Danes je 19 apr 2024, 12:40

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Phalenopsis in dopust

Spoštovani!
Tokrat se obračam na vas z vprašanjem, ki verjamem, da pesti poleti mnoge! In sicer me zanima, koliko časa je lahko orhideja poleti brez vode? Ali obstaja kakšen način za vlaženje tudi, kadar nas ni doma?
Za odgovore že v naprej hvala!
Mateja
Preberi več : Phalenopsis in dopust | Ogledi : 4754 | Odgovori : 4


Semena orhidej

A kdo ve kje se da pri nas kupiti semena orhidej? HAHA! oz. Ali je mogoce komu uspelo oprašiti orhidejo in ima viška semen/kapsul, mu jih odkupim. lp IG
Preberi več : Semena orhidej | Ogledi : 15781 | Odgovori : 18


Gnojilo za orhideje

Hay!
Zanima me, katero gnojilo je najboljše za orhideje?Mirči
Preberi več : Gnojilo za orhideje | Ogledi : 16569 | Odgovori : 17


Orhideja Cattleya hybrid

Pozdravljeni!
Meni je pa zelo všeč orhideja Cattleya hybrid (Snežnobela katleja) in bi si jo rada kupila.Povprašala sem že v skoraj vseh cvetličarnah v Murski Soboti, a je nimajo nikjer. :cry: Nekatere prodajalke sploh ne vedo, kakšna je ta orhideja.Če veste kje bi jo lahko kupila, mi prosim napišite. Mirči
Preberi več : Orhideja Cattleya hybrid | Ogledi : 4920 | Odgovori : 3


Phalenopsis

Živjo,

imam 6 orhidej vrste Phalenopsis, ki vse lepo cvetijo. Vendar pa štirim od šestih v zadnjem tednu zelo hitro odpadajo cvetovi. Vsak dan se dva do trije cvetovi posušijo in odpadejo. Zdaj cvetijo že pol leta in v tem času ni odpadel niben cvet, zdaj pa v enem tednu skoraj vsi. Orhidejo so v zastekljeni terasi, ki se poleti med dnevom precej segreje. Zanima me, če je možno,da jim je prevroče?
Drugače so zdrave. ...
Preberi več : Phalenopsis | Ogledi : 4477 | Odgovori : 1


Vande

LP

Mene pa zanimajo vande in bi si rad tudi eno nabavil. Skratka, zanima me vse o njih in bi lepo prosil, če mi kdo kaj o njih napiše, ali pa posreduje kakršenkoli vir, da bi bolje spoznal to vrsto orhidej.

Sploh pa, ker ima VANDA semo zračne korenine in se jo samo vlaži, me zanima, kje dobiva hranilne snovi (minerale... - iz zraka?!?). Pa pozimi, ko je kurjava in je bolj suh zrak, pa ...
Preberi več : Vande | Ogledi : 16833 | Odgovori : 21


Orhideja

Lepo pozdravljeni! Mene pa zanim, zakaj moja orhideja phalaenopsis dobi ovenele cvetove, ki odmirajo, steblo porumeni in se posuši. Orhideja je stara približno eno leto, ni na direktnem soncu. Kaj naj naredim? Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem. Mirjana
Preberi več : Orhideja | Ogledi : 6057 | Odgovori : 4


Zračne korenine

Spoštovani!
Oglašam se Vam z vprašanjem o orhideji, vrste phalenopsis. Orhidejo sem dobila v začetku maja. Vsi cvetovi, razen dveh popkov so bili odprti. Kasneje sta se odprla tudi zaprta. Rastlini so sedaj vsi cvetovi že odpadli in pričel ji je rasti nov list. Ali naj stebla takoj odrežem? Zanima pa me tudi, zakaj ne izrašča zračnih korenin. Imela je dve veliki in nekaj malih. Vse male in ena velika pa so se že posušile, ...
Preberi več : Zračne korenine | Ogledi : 5242 | Odgovori : 2


Plesen v zemlji

Hvala za nasvet o posaditvi poganjka.

Imam pa še eno vprašanje. Praviš, da lepo skrbim za rastlino - trudim se, ampak ko je odcvetela in sem jo posadila v novo zemljo za orhideje (iz trgovine), se je v zemlji in po koreninah v zemlji pojavila plesen - močno bele majhne pikice povezane s plesnijo.
Enkrat sem zalila s fungicidom. Kakšnega izboljšanja ni videti.
Kaj naj storim, da bo orhideja zadovoljna? Kako močno ji ta plesen ...
Preberi več : Plesen v zemlji | Ogledi : 18052 | Odgovori : 18


Phalenopsis - poganjek

Pisem vam, ker mi do sedaj se nihce (po cvetlicarnah, razstavah...) ni znal povedati pravega odgovora na moje vprasanje.
Imam orhidejo (Phalenopsis), ki mi je pred cca 1 letom in pol odcvetela. Cez nekaj casa so se na istem steblu priceli pojavljati popki in mislila sem, da se pojavljajo novi cveti. Vendar pa so namesto cvetov na steblu priceli rasti listi. Rastlino sem pustila tako kot je in jo normalno vzgajala neprej. Listi na steblu ...
Preberi več : Phalenopsis - poganjek | Ogledi : 11306 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610