Danes je 24 apr 2024, 22:19

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Razstava mesojedih rastlin

Od 22. 9. do 10. 10 bo v Botaničnem vrtu Univerze v Ljubljani prvič razstava mesojedih rastlin v Sloveniji. Razstava bo v velikem rastlinjaku. Vstopnina je simbolična, 100 SIT, čas pa je omejen do 17 ure, ker se takrat že zmrači. Ob sobotah in nedeljah mesojedk ne bo mogoče videti (predvidoma).
Rastlin ne bo mogoče kupiti, sem pa videl kar lep izbor v trgovini Baumax v Ljubljani.
Nekaj več lahko preberete na strani ...
Preberi več : Razstava mesojedih rastlin | Ogledi : 43048 | Odgovori : 52


Muholovke

Vprašanje se bo sicer zdelo malce neumno ampak vendar. Ali muholovke oz. mesojedke preživijo tudi brez "hrane", torej muh ali ostalih insektov?

LP, Urša
Preberi več : Muholovke | Ogledi : 6488 | Odgovori : 7


Muholovka ( Dionaea muscipula )

Pozdravljeni!
Za muholovko pa me zanima naslednje: Ko "poje" muho, se čisto zapre, vendar potem čez čas (2-3 dni) se začne sušiti.Mi lahko prosim svetujete kaj je vzrok? Najlepša hvala.Mirči
Preberi več : Muholovka ( Dionaea muscipula ) | Ogledi : 105299 | Odgovori : 111


Dionea bolj boga

Pozdravljeni.

Sem verjetno en izmed mnogih, ki si si je dioneo prilastil pred nedavnim, saj jo ponujajo v bauhausu, Kaliji, ipd. V glavnem, že ko sem jo kupoval pred nekaj meseci je bila ravno zadnja v Kaliji in je bila bolj slabotna.

Prebral sem, da rabijo dosti svetlobe, zato sem jo dal celo na prosto. Pognala je tri šope cvetov do zdaj, tako da ji očitno ne gre tako slabo. Vendar pa se ji listi ...
Preberi več : Dionea bolj boga | Ogledi : 11033 | Odgovori : 19


Zemlja za mesojedke

Živjo,
danes sem v Bauhausu videl zemljo za mesojedke. Tri litre stane 1100 SIT, notri je pa šota, malo kremenčevega peska in perlita. 125 litrov šote se lahko kupi za 1600 SIT, 100 litrov perlita za 1800 SIT, kremenčev pesek pa je lahko malo dražji, če se ga kupuje v malih vrečkah. Me prav zanima, koliko "megle" jim bo uspelo prodati.

LP
Iztok
Preberi več : Zemlja za mesojedke | Ogledi : 14088 | Odgovori : 16


Oh, oh, oh moja Nepenthes Alata!

Pozdravljeni,

sam sem srečen lastnik mesojede rastline Nepenthes Alata. Kupil sem je septembra 2002 in jo imel celo zimo poleg okna v sobi. Na mojo največjo nesrečo so se posušile vse čašice do polovice , hkrati pa je pognala 6 novih poganjkov (skratka deluje mi precej podivjano - like me :? ). Tudi listi niso temno zelene barve, temveč svetlo zelene. Na teh novih poganjkih pa se ...
Preberi več : Oh, oh, oh moja Nepenthes Alata! | Ogledi : 5337 | Odgovori : 3


Mesojede rastline - pravila in nekaj besed o temi

Imate mesojedo rastlino in ne veste, kako ravnati z njo?
Je morebiti vašo mesojedo rastlino napadla kakšena bolezen ali škodljivec?
Odgovore na temo Mesojede rastline dobite v tem forumu.

Če želite identificirati rastlino, vas prosim, da rastlino zelo podrobno opišete. Lahko pa poleg vprašanja pripnete sliko, ki naj ne bo večja kot 200 kB.

Preden pošljete vprašanje, se prepričajte, če ni morebiti nanj že odgovorjeno!
To najlažje storite tako, da v okence Iskanje po forumih ...
Preberi več : Mesojede rastline - pravila in nekaj besed o temi | Ogledi : 22151 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610