Danes je 28 mar 2024, 16:23

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Ariocarpusi

Začenja se cvetno obdobje Ariocarpus-ov in Lithops-ov

Izredno lep ariokarpus, ki spada v vsako bogatejšo zbirko. V naravi je telo rastline zaradi zaščite pogreznjeno v zemljo, listi so temno zelene sivkaste barve, nagrbančeni in kakor posuti z bradavicami, podobnimi kamnom in kamenčkom okoli njega. Tako neopazno, zelo počasi rastejo iz leta v leto, dokler ne zacvetejo v lepi škrlatno roza barvi. Močne repaste korenine, katere se z leti razvijejo, zahtevajo visoke lončke z mivkastim, peščenim ...
Preberi več : Ariocarpusi | Ogledi : 1322 | Odgovori : 0 | Forum : Kaktusi in sukulente


Katero hruško imamo

Pozdravljeni. Prosim za pomoč.
https://photos.app.goo.gl/MpWrUMCxL9DnXn2R6
Hvala
Preberi več : Katero hruško imamo | Ogledi : 1508 | Odgovori : 1 | Forum : Drevesa - sadna


Bonsai Pseudolarika

Zdravo,

Zanima me, ali ima mogoče kdo izkušnje in tudi kakšen nasvet, za čim boljšo rast bonsaia Pseudolarika in za kakšne vrste bonsaia naj bi šlo?

Najlepša hvala za vsako pomoč in lep pozdrav
Preberi več : Bonsai Pseudolarika | Ogledi : 7497 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji


KATERO VRSTO CIPRES IZBRATI?

Lep pozdrav vsem skupaj,

ker sem laik na tem področju, me zanima katero vrsto cipres priporočate za živo mejo? Zanima me tudi kako je z vzdrževanjem in s škodljivci?
Preberi več : KATERO VRSTO CIPRES IZBRATI? | Ogledi : 8043 | Odgovori : 0 | Forum : Iglavci


Kateri bonsaj je to?

Pozdravljeni,
za rojstni dan sem prejel bonsaj. Zanima me kateri bonsaj je to? Mogoče kitajski brest? Na osnovi pravega imena se bom pozanimal sam kako ga negovati, zalivati, itd.... Vnaprej hvala za odogovor. Primož
Preberi več : Kateri bonsaj je to? | Ogledi : 1513 | Odgovori : 2 | Forum : Bonsaji - notranji


TERARARIJ ZACETNIK POMOC

s punco imava 280l akvarij in bi ga rada spremenila v terarij z mesojedkami. Zanima naju katere mesojedke so nezahtevne in uspevajo celo leto in seveda, da jih lahko dava skupaj v terarij? Mogoce bi si umislila se zabice? Ce je na forumu kaksen strokovnjak, ki ima doma ze terarij in izkusnje bi ga prosil za kak kontakt, facebook ce bi bil mogoce pripravljen pomagati z znanjem. Lp
Preberi več : TERARARIJ ZACETNIK POMOC | Ogledi : 1947 | Odgovori : 1 | Forum : Mesojede rastline


Ali je še upanje za ta kaktus?

Pozdravljeni,

na kratko: prilagam fotografije kaktusa, ki je bil dlje časa preobilno zalivan, danes (po dveh tednih nezalivanja) je spustil tekočino (na dnu lonca), ko sem ga pregledala pa mi je praktično ostal v rokah. Ali je še možno narediti kaj, da se ga reši? Obrezati, spodbuditi rast korenin, karkoli (na žalost res nimam znanja).

Na daljše: Moja nona je bila strašna ljubiteljica kaktusov, po njeni smrti konec januarja pa sosedu nismo mogli dopovedati, da ...
Preberi več : Ali je še upanje za ta kaktus? | Ogledi : 1392 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Sliva sorta Herman

Sadiko ali cepiče iščem ...
Inf. o tem kako se obnaša. kdor jo ima že nekaj časa ... ?
Preberi več : Sliva sorta Herman | Ogledi : 2241 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - sadna


Upognjen kaktus in veliko "mladičev"

Pozdravljeni,

Imam kaktus iz katerega raste veliko "mladičev". Kaktus se tudi precej upogiba in nasploh smešno raste. Kaktus sem že presadil v zemljo za kaktuse, vsake toliko ga tudi zalijem z namenskim gnojilom.
Kako naj dalje gojim kaktus? Kaj z mladiči?

Hvala vnaprej
Preberi več : Upognjen kaktus in veliko "mladičev" | Ogledi : 1552 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


leteče reke

Leteče reke Povzetek iz revije Global februar 2020 Ljubljana 6.2.2020
Najnovejše ugotovitve znanstvenikov zDnjih 10 let so, da najpomembnejše reke na planetu ne tečejo po površju, ampak po zraku, njihov tok pa zmeraj bolj pojema. Posledice bodo hujše od podnebnih sprememb.
Amazonski gozdovi so največji generator padavin na celini. 400 milijard dreves po 5-6 krat vsrka in po recikliranju odda nazaj v zrak večino vlage zbrane v oblakih. To je dokazal pilot Gerard Moss, ki ...
Preberi več : leteče reke | Ogledi : 6792 | Odgovori : 0 | Forum : Pomenki


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610