Danes je 20 apr 2024, 03:50

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Mango in liči

Iz pečk mi je uspelo vzgojiti mango in liči. Zadevci lepo rasteta že drugo leto. V literaturi sem prebral nekaj o teh rastlinah nisem pa še uspel dobiti fotografij kako to izgleda v naravi ali kot starejša rastlina v lončku.
Preberi več : Mango in liči | Ogledi : 23458 | Odgovori : 18


Mango

Živjo?

Jeseni sem na tržnici kupil nekaj mangov. Ko smo jih pojedli sem peške spravil, da so se posušile.
Sedaj me zanima ali se da iz pešk vzgojiti rastline in kakšen je postopek, pa tudi kako ravnati z rastlino kasneje?

Hvala lepa za odgovore.
Grega
Preberi več : Mango | Ogledi : 46843 | Odgovori : 17


citrus

Lepo pozdravljeni.

Pred nekaj dnevi je oče v Avstriji kupil dve rastlini limone visoki okoli 60 cm. Obe sta zelo bujni in imata polno dišečih cvetov. Ker zraven ni nobenih posebnih navodil me zanima kako moram ravnati z njima (zalivanje, zemlja, gnojenje, presajanje, svetloba, prezimovanje)

Zanima me tudi ali bodo rodile sadeže čeprav še ni čebel da bi jh oplodile? slišal sem da se jih da oploditi s čopičem. Ali je to res?


Že v ...
Preberi več : citrus | Ogledi : 5339 | Odgovori : 4


Citrus - Calamondin

Lep pozdrav vsem skupaj. Imam 2 vprasanji. Prvo je ce je ta moja stvarca samo okrasna ali so "pomarance" tudi za jest?
Drugo vprasanje pa je ce je mozno mojo rastlinico kako drugace razmnozit kot samo z koscicami iz sadja?
Hvala za odgovor in lep pozdrav ...
Preberi več : Citrus - Calamondin | Ogledi : 10461 | Odgovori : 11


BUGAMIL ???

V Italiji sem kupila cvetočo vzpenjalko BUGAMIL (ne vem kako se točno napiše?). Ali kdo ve več o njej? Jo lahko imam v loncu na terasi, ali na vrtu ob žičnati ograji? Koliko in kako naj jo zalivam?
Vrt je na južni legi, veliko sonca in suše, pa tudi vetra (jugo in burja). Ali bo prezimila na prostem, saj mi zunaj limona tudi ni pozebla.
Hvala in LP

...
Preberi več : BUGAMIL ??? | Ogledi : 4469 | Odgovori : 3


Vzgoja oljke v nemediteranskem okolju

Pozdravljeni!

Pred dnevom ali dvema sem si prilastil eno majhno oljko (cca 60 cm visoka). Pa me zanima, ali ima v prekmurju kaj upanja za preživetje? Prosim, če mi kdo pove kake nasvete, kako najboljše vzgajati oljko (najnižja temperatura, ali rabi prezimovati, ipd...)

Bil bi vesel novice, da je to trdoživa rastlina, na katero lahko pozabiš in se čez poletje le sladkaš z olivami. 8)
LP
Boris
Preberi več : Vzgoja oljke v nemediteranskem okolju | Ogledi : 35656 | Odgovori : 29


Dicksonia antarctica

A mogoče kdo ve, kje bi v SLO ali v okolici dobil rastlino; Docksonia antarctica (drevesasta praprot), in to po zmerni ceni ?

Lep pozdrav !

Boštjan
Preberi več : Dicksonia antarctica | Ogledi : 4095 | Odgovori : 2


Limona prvič cveti

Pozdravljeni!

Imam limono, vzgojeno iz koščice, staro 5-6 let, cepljeno pred dvemi leti in pol. Pred mesecem dni sem jo prenesel na stopnišče (prej je bila zunaj, ob robu terase). Do sedaj še ni nikoli cvetela.
Prejšnji teden, pa sem se prvič zavzel za majhne bele bunkice - popke bodočih cvetov. Na vsej limoni jih je vsaj 30 ali 40. Eni so še čisto majhni, drugi pa so tik pred odprtjem.
No, to bi bilo ...
Preberi več : Limona prvič cveti | Ogledi : 6821 | Odgovori : 4


Kumkvat

Ali je bolje, da je kumkvat pozimi na hladnem in vlažnem - temperatura 5 stopinj in 80% vlaga, ali na toplem 23 stopinj in suhem 30% vlaga.
Sedaj sem ga odnesel, čeprav mogoče malo prezgodaj, v zimovališče, kjer je temperatura 10 stopinj in suho. Žal pa bom imel možnost ga oboskovati na vsake 7 ali 10 dni. Kako je z zalivanjem pozimi? Upam, da si bo vsaj malo opomogel. Kaj o tem menite vi?
Poldi
Preberi več : Kumkvat | Ogledi : 7388 | Odgovori : 2


Citrusi - mandarina

Lep pozdrav!
Imam mandarino višine 60 cm, kateri amerikanci pravijo tudi "Kumkvat". Kupljena je bila lani, tako da jo imam eno leto. Čez zimo je prezimila na balkonu in izgubila precej listov, sedaj je odgnala nove. Presadil sem jo spomladi v mešanico zemlje in sicer: zemlje za presajanje in zemlje za kaktuse v razmerju ena proti ena. Gnojim s posebnim gnojilom za citruse oz. za mandarine. Zalivam po diagramu, ki je bil na kartončku pri ...
Preberi več : Citrusi - mandarina | Ogledi : 9064 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron