Danes je 19 apr 2024, 04:33

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Razstava BIOEXO 2009

V prostorih Oddelka za Biologijo Biotehniške fakultete, nasproti Živalskega vrta, bo ponovno organizirana razstava eksotičnih živali BIOEXO 2009 v organizaciji Društva ljubiteljev eksotičnih živali. Na razstavi bodo različne eksotične živali - kače, kuščarji, želve, pajki in drugo. Sredozemske rastline in sočnice Ljubljanskega Botaničniga vrta bodo napolnile celoten veliki rastlinjak z enkratno cvetočo in dišečo kombinacijo eksotičnih rastlin in živali. Poleg teh rastlin se nam bodo predstavile tudi mesojede rastline in orhideje. Trgovine z malimi živalmi ...
Preberi več : Razstava BIOEXO 2009 | Ogledi : 10847 | Odgovori : 2


Brocchinia - Bromelija

Družina BROMELIACEAE vsebuje približno 50 rodov. Treh vrst, in sicer dva v Brocchinia in enega v Catopsis, so bile nedavno priznane kot mesojede (Brocchinia reducta, Brocchinia hectioides in Catopsis berteroniana), zato je popolnoma razumljivo, da se bo seznam mesojedih bromeliads bodo še povečal.

Tesno prekrivanje listne baze oblikuje cisterno, ki zadržujejo vodo. Zgornji del listov je povoskanin povzroča, da insekti izgubijo svojo oporo in padejo notri. Obe zgornje in nižje površine spodnjih delov listov imajo ...
Preberi več : Brocchinia - Bromelija | Ogledi : 10399 | Odgovori : 0


Bolan Nepenthes

Kdo ve kaj bi to lahko bilo? In seveda kako se pozdravi.

Slika

List od zadaj:
Slika

List od spredaj:
Slika
Preberi več : Bolan Nepenthes | Ogledi : 10076 | Odgovori : 0


Dan odprtih vrat

Letos bo ogled mesojedk mogoč v soboto, 11. 10. od 10 ure naprej. Ob 13. uri pa bom rezerviral malo daljšo mizo v piceriji, oddaljeni 5 minut peš.

Okvirne prijave zaželjene, da ne ostane kdo brez stola. :roll:
Preberi več : Dan odprtih vrat | Ogledi : 12537 | Odgovori : 10


prosim odgovorite

res je da nevem ravno veliko o mesojedah rastlinah Sad ....vendar me nekaj zanima....jst mam
NEPENTHES ALATA (ali pa vsaj neki podobnega) in me zanima:

se hrani sama (če si lovi muhe,mušice)? koliko hrane na koliko časa?
koliko jo je potrebno zalivat??(z DEŽEVNICO?)
pa zanima me če se zapira ??!!zato ker jst tut če ji dam kakšno stvar ali pa kaj drugega se ne zapre ??je kaj narobe.??
Question

jst sem jo kupil kr v ...
Preberi več : prosim odgovorite | Ogledi : 10545 | Odgovori : 3


Velikost Nepenthes-ovih vrčkov

Pozdravljeni,

Ko se pokrovček vrčka odpre ali se potem njegova rast ustavi oz. takrat doseže končno velikost? Ali svetloba vpliva na rast in velikost vrčkov? Vem, da potrbujejo veliko zračne vlage za tvorbo novih vrčkov. Med drugimi imam Nepenthes sanguinea, sorta Black beauty. Stari vrčki, ki niso zrasli pri meni so zelo temno obarvani. Vendar se novi vrčki ne obarvajo tako kot tisti, ki so zrasli v rastlinjaku.
Preberi več : Velikost Nepenthes-ovih vrčkov | Ogledi : 11191 | Odgovori : 5


Ne zmrzne?

Pozdravljeni!
Nisem še nič zasledil o tem na forumu, katere mesojede rastline prezimijo pri nas na prostem(razen avtohtonih seveda). Mi lahko kdo kakšne pove?
Preberi več : Ne zmrzne? | Ogledi : 10658 | Odgovori : 2


Sarracenia in komarji

Imam en dvom, ki se bo mogoče mnogim zdel malo smešen ma dobro ....
Allora, vedla sem, da se v eni mesojedi lahko zaredijo komarji ampak sem čisto pozabla da je to sarracenia ... tako, da mene sedaj malo skrbi, koliko možnosti je, da bom kmalu poleg mesojede bla lastnica še tropa komarjev? :?
Preberi več : Sarracenia in komarji | Ogledi : 13246 | Odgovori : 7


dionaea muscipula in pajčevina

pozdravček!

šele približno 2 tedna sem ponosna lastnica prve majhne muholovke... imam pa problem, ker vsak drugi dan, ko preverim, ali je zemlja še dovolj mokra, opazim, da ima med lopatastimi listi in pastmi gosto prepleteno pajčevino. morebitnega pajka pa ni nikjer na spregled.... vsak dan vedno znova umaknem pajčevino. privzdignila sem vse pasti in liste, vendar pajkeca nisem našla... zadeva me že prav jezi!!

ali naj rastlino presadim (ko sem jo kupila, je nisem ...
Preberi več : dionaea muscipula in pajčevina | Ogledi : 17568 | Odgovori : 19


žejna dolina

zanima me, če kdo pozna ta kraj , kjer naj bi baje raslo precej mesojedih rastlin.
zanima me tudi, če kdo ve katere vrste?
lp
Preberi več : žejna dolina | Ogledi : 11438 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron