišče posadil 3 paulonije, cca 6 metrov od hiše. Uspevajo dobro, še celo predobro. Pred dnevi sem namreč ugotovil, da so korenine že prišle pod temelj hiše (v kotlovnici imam jašek z ventili za vodo in tam so se pojavile korenine).

Z ženo sma se odločila, da grejo pavle ven. Zaenkrat smo mislili, da bi podrl ter z bagrom odkopal kak kubik ali dva, da bi potegnil ven ...
Preberi več : kako uničiti Paulonijo | Ogledi : 4611 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - okrasna


Vrba - veje

Pozdravljeni

Prosil bi če ima kdo odveč nekaj vej vrbe:

- skodrane (skuštrane),
-vrbe za peltenje košare
-žalujke
...

da jih podtaknem.

Celje, Žalec okolica

Hvala

Lep pozdrav
Preberi več : Vrba - veje | Ogledi : 9415 | Odgovori : 0 | Forum : Kupim


Vrba - veje

Pozdravljeni

Prosil bi če ima kdo odveč nekaj vej vrbe:

- skodrane (skuštrane),
-vrbe za peltenje košare
-žalujke
...

da jih podtaknem.

Celje, Žalec okolica

Hvala

Lep pozdrav
Preberi več : Vrba - veje | Ogledi : 2563 | Odgovori : 1 | Forum : Zamenjam


Karantena

Za vse rastline, ki jih kupujete po raznih trgovskih centrih, cvetličarnah in ostalih trgovinah je potrebna karantena, če hočete svoje rastline ohraniti zdrave. Vse rastline iz uvoza so lahko okužene. Do vstopa Slovenije v EU je bila vsaka pošiljka cvetja, lončnic, dreves fito pregledana in to 2 krat .Pred izvozom so pošiljko pregledali fitopatologi države izvoza, ki so bili strokovnjaki za tovrstne preglede. Pred vstopom pošiljke v našo državo pa so rastline pregledali naši fitiči. ...
Preberi več : Karantena | Ogledi : 4917 | Odgovori : 0 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


IAOEA

Spoštovani,

zadnje pol leta poskusno po občutku zalivam rože z „odpadnimi vodami” iz kuhinje (zaščiteno z intgrated adaquare, omnis emin amet „IAOEA“)
Npr.
Voda od kuhanja fižola, krampirja (ohlajena)
Voda od pranja solat in drugih vrtnin
Razredčen sok od kumar
Vse rože so preživela. Zdi se, da je posebej limona vesela tega.
Prosim za mnenje in morebitne izkušnje,
Hvala lepa in dob’r, dan Živjože
Preberi več : IAOEA | Ogledi : 2640 | Odgovori : 0 | Forum : Gnojila


Opečeni kaktusi?

Pozdravljeni!
Kaktuse sem prenesla iz sobe na balkon. Po nekaj dneh sem na njih opazila bele lise. Zdi se mi da se je to zgodilo zaradi premočnega sonca. Da jih je opeklo. Za hitro ukrepanje sem jim naredila malo sence a nevem če je to dovolj. Ali ima kdo kakšno idejo kako jih rešiti? Spodaj bom priložila slike in upam da kdo ve kaj je narobe, če so sploh opečeni ali gre za kakšno bolezen? ...
Preberi več : Opečeni kaktusi? | Ogledi : 1919 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Črne premikajoče pikice na orhideji

Pozdravljeni!
Imam problem, in sicer so na moji phalaenopsis orhideji predvidevam da škodljivci, izredno majhni, temni in svetleči, se pa precej premikajo. Dober teden nazaj je tej orhideji porumenel en list, in ko sem ga odstranila, sem na stičišču odmrlega lista s "steblom"(ne cvetlično steblo, ampak tisti del od koder rastejo listi) opazila omenjene zajedavce. Sedaj rumeni še en list (ki niti ni čisto spodnji, ampak je nekje vmes), in me skrbi da so za ...
Preberi več : Črne premikajoče pikice na orhideji | Ogledi : 2667 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


drevo življenja

Pozdravljeni !

Malo nenavadno se obnaša naše drevo življenja,ki smo ga razmnožili,ker je bilo previsoko- tako kot piše.Vse lepo in prav.Vsi odrezani deli so se prijeli in pognali liste.Ko smo drevo razrezali,nam je ostalo kakih 150 cm vrha z velikimi listi.Da bi zapolnili prazen prostor, kjer je prej stalo drevo,smo ta vrh posadili v posodo z zemljo , da bo trajalo pač kolikor bo.Na veliko veselje smo ugotovili , da se je prijelo in začelo ...
Preberi več : drevo življenja | Ogledi : 1994 | Odgovori : 1 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron