Danes je 20 apr 2024, 05:07

Novice Novice od Nabiranje gob

Zemljevid od Nabiranje gob » Forum : Nabiranje gob

Kje so 'tereni', kdaj in kje nabirate gobe?

Kako se rešiti črvov iz jurčkov :)

Najprej hahaha - narežem nekej jurčkov za sušenje in jih na papirju postavim ven na travnik.
Čez cca. 2 ure pridem pogledat in glej ga zlomka, cel kup mravelj na gobah ( rdečih ), ki pridno vlečejo
črve iz jurčkov, jih pokončajo in zbirajo sredi papirja.
Kaj takega še nisem videl :)....
Lahko še kdo poizkusi in tukaj sporoči kaj je bilo.

Lep pozdrav
Preberi več : Kako se rešiti črvov iz jurčkov :) | Ogledi : 11894 | Odgovori : 0


prvi jurčki

Pozdravljeni vsi skupaj!

Vidim, da gobe na tem forumu niso ne vem kako na tapeti... Morda zato, ker je še takšen čas in še ne rastejo veliko!? Kakšne pa so vaše izkušnje z nabiranjem prvih jurčkov? Velikokrat sem jaz našel prve že tudi konec maja, seveda odvisno od vremena. Kaj pa ostali ljubitelji gob?
Preberi več : prvi jurčki | Ogledi : 39995 | Odgovori : 27


mavrahi

Živjo, vsem skupaj!!
Zanima me, če je že kdo letos našel mogoče kakšnega mavraha!?

LP matjaž
Preberi več : mavrahi | Ogledi : 23692 | Odgovori : 16


Najboljši teren za nabiranje (gojenje) gob!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moj najboljši in najrodovitnejši teren za nabiranje gob je naš vrt. V vrt smo postavili nekaj debel, nanje nanesli micelij gob ter čakali.

Nekateri so pognali že po nekaj mesecih (bukovi ostrigarji), nekateri po dveh letih (brestovi zajčki, šitake). Na nekatere vrste še čakamo.

Je pa najbližje nahajališče gob pri nas, možno ga je prestavit celo v domačo klet ali celo dnevno sobo.

Micelij lahko dobite pri nas, če vas gojenje zanima ...
Preberi več : Najboljši teren za nabiranje (gojenje) gob!!!!!!!!!!!!!!!!! | Ogledi : 12170 | Odgovori : 0


Kdaj pa začnejo gobe rast?

Pozdravljeni! Jaz sem živel dolgo časa v mestu,tako da sploh nimam veliko pojma o gobah in jih šele bolje spoznavam.Zato me,tudi zanima kdaj pa sploh gobe začnejo rast (mislim užitne) ? Lahko tudi kakšna informacija več prosim! :oops:
Preberi več : Kdaj pa začnejo gobe rast? | Ogledi : 87050 | Odgovori : 4


GObe :)

NO a je v vaših koncih že kaj gob??


danes sem nabral tole
http://www.moj-album.com/slike/6240/nJg ... AmKchD.jpg
Preberi več : GObe :) | Ogledi : 17317 | Odgovori : 8


gobice rastejo

Moram vam povedati, da sem na Pohorju našel prvega jurčka, pa še to bil je pravi jesenski goban. Temen, lep, čvrst in nič črviv. Pa obilo užitkov pri nabiranju.
LP Borut
Preberi več : gobice rastejo | Ogledi : 17097 | Odgovori : 10


konicasta gologlavka (semilanceatea)

V zanimivi debati o strupenih gobah sem zasledila to ime (konicasta gologlavka (semilanceatea)) in me zanima kako zgleda, kje lahko najdem sliko in kje raste?
Preberi več : konicasta gologlavka (semilanceatea) | Ogledi : 14546 | Odgovori : 3


Smrčki,mavrahi

A ze kaj nabirate?Zanima me, katere vrste smrčkov ste dobili?Je kaj slikic?

P.S.
V Posocju sem jih nabiral prvič letos ravno pred Velikonočjo.Letos so vremenske razmere fantastične, rast je obilna.
Preberi več : Smrčki,mavrahi | Ogledi : 12932 | Odgovori : 1


Pravila za nabiranje gob v Republiki Sloveniji

Marsikdo ne ve določenih dejstev o nabiranju gob:




http://www2.arnes.si/~aivano1/gobarstvo1.htm
Preberi več : Pravila za nabiranje gob v Republiki Sloveniji | Ogledi : 13397 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610