Danes je 20 apr 2024, 16:07

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Prodam bujno cvetoč Phalaenopsis mannii, 5 eur

Prevzem v LJ ali po pošti. Slika v priponki. Mimogrede, cvetovi tudi rahlo dišijo. Cena le 5 eur.
Preberi več : Prodam bujno cvetoč Phalaenopsis mannii, 5 eur | Ogledi : 8389 | Odgovori : 1


težava s Phalenopsisi

Pozdravljeni,

prosila bi za pomoč.
Zanima me, kaj bi lahko bilo narobe z našimi Phalenopsisi, saj se na listih pojavljajo takšne "poškodbe" (oz. kako to sploh imenovati):
http://shrani.si/f/46/U/4fj1VG3L/2014-04-13-152918.jpg
V Kalii so rekli, da jih preveč zalivamo, v kar dvomim.
Obstaja kakšna rešitev? Škoda bi se mi zdelo vse orhideje vreči proč, ampak če ne bo šlo drugače ... bomo tudi to.

Hvala, lep dan!
Preberi več : težava s Phalenopsisi | Ogledi : 7770 | Odgovori : 0


velika orhideja

Za info
Pozdravljeni!
Imam veliko orhidejo ocean orchids, bele barve, ki gre v slap. Vendar imam težave s steblom...
Ne vem kdaj naj ga podprem s palico in kako naj jo potem ukrivim, da bo spet šla v slap?
Ko je začelo steblo rasti, sem jo hotela dati ob palčko in je počilo...Ali naj pustim najprej da steblo zraste in ga šele potem prislonim k palčki?
Preberi več : velika orhideja | Ogledi : 8029 | Odgovori : 0


Ko prejšnji najemniki stanovanja zapustijo orhidejo

Stvar je taka...

Z novim stanovanjem smo pojerbali orhidejo. Prejšnji najemniki so povedali, da niso presajali nič, zalivali bolj malo ali skoraj nič in da še kar živi. Z gojenjem ločnic in sobnih rastlin nimam nobenih izkušenj, na listku pri cvetlici piše, da je falenopsis.

Smili se mi, ob zalivanju sem opazila, da ima korenine čisto skrivenčene in da je v lončku (prozoren je) več korenin kot substrata. Par dni po zalivanju (par minut sem ...
Preberi več : Ko prejšnji najemniki stanovanja zapustijo orhidejo | Ogledi : 8082 | Odgovori : 1


Pomoč pri Cambriji

Pozdravljeni,rabim pomoč in sicer mojo Cambrijo so napadle bele uši pa dobila je mastne smolnate liste ter gnilit je začela ena bulba,postala je cela rjava...Kaj lahko nardim?Prosim za pomoč
Preberi več : Pomoč pri Cambriji | Ogledi : 8027 | Odgovori : 0


Prodam cvetočo oranžno vando 10 EUR

Prodam zdravo, cvetočo oranžno vando za 10 EUR. Po zelji tudi stekleno vazo za 4 sur. Premer cvetov 5,5 - 6 cm. Nahajam se v LJ.

Slike v priponki

lp, Sara
041 276 845
lorger_sara@yahoo.com
Preberi več : Prodam cvetočo oranžno vando 10 EUR | Ogledi : 9975 | Odgovori : 2


Prodam nekaj botaničnih orhidej

Zdravo!

Tudi letos izvajam 'obredno' čiščenje rastlinjaka. Kar nekaj rastlin imam podvojenih in jih zato ponujam drugim lastnikom.

1. Phalaenopsis equestris NFS (keiki, ki bo zacvetel v roku enega leta. Matična rastlina neprestano cveti in dela nove keikije) 10 €
2. Platystele stenostachya FS (košata) 15 €
3. Vanda brunnea FS 15 €
4. Dendrobium spatella FS 17 €
5. Dendrobium anceps FS 15 €
6. Epidendrum peperomia FS (division) 10 €
7. Isabellia virginalis ...
Preberi več : Prodam nekaj botaničnih orhidej | Ogledi : 8907 | Odgovori : 1


Prodam nekaj orhidej

Zaradi pomanjkanja prostora prodam nekaj orhidej:

Dendrobium loddiggesii 4 €
Sigmatostalix radicans 5 €
Masdevallia tovarensis 5 €
Ceratostylis philippinensis 5 €
Gastrochilus intermedius 6 €
Cattleya aurantiaca 10 €
Dendrobium (verjetno x delicatum, je bele barve, kupljen kot kingianum) 4 €

Vse rastline so cvetne velikosti.
Preberi več : Prodam nekaj orhidej | Ogledi : 8436 | Odgovori : 0


kam postaviti orhidejo?

živijo!

doma imam falenopsise in eno dendrobium . Sobo imam na sončni strani,kjer je sonce prisotno skozi cel dan.pa me zanima koliko(m,cm...)jo moram imeti stran od okna oz. na kateri strani(s,j,v,z) morem postaviti. :?: :?: :?:

lp.galeja
Preberi več : kam postaviti orhidejo? | Ogledi : 11445 | Odgovori : 1


kako rešiti ožgane phale?

Zdravo,

Sem bolj kot ne le amaterska lastnica phalov, zato se obračam na vas s trenutnim problemom.
Medtem, ko me par dni ni bilo doma, je nekdo od domačih premaknil phale na okensko polico na direktno sonce, zaradi česar so sedaj čisto ožgani!
Središči phalov 1 in 2 sta se v celoti posušili in obarvali rjavo, zato me skrbi, da ju lahko samo še vržem stran.
phal 01_.jpg
phal ...
Preberi več : kako rešiti ožgane phale? | Ogledi : 8560 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610