Danes je 25 apr 2024, 18:06

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Razdalja med sadikami kivija

Vem da je o kiviju na tem forumu napisano kar veliko in sem vse pregledal vendar nisem nikjer zasledil minimalne razdalje med sadikami.Namreč imam 3 ženske sadike Hayward ter 1 moško sadiko Tomuri.Zato me zanima minimalna razdalja med sadikam.
Že vnaprej vsem hvala za bilo kako pomoč
Preberi več : Razdalja med sadikami kivija | Ogledi : 10735 | Odgovori : 1


limone iz pešk-SOS

lp, mene zanima če je kaj narobe z mojima sadikama limone, ki sem ju lani ob tem času posadil. čez leto, ko je bilo toplo sta rastli zelo hitro okrok decembra pa so jima odpadli vsi listi. na vrhu sta se začeli sušit vendar mislim, da je to zaradi tega ker sem ju preveč zalival :( . zdaj sem jih dokaj pozno dal prezimovat v klet (kjer ...
Preberi več : limone iz pešk-SOS | Ogledi : 17711 | Odgovori : 12


Zimska zasaditev

Zanima me, katero kombinacijo rastlin bi lahko na obali zasadila v balkonsko korito, da bi mi zdržale čez zimo, ali pa tudi kot trajno zasaditev. Nekaj v stilu sivke, mogoče tudi kake sočnice. Samih sočnic pa nebi rada, ker je prepusto.
Nimam pojma o vrtnarjenju, rada bi pa imela malo lepši balkon :)

Hvala in LP
Preberi več : Zimska zasaditev | Ogledi : 7882 | Odgovori : 1


Potaknjenci mandarine in pomaranče

Živjo!

Pred kratkim sem ugotovil da se lahko limone razmnožuje s potaknjenci. Zanima me ali lahko tudi mandarine in pomaranče vzgojimo iz potaknjencev enako uspešno kot limone.

Lep pozdrav :D
Preberi več : Potaknjenci mandarine in pomaranče | Ogledi : 5248 | Odgovori : 2


Iščem bananovca

Odkar sem bil na Madeiri, so mi blazno všeč bananovci in bi tudi sam imel kakšnega na vrtu. Tudi pri nas jih vidiš pri marsikateri hiši. Tukaj pa potrebujem vašo pomoč - a slučajno poznate koga, ki bi mi bil pripravljen odstopiti (ali prodati za kakšno simbolično ceno) kakšno sadiko bananovca? Pri nas namreč nikjer ne prodajajo teh rastlin, pa vendar vidim da jih imajo ljudje po vrtovih...

Hvala za kakršnokoli pomoč ...
Preberi več : Iščem bananovca | Ogledi : 15393 | Odgovori : 14


Bananovec

zdravo.
Imam približno 2 metra visok bananovec, ki ima pol metra visok stranjski poganjek. Zanima me kdaj ga je najbolje ločiti od matične rastline (jeseni, spomladi)?
Na kakšen mestu najbolje prezimi in kako je z zalivanjem pozimi?
hvala
Preberi več : Bananovec | Ogledi : 2854 | Odgovori : 0


podtaknjenci limonov

Imam limon,ki sem ga kupil v trgovini. Iz njega hočem narediti več podtaknjencev. Zanima me kdaj naj začnem delati podtaknjence in kam naj jih postavim da se bodo prijeli.

LP urče
Preberi več : podtaknjenci limonov | Ogledi : 3277 | Odgovori : 5


Nakup stare oljke

Pozdravljeni,

že nekaj časa razmišljam o okrasitvi vrta s staro oljko. Po tistem, kar sem videl po vrtnarijah, bi si lahko za ceno ene take oljke uredil celoten vrt. :lol:

Pa me zanima, če poznate kakšno trgovina ali še boljše posameznika, kjer bi se dalo dobiti to drevo po zmerni ceni.

Hvala
Preberi več : Nakup stare oljke | Ogledi : 18308 | Odgovori : 3


CITRUSI V GORAH

Nedavno sem naletel na inf.kako Sepp Holzer v avstrijskih gorah med drugim vzgaja tudi sadje in celo citruse.
ALi kdo ve kaj več o tem, kajti če je to možno bi citrusi lahko rasli tudi na mojem vrtu.
Hvala in LP
Preberi več : CITRUSI V GORAH | Ogledi : 2786 | Odgovori : 0


Limonovec

Pozdravljeni. Na zasteklenem balkonu imam slam meter visok limonovec, ki je ves v cvetih. Dogaja pa se, da kljub nenehnem cvetenju cvetje ves čas odpada, mlade limonce (1-2 cm) pa povsem počrnijo. Če jih prelomim na pol vidim, da niso presušene. Ali je možno da limono preveč zalivam? Na balkonu, ki ima južno lego je precej vroče, zalivam pa jo na 2-3 dni po 1,5 l + gnojilo za citruse. Koliko vi zalivate limone? Verjetno ...
Preberi več : Limonovec | Ogledi : 3383 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610