Danes je 29 mar 2024, 16:50

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Prodam Vando

DSC03733.jpg
P1010705.jpg

Zaradi pomanjkanja prostora prodam Vando, imena ne vem, ker je bila kupljena pri nas. Trenutno ne cveti, je pa zraven slika cvetov (rdeckato roza), ki tudi zelo prijetno disijo. Prodam jo skupaj z vazo/posodo iz bele gline, v kateri rastlina zelo dobro uspeva. Ker je neglazirana vpije veliko vode in oddaja vlago. Jaz jo enkrat na dan namocim in mi na ta nacin odlicno uspeva v ...
Preberi več : Prodam Vando | Ogledi : 9189 | Odgovori : 1


lonci ali korita z vodno rezervo

pozdravljeni
zanima me če so korita/lonci z vodno rezervo primerna za orhideje, in ali ima kdo že izkušnje s takimi koriti/lonci.
Preberi več : lonci ali korita z vodno rezervo | Ogledi : 9274 | Odgovori : 1


Zemlja za orhideje

Pozdravljeni. Presaditi moram orhideje. Pa me zanima, katera zemlja je najboljša. Iz Baumaxa COMPO SANA, iz Mercurja PLANTELLA, iz Mercatorja SUBSTRAL ali iz Kalie TERRA BRILL. Hvala za vaša mnenja.
Preberi več : Zemlja za orhideje | Ogledi : 11224 | Odgovori : 6


viseče orhideje

pozdravljeni!
prebral sem da lahko orhidejo posadiš v leseno košarico (http://www.orhidea.si/sl/obesala/69-lesena-kosarica.html) nikjer pa ne piše kateri substrat lahko uporabiš. zanima me tudi kako zalivati orhidejo v viseči košari ali jo lahko tunkaš ali jo je potrebno zalivati kak drugače razen tega da jo je potrebno škropiti s pršilko.zanima me tudi katero vrsta orhidej je najprimernejša za v leseno košarico razen vand.


lp.
Preberi več : viseče orhideje | Ogledi : 10289 | Odgovori : 0


zalivanje

pozdravljeni
mene pa zanima me kako zalivati orhideje. nekateri pravijo da je namakanje škodljivo drugi pa da je namakanje najbolše,zdaj pa nevem :( ali naj svoje orhideje namakam ali zalivam kako drugače.
Preberi več : zalivanje | Ogledi : 10477 | Odgovori : 1


royal family phalaenopsis

Pozdravljeni!

Dobil sem orhidejo (royal family, phalaenopsis), ki je plave barve. Pa me zanima vzdrževanje, sicer imam že belo in kar uspeva, pri plavi pa je zraven tudi znakec ki je narisana orhideja in čopič (da se barva). To mi ni jasno, po netu nisem najdel nobenih točnih informacij glede plavih orhidej, ali to pomeni, da ko bo naslednjič poganjala bo postala bela, se pravi jo je treba posebno vzdrževati...?

lp
Preberi več : royal family phalaenopsis | Ogledi : 10713 | Odgovori : 1


phal. amboinensis

Zivjo,

zanima me ce bi bil kdo pripravljen darovati ali prodati (za simbolicno vsoto) cvetni prah od Phal. amboinensis, ker bi rada poskusila naresti en hibrid. V zameno lahko ponudim cvetni prah od Dtps. Purple Gem (lila barve ne roza), je trenutno edina bolj zanimiva stvar, ki mi cveti.

Lp, Sara
Preberi več : phal. amboinensis | Ogledi : 8977 | Odgovori : 0


Slovenske orhideje

Evo, ena naša - Dactylorhiza maculata:

Slika Slika
Preberi več : Slovenske orhideje | Ogledi : 8300 | Odgovori : 0


1. mednarodna razstava orhidej

Pozdravljeni ljubitelji orhidej,

od 21.4. do 25.4. se bo v rastlinjaku Botaničnega vrta UL v Tivoliju (Ljubljana) odvijala 1. mednarodna razstava orhidej v Sloveniji - dogodek, ki se ga mora udeležiti vsak ljubitelj orhidej ;) Možen bo nakup različnih botaničnih orhidej in križancev, organiziranih pa je tudi več predavan o orhidejah.


Program:
1. Mednarodna razstava orhidej 2011 Ljubljana, Slovenija
Tivoli-Rastlinjaki Botaničnega vrta ob ribniku

- razstava odprta ...
Preberi več : 1. mednarodna razstava orhidej | Ogledi : 8468 | Odgovori : 0


DENDROBIUM STAR CLASS

Živjo...tukaj sem nova. sicer sem še začetnica v gojenju orhidej ( na začetku sem se jih dobesedno bala) ampak sem z prvo ki sem jo dobila našla v sebi veselje do teh rož. zdaj me pa nekaj muči: lani sem dobila v dar dendrobium star class ki je zelo bujno cvetela. nakar je pognala še dve stebli ki sta zdac veliki ccr. 20cm ....me pa skrbi to ker sem na enem od teh stebel opazila ...
Preberi več : DENDROBIUM STAR CLASS | Ogledi : 9612 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610