Danes je 25 apr 2024, 03:11

Novice Novice od Orodje in oprema

Zemljevid od Orodje in oprema » Forum : Orodje in oprema

Orodje in oprema potrebna pri vzgoji rastlin.

Etikete

Mene pa zanima kje bi se dalo nabavit etikete za označevanje rastlin.V tujini je kar nekaj ponudnikov.Ali ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem in kje?

LP Miha
Preberi več : Etikete | Ogledi : 18487 | Odgovori : 6


razkoščičevalnik robid in paradižnikov

Slišal sem, da obstaja priprava ki loči mehko sadje in zelenjavo od drobcenih pešk. Sliši se zelo uporabno za pripravo sirupov, kečapa...

A mogoče kdo kaj ve o tem.
Preberi več : razkoščičevalnik robid in paradižnikov | Ogledi : 14228 | Odgovori : 4


Lončki-glineni ali plastični?

Pozdravček!

Zanima me kateri lonci so primernejši za sobne rastline?
Glinen ali plastičen + okrasen (ker se mi glineni ne zdi ravno primeren za na parket, oz. pohištvo)?
Preberi več : Lončki-glineni ali plastični? | Ogledi : 16442 | Odgovori : 7


PlantOS

No sm se spravu, da bom razvil en računalniški program, s katerim se bo dalo skoraj vsak star računalnik spremeniti v centralo za indoor gojenje rastlin. Tako se bo dalo na računalnik priključiti razne senzorje (temp, vlaga, svetloba, senzor dima etc.), in izhode (luč, grelec, vlažilec, črpalka za vodo etc.). Zaenkrat je stvar še v fazi programiranja, pa vas prosim, da bi dali kakšne komentarje, kaj recimo bi se dalo dodati al pa kej takega, ...
Preberi več : PlantOS | Ogledi : 12955 | Odgovori : 4


kontejner za sadike dreves

Kje pri nas ali v tujini lahko kupiš plastične kontejnerje (TEKU...), za saditev sadik dreves. Ali jih kdo v Sloveniji uvaža?
lp moko
Preberi več : kontejner za sadike dreves | Ogledi : 11445 | Odgovori : 0


potaknjenec ali podtaknjenec

Pozdravljeni!

Kar nekaj časa že berem po takšnih in drugačnih forumih, da večina ljudi piše 'rastlinski podtaknjenec', kar je popolnoma narobe.

Če odprete slovenski pravopis, vam ta razloži, da je podtaknjenec nekaj kar nekomu podtaknemo in se tega znebimo. Nekomu torej nekaj podtaknemo, ne da bi on vedel za to.

Potaknjenec pa je del rastline, katerega smo ga potaknili v zemljo z namenom, da požene korenine in se oblikuje nova rastlina.

Lep pozdrav, Aleksandra

P.S.: ...
Preberi več : potaknjenec ali podtaknjenec | Ogledi : 13070 | Odgovori : 2


Nekaj v pomoč pri presajanju

No, sezona je spet nazaj in vse nas čaka presajanje in "preluknjane" roke... Da pa vseeno ne bi imeli preveč popikane roke od presajanja, priporočam dva pripomočka: prvi pripomoček je navadna vrvica (priporočljivo malo debelejša):

Slika

Vrvico lepo zataknemo pod trne, čim bližje sami rastlini. Čim večji je kaktus, tem več vrvic uporabimo, da se teža razporedi na več točk in bodice ne bodo polomljene.

Vrvica tudi pomaga pri stebrastih kaktusih, prvič: da se ne ...
Preberi več : Nekaj v pomoč pri presajanju | Ogledi : 18420 | Odgovori : 10


orodje

ojla
mene pa zanima kje bi lahko dobil orodje primerno za delo z bonsaji?
hvala že vnaprej.
Preberi več : orodje | Ogledi : 12482 | Odgovori : 2


podstavki

Oj!
mene pa zanima neki v zvezi s podstavki. A kdo ve, kje bi dobil podstavke dimenzij približno 50x30x5-6 cm pravokotne oblike?

Hvala
Preberi več : podstavki | Ogledi : 13204 | Odgovori : 3


notranja lesena korita

Pozdravljeni!
Ze dlje casa si zelim imeti tako zasaditev, kot jo pogosto vidim v hotelih, raznih bolnicah...Gre za lesena korita dolga kak meter, široka cca 40 cm in visoka cca 50-80 cm. V taka lesena korita dajo notri plasticna korita, vanje pa eno za drugo posadijo razlicne zelene rastline, npr. difenbahijo, benjamin, spatiphilum, sobno smreko, tašcin jezik....skratka ucinek je zelo lep. A kdo ve, kje bi lahk dobil tako leseno korito- sem ze gledal po ...
Preberi več : notranja lesena korita | Ogledi : 15519 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron