Danes je 28 mar 2024, 17:56

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

TERARARIJ ZACETNIK POMOC

s punco imava 280l akvarij in bi ga rada spremenila v terarij z mesojedkami. Zanima naju katere mesojedke so nezahtevne in uspevajo celo leto in seveda, da jih lahko dava skupaj v terarij? Mogoce bi si umislila se zabice? Ce je na forumu kaksen strokovnjak, ki ima doma ze terarij in izkusnje bi ga prosil za kak kontakt, facebook ce bi bil mogoce pripravljen pomagati z znanjem. Lp
Preberi več : TERARARIJ ZACETNIK POMOC | Ogledi : 1947 | Odgovori : 1


Prezimne mesojedke

Pozdravljeni

Zanima me, če morda obstajajo prezimne mesojedke? Se pravi da držijo temperature tudi do -20. Bo verjetno bolj težko :) hvala
Preberi več : Prezimne mesojedke | Ogledi : 6513 | Odgovori : 1


TERARIJ ZA MESOJEDE RASTLINE

Živjo!

Rad bi si ustvaril majhen terarij z tremi mesojedimi rastlinami in sicer z Sarracenia hybrid in dvema DIONEA MUSCIPULA.
Doma imam akvarij od rib ,ki je dolg 40cm ,širok 26cm in visok 25cm.Mesojede rastlone bom imel v v loncih zanima pa me s katerim mahom naj jih prekrijem in kje ga lahko kupim?Ali te dve mesojedi rastlini sploh lahko dam skupaj temperatuta pa je čez dan okoli 22 do 25 stopinj na soncu pa ...
Preberi več : TERARIJ ZA MESOJEDE RASTLINE | Ogledi : 9446 | Odgovori : 1


Ali kdo prodaja semena mesijedih rastlin

Živjo!

Zanima me če ima kdo doma semena mesijedih rastlin in mi jih lahko malo proda.

HVALA


Simon
Preberi več : Ali kdo prodaja semena mesijedih rastlin | Ogledi : 9173 | Odgovori : 3


Dan mokrišč

Leto je naokoli, Dan mokrišč je spet tu.
Ker so mokrišča pri dobrih gospodarjih tako zelo nepriljubljena, jih je potrebno pred njihovim popolnim uničenjem varovati z vsemi možnimi sredstvi. Kapitalu je treba dopovedati, da mokrišča ne prinašajo profita, nikakršna sprememba namembnosti mokrišč ni pozitivna. Ne sme se jih spreminjati v pridobitne namene, pa tudi športno-rekreativne in turistično-atraktivne ne.
V teh habitatih živi ogromna množica organizmov, ki jih vseh niti še ne poznamo, predvsem pa ne ...
Preberi več : Dan mokrišč | Ogledi : 9107 | Odgovori : 0


Sarracenia Mix

Pozdravljeni!

Pred nekaj več kot 4 meseci sem v Obiju kupil mesojedo rastlino "Sarracenia Mix", torej več vrst mesojedk na kupu, mislim pa, da prevladuje Sarracenia purpurea... Kakorkoli, rastlino sem zalival vsak dan z deževnico oz. prečiščeno vodo, kar je bilo pač na dosegu. Rastlina se je zelo obrasla in je bila zelo lepa. Sedaj pa se je v večini posušila. Prebral sem mnogo forumov, ponekod je pisalo, da je normalno da se posuši.

Zanima ...
Preberi več : Sarracenia Mix | Ogledi : 8947 | Odgovori : 0


Dionaea cveti ze zdaj ?

Lep pozdrav,

je normalno da mi je mesojedka ze zdaj zacela cveteti ?

Drugace sem vejcio s cvetom ze odstranil in jo postavil v vodo. Je mozno da iz nje rata nova mesojedka ?
kot sem nekje prebal.

Kakšen nasvet ?
Preberi več : Dionaea cveti ze zdaj ? | Ogledi : 8973 | Odgovori : 1


KJE KUPITI MESOJEDE RASTLINE

Pozdravljeni! Danes so imeli v šparu v ponudbi mesojede rastline. stanejo 3 E. sicer so nekatere zelo zdelane, vendar sem se odločil poizkusiti. poročam o uspehih...
lp BM
Preberi več : KJE KUPITI MESOJEDE RASTLINE | Ogledi : 9691 | Odgovori : 2


Mesojeda rastlina

Kupila sem mesojedo rastlino Dionaea. Sem začetnik, rada bi še kakšno vrsto, pa me zanima katera je najmanj občutljiva za začetnike.
Preberi več : Mesojeda rastlina | Ogledi : 10706 | Odgovori : 10


Prosim za odgovor

Mene pa zanima katerega mesca naj presadim mesojedo rožo :?: :?: :?:
Preberi več : Prosim za odgovor | Ogledi : 8703 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610