Danes je 20 apr 2024, 12:41

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

kako doma vzgojene pomaranče pripraviti do cvetenja...

pozdravljeni..
doma imam pomarančo, ki je bila vsajena iz pečk sadja kupljenega v trgovini. ta rastlina je zdaj že kar velika..
raste že cca.eno leto.. mogoče malo več..
zanima pa me če je tako vzgojeno treba cepit da dobi cvetove... al je to treba počakat??

hvala... :D
Preberi več : kako doma vzgojene pomaranče pripraviti do cvetenja... | Ogledi : 2938 | Odgovori : 2


sadika lovor

Pozdravljeni,

hočem kupit sadiko lovorja, pa me zanima kje bi jo lahko kupil.
Je nikjer nisem zasledil.
Hvala.

LP

N
Preberi več : sadika lovor | Ogledi : 3797 | Odgovori : 4


Annona cherimola

Iz semen sem vzgojil mlade rastlinice Annone (Annona cherimola). Ker gre za subtropsko rastlino, me zanima, kako naj poskrbim, da ne bojo propadle od jeseni dalje?
Preberi več : Annona cherimola | Ogledi : 10752 | Odgovori : 7


Eugenia uniflora

Posadil sem semena pitange (Eugenia uniflora), ki so po enem tednu začela kaliti. Trenutno sončno vreme mi je šlo zelo na roke, vendar me na daljši rok zanima, kako zagotoviti vsaj deloma subtropske pogoje? Saj kakšnih plodov si ne nadejam, vseeno pa bi bilo zanimivo obdržati tako rastlino pri življenju.

Plodovi so neke vrste češnje:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/30 ... YNe04kTRsQ

LP,
Mare
Preberi več : Eugenia uniflora | Ogledi : 2599 | Odgovori : 1


A BI MI LAHKO KDO CEPIL MANDARINE?

Kot sem že v naslovu napisal. Doma imam 5 mandarin vzgojenih iz pešk. Stebla so cca 1 cm debela. Imam jih že 4 leta in imam občutek, da so malo zdivjala.

Prebiram članke o cepljenju, podtaknjencih... Nimam izkušenj tako da prosim da mi pomagate kdo bi mi lahko cepil moje rastlinice.

Hvala.
Preberi več : A BI MI LAHKO KDO CEPIL MANDARINE? | Ogledi : 13019 | Odgovori : 9


MANGO

na kakšen način se posadi mango :?: :?: :?: :?:
Preberi več : MANGO | Ogledi : 3338 | Odgovori : 0


PAPAJA

kdo ve kako se posadi papajo zaliva...... hvala za odgovor :D
Preberi več : PAPAJA | Ogledi : 2492 | Odgovori : 1


avokadovo seme

imam avokado ki je kar malo porezan (od noža) pa nevem kaj naj naredim naj ga takoj posadim ali naj počakam da se seme posuši pa ali naj ga dam v vodo ali naj ga takoj posadim :?:
Preberi več : avokadovo seme | Ogledi : 3131 | Odgovori : 1


Lantana

Lantana ali spreminjevalka je, kolikor vem, v Dalmaciji trajnica, pri nas seveda ne. Lani sem nabrala precej semena, iz katerega bi rada vzgojila nove rstline. Ali ima kdo prakso - zanima me, koliko časa kali, v kakšno zemljo jo je treba posejati, ipd. Lep pozdrav in hvala, Karla
Preberi več : Lantana | Ogledi : 6425 | Odgovori : 3


neznana vzpenjalka iz sobotne oddaje Na vrtu

V sobotni oddaji je bila predstavljena novost-vednozelena vzpenjalka, doma iz Avstralije ,prezimno trdna,cveti ...ampak si nisem uspela zapisati njenega imena.
Ker predolgo traja,da bi si nalozila ponovitev, (nimam ADSL)prosim, ce je kdo gledal in ve za ime, naj mi pomaga in napise strokovno ime.
:)
Najlepsa hvala!
Preberi več : neznana vzpenjalka iz sobotne oddaje Na vrtu | Ogledi : 3798 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610