Danes je 29 mar 2024, 04:08

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Kaj je narobe?

Pozdravljeni,
sem že večletna ljubiteljica orhidej, v glavnem phalov. Z nasveti iz Prekmurja in lastnimi izkušnjami, mi je uspelo imeti orhideje več let, cvetele pa so tudi kar naprej.
Sedaj se je pojavila kot neka plesen skoraj na vseh (10) orhidejah. Nekaj orhidej mi je začelo delati nove poganjke iz vejic, nove listke iz vejic. Pa je vse porumenelo, ker je na lubju plesen, mah. Moram povedati, da sem lubje že zamenjala z originalnim iz ...
Preberi več : Kaj je narobe? | Ogledi : 10231 | Odgovori : 4


Prodam cvetoc Phal. mannii, vanilijo

Zivjo,

prodam nasledje orhideje:

- phal.mannii (ravnokar zacvetel, 2 stebli) 10 EUR
- vanillio planifolio (variegata in navadna posajeni skupaj) 10 EUR

Sem v Ljubljani, interesenti na ZS.

Lep pozdrav,

Sara
Preberi več : Prodam cvetoc Phal. mannii, vanilijo | Ogledi : 9158 | Odgovori : 0


Paph. Insigne - Dva cveta na enem steblu

V literaturah sicer piše da ima Paph. vrste "Insigne" lahko samo en cvet na steblu, vendar je iz slike razvidno da bosta zrastla dva, kar si štejem v nekoliko večji uspeh ;)
Preberi več : Paph. Insigne - Dva cveta na enem steblu | Ogledi : 9351 | Odgovori : 1


Prodam redko orhidejo Mini Mark

Pozdravljeni,

Prodam cvetočo orhidejo Phalaenopsis Mini Mark.

V lončku sta 2 rastlini!!, vsega skupaj pa 5 cvetočih stebel.

Prevzem v Ljubljani ob primernem vremenu.

kontakt: blaz.ljubljana.8@gmail.com
Preberi več : Prodam redko orhidejo Mini Mark | Ogledi : 10170 | Odgovori : 6


Bulbophyllum rothschildianum

Pozdravljeni!
Že kako leto in več imam Bulbophyllum rothschildianum, ki je zelo lepo delal ter pridno cvetel.Sedaj pa se je začel nekako sušiti, listi so postali nehki, nekateri rumenkasti. Skrbim zanj, kot ponavadi. Mi lahLpko kdo svetuje, pomaga kaj bi bilo narobe. lp

Kaja
Preberi več : Bulbophyllum rothschildianum | Ogledi : 9039 | Odgovori : 0


najmanjša orhideja

V Ekvadorju v vzhodnih Andih na področju Cerro Candelearia so nedavno odkrili najmanjšo orhidejo s prozornimi cvetnimi lističi, vsega 2,1 mm veliko iz rodu Platystele.

Odkril jo je znani ameriški lovec na orhideje Lou Jost, ki je zadnja leta odkril že 60 novih vrst orhidej in 10 vrst drugih rastlin. Torej ne po naključju (kot trdi naslov originalne novice). V 20 stoletju so v Ekvadorju odkrili čez 1000 vrst orhidej.

Orhideje gojijo v paludarijih pogosto ...
Preberi več : najmanjša orhideja | Ogledi : 9102 | Odgovori : 0


Kiks pri presajanju?

Pozdravljeni.
Mene neki zanima:
Pred enim mesecem sem presajal (prvič v življenju) skoraj vse orhideje ,ki jih imam,med drugim tudi orhidejo "Beallara Peggy Ruth Carpenter" , katera ima steblo oblikovano tako,da je njen začetek "okrogel" iz katerega so izraščeni listi (v googlu sem zasledil izraz za to pseudobulba,no v glavnem,ko sem jaz to presajal po navodilih iz googla,sem odstranil vse odmrle in gnile korenine,med drugim sem tudi odstranil ves "mah" ,ki je bil nameščen takoj ...
Preberi več : Kiks pri presajanju? | Ogledi : 9550 | Odgovori : 1


cvetoca vanda naprodaj

Prodam vando, ki se je ravnokar na polno razcvetela, poleg tega lepo disi. Nastanjena je v dekorativni posodi iz bele gline, ki odlicno ohranja vlago in hkrati zracnost. Oboje skupaj je 15 eur. Zraven p o zelji dodam manjsi bulbopyhlum echinolabium ali vanilio planifolio.

LP, S
Preberi več : cvetoca vanda naprodaj | Ogledi : 10325 | Odgovori : 7


Water pearls in orhideje

Pozdravljeni.
Dobil sem orhidejo Phalaenopsis v stekleni vazi z totimi "vodnimi kroglicami". Baje da nebi rabil zalivat orhideje vsaj mesec dni,ker tote kroglice vsebujejo oz.zadržujejo vodo,po drugi strani pa bi moral orhidejo namakat v vodi vsaj 1x na 10 dni po 10 min.???
Kaj ima kdo kakšne izkušnje z totimi kroglicami?
Bolj ko iščem na netu karkoli o teh kroglicah,manj najdem!
Aja pa orhideja je v lončku,pa me zanima če bi bilo bolje da bi ...
Preberi več : Water pearls in orhideje | Ogledi : 10498 | Odgovori : 3


Prodam orhideje

Prodam naslednje orhideje:

VANDA lilacina 2 KOM
Ascocentrum miniatum

Cena: 15 eur/kom

info: zana.peci1@gmail.com
Preberi več : Prodam orhideje | Ogledi : 9308 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron