Danes je 29 mar 2024, 07:47

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Črne premikajoče pikice na orhideji

Pozdravljeni!
Imam problem, in sicer so na moji phalaenopsis orhideji predvidevam da škodljivci, izredno majhni, temni in svetleči, se pa precej premikajo. Dober teden nazaj je tej orhideji porumenel en list, in ko sem ga odstranila, sem na stičišču odmrlega lista s "steblom"(ne cvetlično steblo, ampak tisti del od koder rastejo listi) opazila omenjene zajedavce. Sedaj rumeni še en list (ki niti ni čisto spodnji, ampak je nekje vmes), in me skrbi da so za ...
Preberi več : Črne premikajoče pikice na orhideji | Ogledi : 2667 | Odgovori : 1


Prodam orhidarij

Pozdravljeni,
po dolgem premoru se oglašam, ker z orhidejami ne bavim več v takšni meri, da bi potrebovala orhidarij, zato sem se ga odločila prodati. Je narejen iz stekla, vse ostalo smo sami zmontirali. Če koga zanima mi pišite na zasebna sporočila. Dimenzije: širina in višina 1 m, globina 60 cm. V uporabi ni bil že cca 4 leta. Je kar težek, zato ga je potrebno postaviti nekam, kamor bo zdržalo njegovo težo. Za selitev ...
Preberi več : Prodam orhidarij | Ogledi : 1875 | Odgovori : 1


Nekaj na orhidejah

Pozdravljeni!
V sobi imam lepo orhidejo Phalaenopsis, ki pa je bila za prvomajske praznike teden brez vode, stanovanje je bilo prazno brez odprtih oken. Po enem tednu, ko sem se vrnil iz dopusta sem na listih orhideje, okenski polici, steni in oknu ter na tleh in pohištvu okoli orhideje zasledil majhne, ploščate rjavo rdeče pikice. Ker so res manjše je priložena slika mogoče ne lepo razvidna ampak se vidi kako izgleda. Ne verjamem da bi ...
Preberi več : Nekaj na orhidejah | Ogledi : 2583 | Odgovori : 1


sušenje orhidej pomoč

Ima gdo kakšno razlago kaj se dogaja orhidejam?
Hvala
Preberi več : sušenje orhidej pomoč | Ogledi : 2341 | Odgovori : 5


rabim pomoč- rumeni listi

Pozdravljeni! Čisti začetnik sem v vzgoji orhidej in resnično nimam pojma kaj delam narobe. Dobila sem orhidejo za rojstni dan
In kar mesec dni mi je cvetela bujno. Odpirala nove cvetke tako na hitro da res nisem mela pojma niti od kod jih jemlje. :D
Potem mi je pa naenkrat začela venet. Cela stebla polna cvetov so se začela povešat in venet. Ko so se posušila ...
Preberi več : rabim pomoč- rumeni listi | Ogledi : 5445 | Odgovori : 0


Škodljivci na orhideji

Pozdravljeni
Pred kratkim sem kupil v Bauhausu kupil orhidejo, zaradi barve, ki je še nimam. Videti je bila zdrava. Po treh tednih pa sem opazil lise na spodnji strani lista in med cvetnim peljem iz stebla so kot nekakšne drobne kapljice, lepljive na otip. Prilagam fotografiji. Zelo mi jo je škoda, zato prosim za pomoč in nasvet kako naj se lotim zdravljenja, in če bo sploh uspešno. Hvala lepa za vsakršno pomoč.
Preberi več : Škodljivci na orhideji | Ogledi : 5963 | Odgovori : 2


Mehki listi

Pozdravljeni!

Orhidejo sem dobila za darilo 14.februarja in še vedno cveti,5 je odprtih cvetov,10 pa se jih še odpira. Cvetovi so videti uredu,samo listi postajajo mehki. :(
Jo je treba mogoče zaliti?

Lp
Karmen
Preberi več : Mehki listi | Ogledi : 6224 | Odgovori : 0


Naročilo 2016

Sem nova na vaši strani in sem velika ljubiteljica orhidej. Malo sem pregledovala stran in videla, da ste v preteklosti že naročali orhidejce iz tujine, je morda še kdo zainteresiran za kakšno naročilo. Katere strani priporočate in kako potem uredite s prevzemom? Hvala za pomoč
Preberi več : Naročilo 2016 | Ogledi : 5710 | Odgovori : 1


Physan 20 kje dobiti

Pozdravljeni,

ve kdo kje se da kupiti Physan 20 v Sloveniji ali v EU (na spletu)?

Hvala
Preberi več : Physan 20 kje dobiti | Ogledi : 6373 | Odgovori : 0


Pomoč pri orhideji

Pozdrav,
doma imam orhidejo. Pri obnovi stanovanja sem orhidejo premaknila in jo postavila bližje k oknu. Okno je bilo čez noč odprto.
Čez čas so listi vsi odpadli. Se bo razraslo ali ...Je vplivalo, ker sem jo premaknila? To rožo imam prvič :(

Hvala

Mara
Preberi več : Pomoč pri orhideji | Ogledi : 7552 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron