Danes je 20 apr 2024, 10:49

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

orhideja- razlika v vrsti

imam 2 orhideji dendrobium nobile. zanima me razlika v njunih imenih, saj ima prva bele cvetove in po dva cvetova skupaj, druga pa modre spodaj temnejše proti vrhu pa svetlejše modre cvetove. obe sta enako veliki, ta druga pa ima po 3 ali pa 4 cvete skupaj.obe dišita, a bela bolj.bela ima tudi svetlejšo steblo in liste kot tista modra. bi mi lahko kdo povedal za eno in drugo pravo ime?

hvala za vnaprej
Preberi več : orhideja- razlika v vrsti | Ogledi : 6188 | Odgovori : 0


nakup vande z mlado rastlino

Eno vprašanje imam. V trgovini sem opazil prelepo vando, ki ima pri dnu mlado rastlino. Se splača kupiti takšno rastlino? Se lahko mlado rastlino loči in goji samostojno? Bo matična vanda propadla?
Hvala za odgovore.

LP
Preberi več : nakup vande z mlado rastlino | Ogledi : 5176 | Odgovori : 0


NUJNO prosim pomoč!!

Pozdravljeni!
Kupila sem si orhidejo. Prilagam sliko: http://img713.imageshack.us/i/img00470201103131555.jpg/

Kako naj jo zalivam?? Vaza je dosti nerodna.
Videla sem tudi, da notri sploh ni zemlje, ali kako naj povem... Slika: http://img232.imageshack.us/i/img00471201103131556.jpg/

Kako pogosto naj zalivam?

P.S.: Prosim, če link kopirat v brskalnik.


HVALA!
Preberi več : NUJNO prosim pomoč!! | Ogledi : 5046 | Odgovori : 1


Dendrobium

Ok strokovnjaki za orhideje imam eno vprašanje :). Doma imamo dva Dendrobiuma, ki sta bila lani izredno lepa- floroscentno zelen in rumen, a v roku enega leta je to vse v zraku, nešteto zračnih korenin, stebla so velika skoraj pol metra in res ni lepo za pogledati.
Zanima me, ali naj porežem ali počakam, da požene nove, pa stare potem odstranim al kaj je za narediti. Cvetel ...
Preberi več : Dendrobium | Ogledi : 6342 | Odgovori : 8


Škodljivec??

Pozdravljeni,

prosim za pomoč! :)
Za listih 2 orhidej so se naredile take bele nitke (nekako zgledajo kot pajčevine), in ne vem kaj je to. Je lahko volnata uš? Samo nekako mi ne zgleda kot volnata uš. Te nitke se da lepo pobrisati dol, spodaj ni nobenih žuželk. Je lahko šele začetni stadij? Ali so samo neškodljive pajčevine?

Hvala za pomoč ...
Preberi več : Škodljivec?? | Ogledi : 3058 | Odgovori : 0


Kupim Čeveljček

Zanima me, ali kdo prodaja čeveljček?

Lp
Kaja
Preberi več : Kupim Čeveljček | Ogledi : 3546 | Odgovori : 4


Naročila 2011

Hej, saj vem, da je še zgodaj, ampak me zanima, če se za letos tudi planira naročilo iz Schwerter Orchideen?

Biti odvisen od orhidej je pač tako zelo težko :)

LP
Preberi več : Naročila 2011 | Ogledi : 2979 | Odgovori : 2


Kaj je to?

Za rojstni dan sem (par dni prej:P) dobila 2 zelo lepi orhideji. In sicer 1 dendrobium in 1 miltassio.
Pa sem iskala po internetu kateri sta in nikjer ne najdem imena. Mogoče kdo od vas ve katera vrsta je to?

Dendrobium izgleda takole:
Slika
Slika

Miltassia pa takole:
Slika

Hvala :)

Lp, Natalija
Preberi več : Kaj je to? | Ogledi : 6557 | Odgovori : 15


Svet rastlin

Živjo,

zanima me, če je kdo že kupoval orhideje preko te spletne strani: http://www.svet-rastlin.si/prva-stran/ ?
Zanima me namreč kakovost rastlin in vaše izkušnje :)

Lp, Liseli
Preberi več : Svet rastlin | Ogledi : 3855 | Odgovori : 8


Cycnoches Wine Delight JEM

Živjo,

na ebayu gledam en poganjek tele orhidejice:
Cycnoches Wine Delight JEM

Pa me zanima če kdo ve, koliko časa približno rabi, da zacveti.

Hvala :)
Preberi več : Cycnoches Wine Delight JEM | Ogledi : 2807 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610